Skocz do zawartości


Zdjęcie

CloudMTA


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darek

Darek
 • Uzytkownik forum
 • 4 postów

Napisano 15 May 2016 - 11:36

pipgAIA.jpg


Rozpoczynamy nowy rozdział na polskiej scenie role-play. Mamy zaszczyt zaprosić Was na otwarcie forum, które odbędzie się w dzisiaj (tj. niedziela 15.05.2016r. o godzinie 18:00). Zapowiadamy początek przełomowego projektu, który będzie łączył innowacyjne rozwiązania (nie tylko od strony skryptu) z tradycyjnymi. Profesjonalizm połączony z atmosferą przyjazną dla gracza. Pamiętajcie, że to jak wygląda role-play, zależy tylko i wyłącznie od Was. To Wy decydujecie o tym jak i co zamierzacie wprowadzić do projektu; to dla Was pisana jest każda linijka kodu; to dla Was pracujemy dniami i nocami, żeby to właśnie gracz był zadowolony.

Otwierając projekt CloudMTA zapowiadamy, że naszym priorytetem będzie satysfakcja i zadowolenie graczy. CloudMTA, to projekt dla każdego, gdzie wszyscy mają szansę grać na odpowiednim poziomie. Zależy nam by pokazać Wam nowe podejście do rozgrywki, dzięki któremu Wasza gra będzie pełna nowych doświadczeń jakich nie zafundował do tej pory żaden serwer role-play na platformie zarówno MTA, jak i SAMP. Chcemy zapewnić, że pomimo nieuczciwych zagrywek części konkurencji, nie poddamy się, ponieważ mamy za sobą miesiące pracy, setki rozmów, przemyśleń i podjętych decyzji. Jesteśmy niesamowicie zmotywowani do działania, a to wszystko dzięki Wam. Cóż możemy jeszcze dodać... do zobaczenia na forum, gdzie znajdziecie o wiele więcej informacji!

Adres forum: http://cmta.pl/
Adres fanpage: https://www.facebook.com/cloudmtapl/

#2 Mario

Mario
 • Uzytkownik forum
 • 83 postów

Napisano 15 May 2016 - 12:41

Obecnie nie wyszukuje adresu DNS - bynajmniej u mnie.

/Edit: 4x w - "wwww" w adresie :D popraw odnośnik ;)#3 Admin

Admin
 • Administrator
 • 713 postów

Napisano 15 May 2016 - 21:43

Haha Darek :D, Ty jeszcze żyjesz


- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.


#4 Darek

Darek
 • Uzytkownik forum
 • 4 postów

Napisano 15 May 2016 - 23:16

Obecnie nie wyszukuje adresu DNS - bynajmniej u mnie.
/Edit: 4x w - "wwww" w adresie :D popraw odnośnik ;)

 
Dzięki, nawet nie zauważyłem tego błędu. Przepraszam. :)

 

Haha Darek :D, Ty jeszcze żyjesz

 

No, jeszcze żyję! :D#5 FanatixPL

FanatixPL
 • Uzytkownik forum
 • 28 postów
 • MiejscowoścCzłuchów

Napisano 17 May 2016 - 18:02

Otwarcie forum,aleś mi nadzieję zrobił.... Myślałem że to projekt który startuje a tutaj dopiero zalążek.#6 Darek

Darek
 • Uzytkownik forum
 • 4 postów

Napisano 17 May 2016 - 20:38

Otwarcie forum,aleś mi nadzieję zrobił.... Myślałem że to projekt który startuje a tutaj dopiero zalążek.

 
Niedługo wystartujemy, warto poczekać. :)

#7 Dawidek144

Dawidek144
 • Uzytkownik forum
 • 9 postów
 • MiejscowoścCLOUDMTA

Napisano 20 May 2016 - 18:16

ik9MfQH.png

bZiYtpz.jpg

oxrsFRT.png

b9KmAJC.jpg#8 Dawidek144

Dawidek144
 • Uzytkownik forum
 • 9 postów
 • MiejscowoścCLOUDMTA

Napisano 22 May 2016 - 19:58

avtsGMz.png

3K6Vu7t.jpg#9 Dawidek144

Dawidek144
 • Uzytkownik forum
 • 9 postów
 • MiejscowoścCLOUDMTA

Napisano 25 May 2016 - 11:43

jFBO3k8.jpg

 

Zapewne nie możecie się doczekać momentu, w którym wejdziecie na serwer CloudMTA i zaczniecie grę. Aby ją zacząć należy się zalogować. Postaraliśmy się o to, aby panel logowania umilał Wam całą procedurę wejścia do rozgrywki. Wybieranie postaci jest wygodne, przejrzyste oraz estetyczne. Ponadto podczas wyboru danej jednostki pojawiają się najważniejsze informacje z nią związane. Poniżej możecie zobaczyć jak faktycznie prezentuje się owe okno. Więcej informacji uzyskacie w kolejnym newsie, który ukaże się dzisiaj (tj. 25 maja) na forum. Do zobaczenia!
 
z2Z48YD.jpg
TDVUaBl.jpg

 #10 Dawidek144

Dawidek144
 • Uzytkownik forum
 • 9 postów
 • MiejscowoścCLOUDMTA

Napisano 25 May 2016 - 19:53

4YIoVG7.jpg

 

Cześć i czołem! W kolejnym newsie poruszymy ważne aspekty skryptu rozgrywki znajdującego się na serwerze CloudMTA. Temat ten będzie obejmował system przedmiotów oraz system pojazdów. Ponadto omówimy miejsce, w którym będzie toczyła się gra, czyli tak zwane centrum rozgrywki. Na zakończenie poruszymy temat dashboardu, czyli małego menu, w którym znajdziecie wiele ciekawych funkcji. Jesteście gotowi? Zaczynamy!

 

oSDzAC6.jpg

 

System przedmiotów pełni w świecie role-play bardzo ważną rolę. Każdy z Was prędzej czy później z niego skorzysta, dlatego tworząc go dołożyliśmy wszelkich starań, aby był przejrzysty, czytelny i łatwy w użyciu. Przedstawiamy Wam w pełni funkcjonalny ekwipunek, który posiada znaki ikoniczne odpowiadające za pełnione funkcje przedmiotów.
 
Bardzo ważnym aspektem jest to, że z łatwością możecie wyrzucać i podnosić przedmioty, które posiadacie, albo te znajdujące się w Waszym pobliżu. Do tego wystarczy dosłownie ruch myszką i jedno kliknięcie! Warto dodać, że po najechaniu kursorem na konkretną ikonę przedmiotu, graczowi ukazuje się dymek z podstawowymi informacjami, które go określają. Okno ekwipunku jest skonstruowane według wyżej opisanego schematu, dzięki czemu gra staje się jeszcze bardziej przyjemna oraz dynamiczna. Jesteśmy pewni, że spodoba Wam się takie rozwiązanie, a tym bardziej się przyda!

 

y3cjRTA.jpg

 

W trzecim akapicie tekstu przedstawiamy Wam kolejny, istotny moduł. Większość z Was będzie posiadała własny pojazd, więc pokusiliśmy się i tu do uproszczenia tego aspektu gry. W pierwszym momencie rzuca się w oko sam wygląd okienka, w którym można zarządzać pojazdami. Jak możecie zauważyć nie jest to typowe GUI, które najczęściej spotykane było na serwerach starej daty, a jest to trochę bardziej rozbudowane okno, w którym znajdziecie podstawowe informacje o stanie technicznym, czy aktualnym poziomie paliwa. Wszelkie kwestie dotyczące zarządzania pojazdem również odnajdziecie w tym samym miejscu, a dokładnie w małym panelu zarządzania, który mimo swojej drobnej formy oferuje multum udogodnień.
 
Uwaga, to tylko początek! W samochodzie będziecie mogli zamontować system audio, który umili Wam (i nie tylko Wam) korzystanie z pojazdu. Warto dodać, że zastosowany został tutaj również dźwięk przestrzenny, działający bardzo podobnie do tego, który byliście w stanie zobaczyć na naszym filmie traktującym o boomboxach!
 
Kolejnym ciekawym aspektem są światła stworzone specjalnie z myślą o organizacjach publicznych, takich jak Los Santos Police Department, czy Los Santos Fire Department. Co mamy na myśli? Śpieszymy z wyjaśnieniami! Gracz może włączyć migające, kolorowe przednie reflektory w warunkach nagłej potrzeby (pościg, dojazd do wypadku samochodowego itp.), kolory te mogą być różne, zarówno niebiesko-czerwone, jak i żółto-czerwone. Taki pojazd jest widoczny z daleka dla innych użytkowników drogi.
 
Dodatkowo tego typu pojazdy zostały wyposażone w specjalne sygnały dźwiękowe, które po pierwsze są głośniejsze, a po drugie znacząco różnią się od tych domyślnych. Efekty dźwiękowe są różne dla każdej z poszczególnych organizacji, tak więc nikt nie pomyli radiowozu z wozem straży pożarnej.

 

 

GTAf8lL.jpg

 

Wielu z Was czekało na ten moment, mieliśmy jak dotychczas wiele pytań od Was gdzie będzie usytuowane miejsce rozgrywki na CloudMTA, jak to będzie wyglądało. Tak więc w końcu możemy przedstawić nasze plany w tej konkretnej kwestii. Centrum rozgrywki będzie znajdowało się na Pershing Square, które tak naprawdę idealnie pasuje do tej roli.
 
Jednak możecie być pewni, że nie pozostawimy tej lokalizacji w domyślnym, "rockstarowym" stylu bez żadnych zmian. Zdajemy sobie sprawę, że ta lokacja była przez Was odwiedzana przez wiele lat. Jak zauważyliście jesteśmy projektem, który wyróżnia się spośród konkurencji. Pershing Square zostanie odświeżone poprzez stworzenie nowych obiektów, które z dużą pewnością odmienią postrzeganie tego terenu. Jesteśmy pewni, że to miejsce przypadnie Wam do gustu i odegracie tam wiele ciekawych akcji!

 

rjbm9P8.jpg

 

Pora na deser! W każdej grze znajdziecie menu, w którym możecie zmienić kilka opcji lub podejrzeć istotne informacje. Dashboard pełni głównie rolę informacyjną. Chcemy, aby każdy gracz miał wszystkie najpotrzebniejsze informacje pod ręką, dlatego też znajdziecie tutaj dane dotyczące wybranej postaci, wraz z posiadanymi pojazdami, posiadłościami oraz notką dotyczącą grup do których przynależy postać. Dodatkowo macie do dyspozycji zakładkę "Znajomi", w której możecie spojrzeć na swoich towarzyszy gry oraz dowiedzieć się, czy są oni aktualnie na serwerze, czy też nie.
 
Osiągnięcia to nieodłączny element dzisiejszych gier komputerowych, dlatego zostały wprowadzone także na nasz serwer. Bezpośrednio z poziomu wyżej wymienionego menu jesteście w stanie zobaczyć, jakie osiągnięcie odblokowaliście lub czego brakuje Wam do otrzymania pozostałych.
 
Jesteśmy również pewni, że zakładka o nazwie "logi" będzie przez Was wykorzystywana. Wiemy, że logi logowań są dla Was ważne, choćby po to, aby móc sprawdzić kiedy ostatnio wchodziliście do gry. Dzięki temu macie tą konkretną opcję pod ręką.
 
Tym akcentem kończymy dzisiejszy news. Widzimy Wasze zainteresowanie projektem CloudMTA, dziękujemy zarówno za każdą pochwałę, jak i słowo krytyki. W następnym newsie ujrzycie kolejne informacje, które z pewnością Was zainteresują. #11 Dawidek144

Dawidek144
 • Uzytkownik forum
 • 9 postów
 • MiejscowoścCLOUDMTA

Napisano 28 May 2016 - 00:24

K3rg81f.jpg

Pierwsze ogłoszenie będzie krótkie. Wielu z Was wyda się oczywiste, a dla niektórych będzie to coś całkowicie nowego. Do tej pory w roleplayu na tej platformie gracze różnie do tego podchodzili, z czego wynikały problemy w narracji.
 
W kreowanym przez nas świecie zamiast stanu Kalifornia mamy stan San Andreas. W rozgrywce wobec tego nie powinniśmy wspominać o miastach, których odpowiedniki są osiągalne na serwerze i w uniwersum GTA. Zgodnie z tą zasadą, stolicą filmu amerykańskiego będzie Vinewood (nie Hollywood), z najlepszych kasyn słynie Las Venturas (nie Las Vegas), a statua wolności stoi na wyspie w pobliżu Liberty City (nie Nowego Jorku).
 
Dokładne położenie stanu San Andreas nie będzie sprecyzowane, ale należy je znajdować w bliskim sąsiedztwie stanów Arizona, Nevada i Oregon oraz Meksyku. Czas rozgrywki na serwerze pokrywa się z czasem rzeczywistym - gra toczy się w 2016 roku.


#12 Dawidek144

Dawidek144
 • Uzytkownik forum
 • 9 postów
 • MiejscowoścCLOUDMTA

Napisano 29 May 2016 - 20:16

55Q31Nh.jpg

Ze słowem imigracja wyjątkowo mocno kojarzy się jedno konkretne państwo. Stany Zjednoczone. To tutaj wiele europejskich narodów przybyło zbudować amerykańską potęgę. Kraj ten od początku jego istnienia tworzyli imigranci. Ostatnimi czasy, szczególnie dzięki kampanii prezydenckiej, mówi się o problemie nielegalnej imigracji. Najbardziej oczywistym przykładem jest Meksyk, ale jest to tylko jedno z wielu państw, z którego setki tysięcy obywateli nielegalnie przedostało się na teren USA.
 
Do tej pory na serwerach role-play zaczynaliśmy grę w standardowy sposób - spawn na stacji metra z różną ilością gotówki w kieszeni, ewentualnie z wybranymi przedmiotami. CloudMTA oferuje więcej. W kreatorze postaci oddano wam do wyboru 20 różnych lokalizacji początkowych podzielonych na pięć głównych kategorii związanych ze sposobem w jaki Wasza postać dostała się do miasta. Dwie kategorie są przeznaczone dla legalnie przebywających, pełnoprawnych obywateli miasta - jest to kilkanaście lokacji startowych umieszczonych w różnych miejscach na mapie Los Santos. Pozostałe trzy zostały stworzone dla postaci, które do stanu dopiero przyjeżdżają - legalnie lub...nie całkiem.
 
Gra jako nielegalny imigrant będzie znacząco różnić się od standardowej rozgrywki. Brak urodzenia na terenie USA wiąże się z ryzykiem deportacji. Wasza postać będzie miała trudności w znalezieniu legalnej pracy i nie będzie mogła pobierać zasiłku (o tym niżej). W przypadku aresztowania będzie wysoce prawdopodobne, że zostanie deportowana. Jedyną przewagą nielegalnego imigranta nad pozostałymi typami postaci jest to, że nie widnieje on od początku w policyjnej kartotece ani rejestrze mieszkańców miasta.
 
W tym momencie zadajecie sobie pytanie - co w przypadku deportacji? Spokojnie, Wasza postać nie zostanie zablokowana. Po deportacji istnieje możliwość powrotu na główny teren rozgrywki, w sposób legalny lub za pomocą przemytników. Opracowaliśmy rozwiązanie, które zaoferuje fantastyczną rozgrywkę zarówno dla osób powracających do San Andreas, jak i tych, które taki przemyt wykonają. Więcej informacji na ten temat poznacie już na serwerze ;)

R6MhoCU.jpg

Na początku rozgrywki urząd miasta będzie oferował niewielki zasiłek dla bezrobotnych. Jest to kwota dostosowana do sytuacji ekonomicznej serwera. Zasiłek nie będzie jednak przyznawany automatycznie. Pierwszym krokiem po wejściu na serwer powinno być udanie się do urzędu. Właśnie w tym miejscu poprzez rozgrywkę z botami będziecie mogli wyrobić dowód osobisty. Jest to podstawowy dokument, niezbędny do wyrobienia prawa jazdy, zdobycia legalnej pracy czy starania się o zasiłek socjalny. Spokojnie, aby uzyskać zapomogę, nie musicie wypełniać żadnych formularzy! Wystarczy skorzystać z odpowiedniej opcji podczas interakcji z urzędnikiem. Przyznany zasiłek będzie doliczany do Waszego paydaya do momentu podjęcia legalnej pracy.


#13 Rubik

Rubik
 • Uzytkownik forum
 • 2 postów

Napisano 03 June 2016 - 17:01

Proszę o wrzucenie tematu do archiwum :) Na dniach pojawi się nowy.#14 Admin

Admin
 • Administrator
 • 713 postów

Napisano 04 June 2016 - 10:19

<p>Temat zostaje przeniesiony do Kosza. Jeżeli uważasz, że Twój temat nie powinien tutaj wylądować- skontaktuj się ze mną, uwzględniając link do tematu oraz krótkie wyjaśnienie.</p>

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników