Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tymczasem na ls-rp.net...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Firana

Firana

Zasłużony

• Administrator
  • 127 postów

Napisano 25 May 2017 - 14:53

SX8tB4X.png

Tymczasem liczba graczy na LS-RP.net szalenie urasta. Przez ostatnie pół roku zauważałem, że na forum LSki rejestrują się ciekawe konta. Ciekawe, bo do końca nie wiadomo czy to Chińczycy, czy po prostu administracja za tym stoi.

Ja już otrzymałem od nich kilka reklam, więc to raczej problem natury azjatyckiego natręctwa. Zabawnie, bo tylko LSka ma taki problem, i chyba im to wcale nie przeszkadza.

;)

#2 Admin

Admin
  • Administrator
  • 713 postów

Napisano 26 May 2017 - 10:14

Jeśli się dobrze podlinkuje forum to ma się szanse na właśnie tego typu rejestracje- na Centrum-RP miałem taką sytuację, trzeba było wprowadzić blokady (filtry). 

Ale dla LS-RP.net są to CIĄGLE REJESTRUJĄCY SIĘ GRACZE, liczą się statystyki.

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

#3 Asterek

Asterek
  • Uzytkownik forum
  • 194 postów

Napisano 26 May 2017 - 20:57

Jak miałem qgamesa i mrp to miałem to samo, jakieś dziwne konta się rejestrowały i wysyłały dziwne linki. Żeby tak się nie działo wystarczy włączyć potwierdzenie rejestracji konta mailem.

#4 Admin

Admin
  • Administrator
  • 713 postów

Napisano 27 May 2017 - 09:05

Jak miałem qgamesa i mrp to miałem to samo, jakieś dziwne konta się rejestrowały i wysyłały dziwne linki. Żeby tak się nie działo wystarczy włączyć potwierdzenie rejestracji konta mailem.

Tym nie rozwiążesz problemu rejestracji nowych kont, ba- odblokujesz rejestrację dla raków, którzy będą rejestrować się z fake adresów, po których baza danych membersów staje się bezwartościowa.

Trzeba użyć filtrów, po których rejestracja z konkretnej puli adresów IP będzie niemożliwa (zwykle są to chińskie adresy IP, więc nikomu nie blokujemy dostępu z Polski) lub blokada konkretnych portali @poczta, z których rejestrują się ów ludzie.

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

#5 Asterek

Asterek
  • Uzytkownik forum
  • 194 postów

Napisano 27 May 2017 - 10:39

Tym nie rozwiążesz problemu rejestracji nowych kont, ba- odblokujesz rejestrację dla raków, którzy będą rejestrować się z fake adresów, po których baza danych membersów staje się bezwartościowa.

Trzeba użyć filtrów, po których rejestracja z konkretnej puli adresów IP będzie niemożliwa (zwykle są to chińskie adresy IP, więc nikomu nie blokujemy dostępu z Polski) lub blokada konkretnych portali @poczta, z których rejestrują się ów ludzie.

Tym sposobem po prostu nie potwierdzą konta i nie będą wrzucać jakiś podejrzanych linków. Prawda jest taka, że też masz racje z tymi filtrami, bo jak się tego nie zrobi to będzie śmietnik w bazie danych.

#6 Admin

Admin
  • Administrator
  • 713 postów

Napisano 27 May 2017 - 11:53

Tak, to prawda- nie potwierdzą- nie wejdą, lecz na Centrum-RP jest aktywacja email od zawsze- i potrafili aktywować konta.

Tutaj sprawa jest inna- trzeba właśnie takie filtry wyłapać. Może nawet kiedyś udostępnię za 5zł paczkę .xml z takim filtrem.

#7 bluur

bluur
  • Administrator
  • 43 postów

Napisano 27 May 2017 - 16:19

Tu trzeba zadbać o formularz rejestracyjny, inna weryfikacja niż standardowe captcha

#8 Firana

Firana

Zasłużony

• Administrator
  • 127 postów

Napisano 28 May 2017 - 03:31

Najciekawsze jest to, że chociaż zgłaszałem to wiele miesięcy temu, to i tak ekipa ls-rp.net nic sobie z tego problemu nie robiła. Codziennie boty tworzą u nich nowe konta. Polecam przeglądać dział grup publicznych, który jest stale przez nich obserwowany.

#9 Infkrvl

Infkrvl
  • Uzytkownik forum
  • 25 postów

Napisano 30 May 2017 - 14:36

Tu trzeba zadbać o formularz rejestracyjny, inna weryfikacja niż standardowe captcha

#10 czop1223

czop1223
  • Uzytkownik forum
  • 8 postów

Napisano 01 June 2017 - 10:30

Nie obrażajcie ELESKI!

#11 mlodszydron

mlodszydron
  • Uzytkownik forum
  • 20 postów

Napisano 11 August 2017 - 16:51

no i co

#12 ichorzepa

ichorzepa
  • Uzytkownik forum
  • 8 postów

Napisano 11 August 2017 - 20:12

Ciekawe czy eleska z tym walczy, czy nie ;)

#13 Blackkk

Blackkk
  • Uzytkownik forum
  • 20 postów

Napisano 14 August 2017 - 00:19

widzialem to

#14 doggBOT

doggBOT
  • Uzytkownik forum
  • 23 postów
  • MiejscowoścTexas

Napisano 21 August 2017 - 00:35

Ciekawe czy eleska z tym walczy, czy nie ;)

Najciekawsze jest to, że chociaż zgłaszałem to wiele miesięcy temu, to i tak ekipa ls-rp.net nic sobie z tego problemu nie robiła. Codziennie boty tworzą u nich nowe konta. Polecam przeglądać dział grup publicznych, który jest stale przez nich obserwowany.

Jeśli się dobrze podlinkuje forum to ma się szanse na właśnie tego typu rejestracje- na Centrum-RP miałem taką sytuację, trzeba było wprowadzić blokady (filtry). 

Ale dla LS-RP.net są to CIĄGLE REJESTRUJĄCY SIĘ GRACZE, liczą się statystyki.

Wydaje mi się że to po prostu zagrywka administracji serwera na prezentacje, pierwszy rzut oka, wrażenie.

Tyle lat już działają. Po wakacjach sytuacja na scenie się ogarnie i zweryfikuje nie które projekty.  B)

#15 hansik

hansik
  • Uzytkownik forum
  • 6 postów

Napisano 21 August 2017 - 10:35

spk

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników

Bing (1)