Skocz do zawartości


Zdjęcie

|3| doggBLOG: ODWIECZNY TEMAT TABU

BLOG

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 doggBOT

doggBOT
  • Uzytkownik forum
  • 23 postów
  • MiejscowoścTexas

Napisano 30 August 2017 - 19:27

ZauePNz.png

https://web.facebook...jawkamadddogga/

bx146Qu.png

 

TEMAT TABU

 

W dzisiejszym odcinku #doggBLOGa - przyjrzymy się dwóm głównym platformom serwerowym na Grand Theft Auto San Andreas. Jak zwykle na początku odcinka - informuje: Wypowiadam się we własnym uznaniu i nikomu nie narzucam własnego zdania. Jeżeli masz z tym problem... - natychmiast opuść temat!!! Temat, który poruszam w tej odsłonie od zawsze jest nurtującym zagadnieniem. Postaram się skomentować ową sprawe z własnej perspektywy - gracza. Miałem okazje grać na obu platformach, w różne tryby rozgrywki. Postaram się opisać zagadnienie w jak najbardziej atrakcyjny sposób i wygodny do czytania. Prosiłbym dać znać i zaLAJKOWAĆ ten temat. Temat rzeczywiście - ciężki.   B) 

                          

q3myFeu.png

 

Od zawsze jasne dla mnie było, że RolePlay gra się na SA:MP-ie. Zapewne dlatego że zostałem wychowany na tej platformie przez swoich koleszków OOC, (z którymi chodziłem do szkoły) więc moja opinia może być nie obiektywna. Mimo wszystko postaram się wyrazić swoje stanowisko w tej kwestii i utwierdzić się we własnych przekonaniach. Zależy mi na przeanalizowaniu tematu i uargumentowaniu swojego stanowiska i na rozwiązaniu tej kwestii - choć paradoksalnie jest to niemożliwe.   :P 

 

xrwlB2l.png

 

xh5aFlh.png

4s6zO3f.png

xh5aFlh.png

NYJEA2Z.png

xh5aFlh.png

B8dRNHe.png

xh5aFlh.png

 

Jak możemy wywnioskować z postów widocznych powyżej - opinie są podzielone i każdy argument ma praktyczne poparcie. Powyżej widzimy posty doświadczonych SAMP-playererów. Specjalnie wybrałem widoczne komentarze, aby jak najlepiej przedstawić Wam zarys problematyki w tym temacie. Widzimy konstruktywne komentarze - mocno zakreślające przekazy autorów. Wracając do kwestii jakości i możliwości platformy, to zdecydowanie polemizowałbym z każdym o możliwościach skryptowych. [...]

 

[...] Wydaję mi się, że zdecydowanie to kwestia kreatywności i umiejętności programowania pozwalają odkryć  SA:MP'a. Najważniejsza jest własna inwencja, unikalny motyw/styl i ochota do działania. Dodam także - duże znaczenie na sukces ma początkowa ekipa produkcji. Z własnych historii wiem, że jasne obowiązki rozdane określonym osobom to zdrowe rozwiązanie. Pamiętajmy także dbać o politykę sankcyjną, tzn. karanie graczy.

 

VMIdabK.png

DBa2EVR.png

UTJUgnI.png

Grafika pożyczona z gtam.info

 

Z perspektywy przegranych 10'ciu lat w RolePlay, miałem okazję pograć na wielu produkcjach i wiele projektów prowadziłem. Na sztuce prób i błędów nabyłem unikalne doświadczenie i kompetencje pozwalające mi na dowolne kreowanie rozgrywki na serwerze - po przez grę InCharacter. Przez tyle lat mojej kariery RP - widziałem wiele rasowych pseudoli i do tej pory jestem uczulony na pseudo-produkcje i wyczuwam #gunwo - po samym tytule reklamy. Wydaje mi się, że porównywanie obu platform - zdecydowanie posiada sens, lecz warto dodać, o trybach rozgrywki... - do których, gracze podchodzą różnie. Patrząc po frekwencji na największych, Polskich serwerach na MTA, to zdecydowanie królują FUN/RPG, następnie zaś RolePlay. Na Multi Theft Auto jest aktualnie jeden - działający serwer RP, który zachowuje reguły rozgrywki. Jest nim devgaming. Wracając do FUN/RPG, grając na takich serwerach, można świetnie się bawić. Patrząc przy tym na jakość grafiki i kolorystykę barw. to faktycznie MTA może wyprzedzać pod tym względem SAMPA. Jednakże interfejs zdecydowanie odbiega od klimatu GTA, co sprawia że wiele osób odpycha. W trakcie rozgrywki RP - dla mnie to zdecydowanie za ciężko, opornie i skomplikowanie spędzony czas. 

 

SA:MP jest bowiem stworzony do tego typu rozgrywki, jakim jest RolePlay. Próbowałem kilka razy przejść na MTA, lecz nie udawało mi się. Tempo rozgrywki zależy od szybkości wpisywania komend, co może być błyskawiczne. Kolorystyka barw jest bardziej ciemna i zmatowiała. Dla mnie takie rozwiązanie jest lepsze - niż w przypadku konkurencyjnej platformy - w moim odczuciu. W moim odczuciu, wydaje mi się że dosyć znacznie przybliża nas takie rozwiązanie programu.

 

Pozostaje również jeszcze jedna kwestia, możliwe że najważniejsza. Z tego co mi wiadomo - MTA znacznie prześciga SA:MP pod względem technologicznym. Jednakże nie jestem w tej dziedzinie jakimkolwiek zawodnikiem, żebym mógł się wypowiadać. Na koniec chciałbym Was prosić o Wasze spostrzeżenia na ten temat i wypowiedzi kompetentnych ludzi, gdyż warto głosić swoje poglądy i to na forum publicznym. Według mnie, jest to kwestia gustu, upodobań, przyzwyczajeń - więc wiele kwestii. 

 

7boXudv.png#2 doggBOT

doggBOT
  • Uzytkownik forum
  • 23 postów
  • MiejscowoścTexas

Napisano 30 August 2017 - 19:32

Jeżeli masz pomysły na temat następnego odcinka...

Zachęcam do podzielania się swoimi pomysłami w komentarzach #3 MrLucas112

MrLucas112
  • Uzytkownik forum
  • 63 postów
  • MiejscowoścWrocław

Napisano 06 September 2017 - 18:41

Przekonywanie które jest lepsze - [u]nie ma sensu[/u], ponieważ każdy i tak zostanie przy swoim wyborze. A dyskutowanie - no dobra, można podyskutować, ale wg mnie jest to [u]jałowe[/u].

Każdy woli co woli, klasyka vs nowoczesność, maksymalne wykorzystanie technologiczne, albo tradycja, która nie wali po oczach rozwiązaniami i nowościami (aczkolwiek to nie reguła). 

Ładnie to przedstawi ten obrazek: 

2n6lia.png

 

Osobiście wolę SA:MP... Dlatego, że tam zaczynałem, że to jest klimatyczne i oryginalne GTA, a w MTA tego nie czuję. Pierwszy raz opisałeś coś tak, jak ja to właśnie czuję. Utrudniające grę rozwiązania, modernistyczny wręcz odpychający wygląd... Ja zawsze stawiam na klasykę, dlatego każdy wie którą kolumnę na powyższym obrazku bym wybrał ;)

Pozdrawiam!

Zapraszam również do mojego starego tematu -> https://centrum-rp.e...ek-wymierający/


[u][color=#000000][b]International is coming![/b][/color][/u]


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników