Skocz do zawartości


Zdjęcie

[ARCH]MySantos Roleplay w nowej odsłonie!


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 lil baine

lil baine
 • Uzytkownik forum
 • 9 postów

Napisano 22 May 2017 - 16:29

Ns3oZkY.png

 

Witajcie! Pragniemy przedstawić wam projekt mySantos. Jest to kontynuuacja tego, co zrobili nasi 'przedmówcy' w nieco innym stylu. Jesteśmy otwarci na Waszą grę i nie ograniczamy jej w jakikolwiek sposób. Środki potrzebne do zrealizowania Waszego unikatowego wizerunku nada Wam bez jakiegokolwiek problemu administracja! Do tego oferujemy częste aktualizacje, świetną społeczność, a także skrypt z ogromnymi możliwościami. Zapraszamy na nasze forum - ms-rp.pl! Do zobaczenia w grze.

 

 

VXBCmuu.gif

 

Postanowiliśmy urozmaicić system zarabiania w biznesach. Oprócz standardowej wypłaty za przepracowany czas wprowadziliśmy system prowizji, dzięki której lider ma możliwość ustalenia, jaka część dochodu uzyskanego przez pracownika wpłynie na jego konto. Przykładowo, jeżeli lider korporacji taksówkarskiej ustali pracownikowi prowizję na 10%, to przy kursie za $100 na konto biznesu wpłynie $90, a $10 trafi do pracownika.

 

 

 

0S8I15k.gif

 

Cornery to system, który został stworzony z myślą o organizacjach przestępczych. Po wyznaczeniu przez opiekuna miejsca cornera dla organizacji, administrator tworzy nowy corner, w którym członek organizacji może rozpocząć handel narkotykami. Warunkiem jest to, aby posiadać je w ekwipunku. System został maksymalnie uproszczony - Gracz oczekuje w checkpoincie na klientów, którzy losowo co jakiś czas kupują od niego narkotyki posiadane w ekwipunku aż do ich wyczerpania.

 

 

 

NedjKlJ.gif

 

Prywatne skrytki to jedna z rzeczy, nad którą poświęciliśmy trochę więcej czasu. Są one porozmieszczane w przeróżnych miejscach na mapie świata, a po odkryciu takowej, gracz ma możliwość jej kupna za odpowiednią kwotę. Po udanej transakcji do ekwipunku gracza zostaje dodany klucz upoważniający go do otwarcia skrytki. Jest to bardzo przydatna funkcja, która urozmaici rozgrywkę każdego czarnego charakteru, i nie tylko.

 

 

 

yOfkj7K.gif

 

Centrala LSPD to jedno z naszych największych sukcesów. Prosty i przejrzysty design to nie tylko to, co oczywiście wykonaliśmy. Funkcjonariusz może sprawdzać kartoteki graczy oraz dodawać nowe, sprawdzać informacje o poszukiwanych postaciach czy też przejrzeć listę pojazdów z nałożonymi blokadami. Warto tutaj także wspomnieć o opcji Mobile Data Terminal, która wyświetla nam wszystkie dane o graczu (posiadane licencje, punkty karne i inne). Mamy nadzieję, że w jakiś sposób urozmaici to rozgrywkę LSPD.

 

 

 

XeSY8fb.gif

 

Kupno domów IG to kolejna rzecz, która pragniemy wam zaprezentować. Koniec z czekaniem na osoby upoważnione do tworzenia domów. Od teraz gracz może sam kupować domy. Po wejściu w odpowiedniego pickupa pojawią się dwie opcje: sprawdzenia domu przed kupnem lub bezpośrednio zakup (gotówką lub kartą kredytową). Po wybraniu tej pierwszej opcji, odczekujemy kilkanaście sekund aż przeniesie nas do danego interioru. Dom również daje nam możliwość posiadania własnego domowego schowka. Poza tym mamy możliwość dodawania lokatorów oraz zarządzaniem nimi. Wraz z kolejnymi aktualizacjami będą dodawane nowe domy możliwe do zakupu.

 

 

 

Mamy nadzieję, że choć trochę was zachęciliśmy do odwiedzenia forum jak i oczywiście serwera. Możemy was nawet z góry zapewnić, że nie jest to kolejny marny projekt, który i tak padnie po paru dniach. Jesteśmy zgraną ekipą, która współpracuje ze sobą już naprawdę długo i dążymy do tego, aby wam - graczom spędzało się u nas czas jak najlepiej się da. O starcie projektu poinformujemy was w odpowiednim czasie. Chcemy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i żeby obyło się bez zbędnych opóźnień. Każdego dnia udoskonalamy nasz skrypt i staramy się naprawiać błędy występujące w skrypcie a kolejne aktualizacje (newsy) z kolejnymi screenami jak i opisami rozgrywki czy też samego skryptu będą pojawiać się systematycznie.

 

 

Forum serwera: http://ms-rp.pl/

Adres serwera: samp.ms-rp.pl

 

Zarząd serwera:

Kacper

lil baine

Robert

Tomek

Ivan

 

Zapraszamy!#2 lil baine

lil baine
 • Uzytkownik forum
 • 9 postów

Napisano 22 May 2017 - 16:30

7quu2Dd.png

 

Witamy was wszystkich już po oficjalnym otwarciu forum z kolejną porcją świeżych informacji ze świata rozgrywki. Na samym początku chcielibyśmy wam bardzo mocno podziękować za aktywność na forum w dniu jego otwarcia. W ciągu 24 godzin ilość zarejestrowanych użytkowników przekroczyła magiczną liczbę 100. Jest nam niezmiernie miło patrząc na to, jak dużym zainteresowaniem cieszy się projekt i mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na długo. Nie chcemy powtórzyć tego samego błędu sprzed roku, dlatego też pragniemy na bieżąco informować graczy o aktualnych postępach nad przygotowaniami do startu serwera. Już 3 dni za nami, a czas do ukończenia prac z minuty na minutę maleje, także nie ma co przedłużać - przejdźmy do sedna i omówmy w przybliżeniu podstawowe udogodnienia gry, jakie wam oferujemy.

 

 

 

eNhA6s5.png

 

Pierwsze, o czym powiemy to źródło podstawowego dochodu, bez którego początkowy etap gry byłby wręcz niemożliwy. Mowa tu oczywiście o pracach dorywczych, których każdy może się podjąć, wybierając odpowiednią opcję w urzędzie miasta. U nas wygląda to nieco inaczej, mianowicie na start umożliwiono wybór tylko jednej pracy, która została stworzona z myślą o szybkim i bezproblemowym nakręceniu rozgrywki na serwerze. Jaka to praca? Rzecz jasna robocizna na magazynie. Sam interior został zaprojektowany przez doświadczone w tym osoby, które wzięły pod uwagę ilość graczy chcących zarabiać w tym samym czasie swoje pierwsze, wirtualne pieniądze.

Wnętrze jest w stanie pomieścić ogromną ilość graczy - przestrzeń jest duża. I tutaj pewnie pojawi się pytanie: "Tylko co dalej? Czy będzie tylko jedna praca dorywcza?". Otóż nie, z czasem do gry zostaną wprowadzone nowe możliwości zarobku, wystarczy jedynie trochę cierpliwości.

 

 

uFU1NiT.png

 

 

XCbHvki.png

 

Urząd wzbudzał wiele kontrowersji wśród graczy. Najczęstszym, występującym problemem była nieaktywność samych pracowników w ściśle określonych godzinach jego funkcjonowania. Wzięliśmy to pod lupę i stworzyliśmy urzędników ze sztuczną inteligencją (NPC) zastępujących prawdziwych graczy, czyniąc tym samym urząd otwarty zawsze od godziny otwarcia, aż po jego zamknięcie. Nie oznacza to, że będą tam pracować tylko NPC - jest to tylko alternatywa, podczas gdy nikt z frakcji nie znajduje się na służbie. Na miejscu gracz może podjąć się pracy dorywczej, o której było nieco wcześniej. Oprócz tego pracownik oferuje nam wszystkie niezbędne dokumenty takie jak dowód osobisty czy też licencje, bez których gra In Character sprawiałaby nam problemy.

 

m02BPyG.png

 

0p3mtHq.png

 

 

 

kVytRVc.png

 

Czyli klasyczne, cogodzinne wypłaty. Przez niektórych znienawidzony, aczkolwiek uwielbiany przez graczy sposób na zarobienie gotówki za sam czas spędzany na nieruchomym staniu w jednym punkcie - zazwyczaj centrum, raj dla tzw. "statsów".

Po wielu dyskusjach i rozważaniach nad tym, czy dany system ma zostać dodany do gry, stwierdziliśmy jasno, iż owego nie może u nas zabraknąć, jedynym warunkiem jest zameldowanie się w hotelu lub mieszkaniu. Problem "statsowania", czyli wyłącznego przesiadywania w centrum bez jakiejkolwiek ingerencji w grę In Character został całkowicie zminimalizowany - wypłata za każdą przegraną godzinę od teraz pełni tylko rolę "dodatku", dzięki któremu do gracza wpadnie zaledwie tylko kilka groszy na zakup potrzebnych rzeczy.

 

LDzIvnm.png

 

 

 

 

 #3 lil baine

lil baine
 • Uzytkownik forum
 • 9 postów

Napisano 22 May 2017 - 16:30

Pe8XkXF.png

 

Witamy wszystkich w kolejnym newsie! Co prawda jest on trochę później niż zamierzaliśmy, za co bardzo was przepraszamy. Tym razem dotyczy on czegoś bardzo ważnego na serwerach Role Play, czyli grup/organizacji przestępczych. Oprócz samych informacji o skrypcie postaramy się przedstawić wam sprawy dot. właśnie tych organizacji. Kilka informacji zostało już zaprezentowane w dodatkowych tematach:

 

GOTOWANIE NARKOTYKÓW             POPEŁNIONE PRZESTĘPSTWA 

 

 

 

7EPycqO.png

 

Gra w gangu dla wielu kojarzy się z monotonią i z tzw. hood-gamingiem, my natomiast chcemy złamać ten stereotyp. Postaraliśmy się o atmosferę wręcz idealną dla gangsterów, zaczynając od skryptu, a kończąc na samych obiektach. Zostało przerobione m.in. Idlewood oraz Alhambra, która została w całości usunięta, a w jej miejscu pojawił się park. Członkowie gangów dostali komendy, dzięki którym łatwiej będzie im sobie poradzić z problemami ze strony innych graczy. Idealnym przykładem jest polecenie /zabierz, dzięki któremu możemy zabrać przedmioty oraz pieniądze graczowi, który jest nieprzytomny, unikając zbędnego płaczu OOC.

 

Zmodyfikowane Idlewood

owhRFVL.png

 

nXJIGjh.png

 

45VPZmz.png

 

 

 

 

 

r9OJb6K.png

 

Dodatkowym systemem w dzisiejszych czasach na scenie RP są także cornery, o których było już napisane trochę w zapowiedzi. Wiele osób uważa, że to zły pomysł, bo to gangi powinny handlować z graczami i wchodzić z nimi w interakcję. To prawda, ale niestety znając mentalność „cywili”, którzy boją się pokazywać na south central, taka sprzedaż rzadko dochodzi do skutku. W tej sytuacji ponownie wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom graczy, dając im szansę na zarobek. Obecnie system cornerów polega na tym, że gracz chcący zarobić na sprzedaży danego narkotyku, zajmuje odpowiednią, wcześniej wyznaczoną pozycję, która to umożliwi. Każda organizacja może posiadać tylko jedno miejsce przeznaczone do handlu narkotykami. Są oczywiście pewne wymagania, 2 członków LSPD aktualnie na służbie w godzinach od 16-24. Po spełnieniu powyższych wymagań gracz jest w stanie rozpocząć sprzedaż towaru.

 

 

 

TP31dAs.png

 

 Przyszedł czas na kilka słów o mafiach. Jest to organizacja pełniąca jedną z ważniejszych funkcji na naszym serwerze, ponieważ to ona handluje bronią i jest w pełni odpowiedzialna za jej tworzenie. Specjalnie z myślą o sposobie gry tejże organizacji, wprowadziliśmy możliwość przetrzymywania graczy na określony czas. Nie zabrakło także innych, równie ważnych bajerów, które w mniejszym lub większym stopniu urozmaicą wam grę. Organizacja ta została u nas bardzo dobrze rozwinięta, każda z nich będzie miała okazję wykazać się swoimi umiejętnościami w grze In Character, ponieważ w świecie przestępczym czekają na was miłe niespodzianki takie jak głęboka sieć.

 

 

 

zF29mGm.png

 

Członkowie szajek zmotoryzowanych jako jedyni mają możliwość sprowadzenia nielegalnego podtlenku azotu (NOS) do swoich pojazdów, kwestia montowania to już nie problem. Oprócz udogodnień skryptowych, którch nie jest za wiele, sama gra organizacji zmotoryzowanych została ubarwiona w sposób czysto In Character. Wszystkie możliwości jakie mogą osiągnąć członkowie grup zostały dokładnie opisane w regulaminie org. przestępczych. Liczymy na kreatywność "ścigantów" i unikalne akcje z wykorzystaniem pojazdów. Z czasem do gry zostaną stopniowo wprowadzane innowacje dla tychże grup.

 

 

 

cvTXhKz.png

 

I na sam koniec gwóźdź programu - Pawnshop, czyli lombard, w którym każdy może kupić/sprzedać używane rzeczy. Prowadzony on jest przez Opiekuna Organizacji Przestępczych, więc wszelakie smaczki dotyczące gry w świecie przestępczym są wręcz nieuniknione. W tym miejscu każda z organizacji może wymienić się swoimi informacjami na dany temat, kupić na lewo trochę towaru z dostawy, lub też skombinować numery do największych szych z miasta. Rzecz jasna nie jest to takie proste jak się na początku wydaję - wszystko jest bardzo dokładnie sprawdzane i nadzorowane, aby uniknąć zbędnego ogona służby porządkowej.

 

 

Pe8XkXF.png

 

Witamy wszystkich w kolejnym newsie! Co prawda jest on trochę później niż zamierzaliśmy, za co bardzo was przepraszamy. Tym razem dotyczy on czegoś bardzo ważnego na serwerach Role Play, czyli grup/organizacji przestępczych. Oprócz samych informacji o skrypcie postaramy się przedstawić wam sprawy dot. właśnie tych organizacji. Kilka informacji zostało już zaprezentowane w dodatkowych tematach:

 

GOTOWANIE NARKOTYKÓW             POPEŁNIONE PRZESTĘPSTWA 

 

 

 

7EPycqO.png

 

Gra w gangu dla wielu kojarzy się z monotonią i z tzw. hood-gamingiem, my natomiast chcemy złamać ten stereotyp. Postaraliśmy się o atmosferę wręcz idealną dla gangsterów, zaczynając od skryptu, a kończąc na samych obiektach. Zostało przerobione m.in. Idlewood oraz Alhambra, która została w całości usunięta, a w jej miejscu pojawił się park. Członkowie gangów dostali komendy, dzięki którym łatwiej będzie im sobie poradzić z problemami ze strony innych graczy. Idealnym przykładem jest polecenie /zabierz, dzięki któremu możemy zabrać przedmioty oraz pieniądze graczowi, który jest nieprzytomny, unikając zbędnego płaczu OOC.

 

Zmodyfikowane Idlewood

owhRFVL.png

 

nXJIGjh.png

 

45VPZmz.png

 

 

 

 

 

r9OJb6K.png

 

Dodatkowym systemem w dzisiejszych czasach na scenie RP są także cornery, o których było już napisane trochę w zapowiedzi. Wiele osób uważa, że to zły pomysł, bo to gangi powinny handlować z graczami i wchodzić z nimi w interakcję. To prawda, ale niestety znając mentalność „cywili”, którzy boją się pokazywać na south central, taka sprzedaż rzadko dochodzi do skutku. W tej sytuacji ponownie wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom graczy, dając im szansę na zarobek. Obecnie system cornerów polega na tym, że gracz chcący zarobić na sprzedaży danego narkotyku, zajmuje odpowiednią, wcześniej wyznaczoną pozycję, która to umożliwi. Każda organizacja może posiadać tylko jedno miejsce przeznaczone do handlu narkotykami. Są oczywiście pewne wymagania, 2 członków LSPD aktualnie na służbie w godzinach od 16-24. Po spełnieniu powyższych wymagań gracz jest w stanie rozpocząć sprzedaż towaru.

 

 

 

TP31dAs.png

 

 Przyszedł czas na kilka słów o mafiach. Jest to organizacja pełniąca jedną z ważniejszych funkcji na naszym serwerze, ponieważ to ona handluje bronią i jest w pełni odpowiedzialna za jej tworzenie. Specjalnie z myślą o sposobie gry tejże organizacji, wprowadziliśmy możliwość przetrzymywania graczy na określony czas. Nie zabrakło także innych, równie ważnych bajerów, które w mniejszym lub większym stopniu urozmaicą wam grę. Organizacja ta została u nas bardzo dobrze rozwinięta, każda z nich będzie miała okazję wykazać się swoimi umiejętnościami w grze In Character, ponieważ w świecie przestępczym czekają na was miłe niespodzianki takie jak głęboka sieć.

 

 

 

zF29mGm.png

 

Członkowie szajek zmotoryzowanych jako jedyni mają możliwość sprowadzenia nielegalnego podtlenku azotu (NOS) do swoich pojazdów, kwestia montowania to już nie problem. Oprócz udogodnień skryptowych, którch nie jest za wiele, sama gra organizacji zmotoryzowanych została ubarwiona w sposób czysto In Character. Wszystkie możliwości jakie mogą osiągnąć członkowie grup zostały dokładnie opisane w regulaminie org. przestępczych. Liczymy na kreatywność "ścigantów" i unikalne akcje z wykorzystaniem pojazdów. Z czasem do gry zostaną stopniowo wprowadzane innowacje dla tychże grup.

 

 

 

cvTXhKz.png

 

I na sam koniec gwóźdź programu - Pawnshop, czyli lombard, w którym każdy może kupić/sprzedać używane rzeczy. Prowadzony on jest przez Opiekuna Organizacji Przestępczych, więc wszelakie smaczki dotyczące gry w świecie przestępczym są wręcz nieuniknione. W tym miejscu każda z organizacji może wymienić się swoimi informacjami na dany temat, kupić na lewo trochę towaru z dostawy, lub też skombinować numery do największych szych z miasta. Rzecz jasna nie jest to takie proste jak się na początku wydaję - wszystko jest bardzo dokładnie sprawdzane i nadzorowane, aby uniknąć zbędnego ogona służby porządkowej.

 

Do startu już niedaleko, a my zachęcamy Was do dalszego śledzenia informacji na bieżąco!  smile.png#4 lil baine

lil baine
 • Uzytkownik forum
 • 9 postów

Napisano 22 May 2017 - 16:30

qrmy6j9.png

 

Nadszedł czas na kolejnego newsa, tym razem poświęcimy go organizacjom publicznym oraz także innym systemom, które są obecne w skrypcie, aby przybliżyć wam ich działanie oraz oczywiście zachęcić do gry wink.png

 

Na wstępie chcielibyśmy jeszcze zaznaczyć, że liderzy organizacji publicznych/przestępczych/przedsiębiorstw zostali już dopuszczeni na serwer w celu tworzenia swoich interiorów czy też obiektów. Jeśli jesteś liderem a dostępu do serwera jeszcze nie masz - pisz śmiało do Grzes!

 

 

XVxnu9a.png

 

Musiał zostać stworzony sposób na spersonalizowanie i odróżnienie grup od siebie - same typy to jednak jest za mało na dzisiejsze czasy. Właśnie dlatego zostały wprowadzone do gry flagi grupowe, które ustawiać i zmieniać może jedynie administrator. Flagi te są swoistym systemem praw dostępu do pewnych komend.

 

aUQsD2E.png

 

 

YguL9DO.png

 

Czym jest komenda /ws? Otóż na wielu serwerach można było ją spotkać, w przeróżnej formie, jak i funkcjonalności. U nas dostęp do tej komendy będzie miała każda grupa publiczna pod warunkiem otrzymania od administratora odpowiednich flag (o czym była mowa wcześniej). Na jakiej zasadzie jednak będzie to działać? Będzie można uruchomić aż 25 takich sygnałów, gdzie każdy tworzy na minimapcie ikonkę zależną od typu grupy (gov ma inną, lspd ma inną, lsmc ma inną, etc.) - ikonki te są widoczne dla każdego gracza z każdego typu organizacji publicznej (pod warunkiem bycia na duty oraz posiadania odpowiedniej flagi w grupie). Czemu ma służyć takie zastosowanie? Wyobraźmy sobie sytuacje z akcją LSPD, gdzie potrzebna jest karetka do poszkodowanego - członek LSPD włącza /ws, nakierowuje karetkę na miejsce na mapie poprzez radio, a ta spokojnie może dojechać do celu.

 

UFdgOLV.png

 

 

JIxN5AV.png

 

Wyrabianie dokumentów w Urzędzie Miasta zazwyczaj stanowiło problem z powodu braku urzędników na duty. Jak już było wspomniane we wcześniejszym newsie (#1) rozwiązaliśmy to możliwością wyrabiania tychże dokumentów u botów. Wystarczy wejść do budynku urzędu, podejść w odpowiednie miejsce i wybrać dokument, jaki chce się wyrobić. Czy to wszystko, co dotyczy San Andreas Government? Doszliśmy do wniosku, że lider tej grupy (gubernator) powinien mieć większe prawa dot. samej gospodarki czy też możliwości ukierunkowania aktualnych cen - dlatego oddaliśmy w jego ręce pełną kontrolę nad kosztami m.in. paliwa, wyrabianych dokumentów, rejestrowania pojazdów czy też nawet samego podatku, który jest odciągany przy każdym paydayu. W przypadków budynków mieszkalnych są one w pełni zautomatyzowane a ich zakup odbywa się bez udziału administratora - wystarczy znaleźć odpowiedni pickup (zielony domek), wejść w niego i po wpisaniu odpowiednich komend (gdzie jest możliwość sprawdzenia interioru domu oraz jego kupna) stajemy się pełnoprawnymi właścicielami tej nieruchomości. Przedsiębiorstwa natomiast, podobnie jak i wcześniej wspomniana gospodarka, zostały oddane w ręce gubernatora. Co to oznacza w praktyce? To właśnie lider San Andreas Government decyduje o tym, czy będzie wam dane zaistnieć w swoim wymarzonym fachu, czy też tej możliwości nie otrzymacie - dodatkowo zostało wprowadzone rejestrowanie biznesów i baza tychże biznesów dostępna w panelu grupy. Bez takowej rejestracji wejście do interioru grupy jest niemożliwe (zastosowanie przy zamykaniu biznesów).

 

 

ONJ3yG1.png

 

Oprócz komend, które zapewne każdy z was doskonale zna, LSPD otrzymało szereg usprawnień czy też nowości. Mamy tu na myśli m.in. centralę LSPD, gdzie wpisując /lspd otrzymujemy dostęp do szeregu funkcji, m.in. listy pojazdów z blokadami, poszukiwanych osób czy też Mobile Data Terminal, który dostępny jest tylko i wyłącznie w pojeździe grupowym. Jak to wszystko wygląda w praktyce? LSPD prowadząc kontrolę drogową, ma możliwość sprawdzenia twojej kartoteki czy też szczegółowych informacji na temat twojego prawa jazdy (oraz oczywiście czy to prawo jazdy posiadacie). Ma to celu usprawnienie, a także uproszczenie rozgrywki i dla organizacji i dla przeciętnego gracza. Mandaty oczywiście zostają w formie, jaką każdy zna - można otrzymać maksymalnie 24 punkty karne, przy ich osiągnięciu zostajecie tego prawa jazdy pozbawieni a także otrzymujecie czasową blokadę na jego wyrabianie w Urzędzie Miasta. Do tego wszystkiego dochodzi możliwość tworzenia blokad na drodze, syreny w pojazdach oraz dostępna dla LSPD broń "Country Rifle" - która została tak dostosowana w skrypcie, aby nakładać animacje na 10 sekund za każdym trafieniem.

 

 

Ijn6sn1.png

 

Biorąc pod uwagę doświadczenia z innych serwerów/projektów postanowiliśmy zmienić prędkość maksymalną radiowozów z oznakowaniem "SFPD". Od teraz te właśnie pojazdy poruszają po drogach szybciej niż inne radiowozy i pełnią idealny zamiennik dla jednostek pościgowych LSPD.

 

 

5dW3Okp.png

 

Komenda /ulecz, którą mogliście spotkać na innych serwerach, została u nas zamieniona na /o leczenie, w której to możemy podać ID gracza oraz kwotę (może wynosić $0). Tym samym nie ma możliwości uleczenia się u "bota" w budynku LSMC. Oprócz tego grupa otrzymała zestaw podstawowych komend, takich jak m.in. /reanimuj, /zbadaj, /zwloki czy też /o poczytalnosc, czyli po prostu dokument poczytalności, który mamy nadzieje będzie pewnym "wymaganym" dokumentem w niektórych grupach/przedsiębiorstwach.

 

 

guK6Qtm.png

 

Frakcja ta będzie działać jako "neutralna", to znaczy, że dołączyć do niej może każdy (nawet z organizacji przestępczej). Nie ma ona dostępu do /ws wspomnianego wcześniej, nie ma nawet dostępu do komunikacji między grupami publicznymi (/d). Zamiast tego otrzymała dostępne nie jeden, ale aż dwa paski u dołu ekranu. Jeden będzie służył do bloku reklamowego, drugi natomiast do wiadomości z miasta czy też stanu. W taki to właśnie sposób umożliwiliśmy jednoczesne nadawanie reklam bez straty na wiadomościach (jak to zazwyczaj było). Organizacja ta jest idealnym miejscem do zarobienia swoich pierwszych pieniędzy, jeśli oczywiście jesteście kreatywni oraz pełni chęci grania właśnie w takich klimatach. Reklamy czy wiadomości można nadawać z budynku grupy lub też z pojazdów grupowych. Dodatkowo reklamy nadawane są na daną ilość czasu (minuty) a cenę za minutę reklamy ustala sam lider IG - jest ona jednakowa dla każdego pracownika i nie ma na nią wpływu, a same reklamy same znikają po określonym wcześniej czasie.

 

hIx1ixh.png

 

 

RKq5fUF.png

 

Każdy z was wie chyba, czym są takie statusy pod nickiem każdej osoby. Powinny one reprezentować aktualny stan naszej postaci w zależności od tego, co aktualnie się z nami dzieje. Oddajemy w wasze ręce dosyć rozbudowany system, który zawiera naprawdę wiele przypadków, w których to nasz status się zmienia. Jest on zależny od:

 • tego, czy nasza postać posiada założone kajdanki, jest ciągnięta, posiada knebel, jest związana, ma worek na głowie
 • tego, czy nasza postać słucha aktualnie muzyki (MP3 player)
 • tego, czy nasza postać jest pijana lub też pod wpływem narkotyków
 • tego, czy nasza postać aktualnie ma ubraną kamizelkę
 • tego, czy mamy założoną maskę
 • tego, czy jesteśmy aktualnie w areszcie czy też jesteśmy przetrzymywani przez organizacje przestępczą
 • zapiętych pasów w pojeździe
 • ilości aktualnego zdrowia na naszej postaci
 • aktualnie posiadanej siły (ilość j)
 • statusu BW
 • statusu AFK

Wpływ na status posiada także duty w grupach ze specjalną flagą - gdzie pojawia się tag owej grupy pod naszym nickiem.

 

 

bVpJwmQ.png

 

Zazwyczaj grając na serwerach RP zasada z dostępem do pojazdu była dosyć prosta - albo posiadasz do niego kluczyki i możesz wejść, albo też nie i sytuacja jest oczywista. U nas na serwerze blokada dostępu do pojazdów została zniesiona, co oznacza tyle, że każdy może wejść do twojego pojazdu, jeśli zapomnisz go zamknąć i np. zabrać przedmioty z niego lub z jego bagażnika (o czym niżej). Tak więc pamiętajcie, aby nie zostawiać swoich pojazdów otwartych! tongue.png

 

 

vVbuFhO.png

 

Bagażniki w pojazdach w zasadzie były pomysłem jednej osoby z grupy testerów. Działanie tego systemu jest dosyć proste - odkładając przedmioty w pojeździe (jako kierowca), zostaliśmy ograniczeni do maksymalnie 5 sztuk. W przypadku, gdy potrzebujemy więcej miejsca, z pomocą przychodzi właśnie bagażnik. Komendę /bagaznik można użyć tylko i wyłącznie stojąc obok pojazdu (oczywiste jest też, że nie każdy pojazd posiada bagażnik - np. rower), po czym pojawia nam się odpowiednie GUI. Przy próbie wyciągania przedmiotu czy też jego wkładania do bagażnika nie mogło zabraknąć także tego, że bagażnik fizycznie się otwiera oraz zamyka. Warunkiem, który musi zostać spełniony przy próbie dostępu do takowego bagażnika jest fakt, czy samochód jest otwarty, czy też nie jest - dostęp do bagażnika pojazdu ma każdy, o ile pojazd jest otwarty.

 

 

CV0OLwQ.png

 

Nie trzeba chyba przybliżać działania masek na serwerach RolePlay. Jak każdy wie, służą one do "zamaskowania" swojego nicku - tak aby nie było wiadomo, kim dana postać jest. Do tego celu wprowadziliśmy specjalne kodowanie a możliwość "dekodowania" jest dostępna tylko dla administracji. Dodatkowo każda maska może mieć swój unikalny model, który możecie dostosować po jej założeniu do swojej postaci.#5 lil baine

lil baine
 • Uzytkownik forum
 • 9 postów

Napisano 22 May 2017 - 16:32

3CX5XXo.png

 


Witajcie drodzy gracze w kolejnym newsie poświęconym tym razem biznesom. Postaramy się przybliżyć Wam ich działanie oraz opisać, jaką odgrywają rolę i co dzięki nim będziemy mogli robić. Mamy nadzieję, że poprzednie newsy zachęciły Was wszystkich w jakimś stopniu do dalszej gry na naszym serwerze. Cały czas ciężko pracujemy, aby start wypadł jak najlepiej, pierwsi liderzy zaczęli budować już swoje interiory oraz obiekty na serwerze. Jak możecie zauważyć, nie zwalniamy tempa i na bieżąco Was o wszystkim informujemy. Do samego startu zostało już naprawdę nie wiele, ostały ostatnie poprawki czy samo kończenie obiektów. W ciągu tych kilku dni uzbierała nam się spora liczba graczy, na chwilę obecną wynosi ona ponad 200. Cieszymy się takim zainteresowaniem i zapewniamy Was, że na pewno nie pożałujcie.  Tymczasem zapraszamy wszystkich do dalszej części tego newsa, gdzie przejdziemy bardziej do sedna.

 


4Za4i28.png

 


Jeden z systemów, który jest wart uwagi. Od teraz pojazdy mogą naprawiać tylko warsztaty, a nie jak to było dotychczas dorywczy mechanicy na stacji benzynowej. Liderzy mają duże pole popisu, ponieważ to oni ustalają cenę swoich usług bezpośrednio w grze. Warto tu również wspomnieć o koszcie zależnym od uszkodzeń. Ponadto w warsztacie można zamówić oraz zakupić części tuningowe. Istnieje możliwość naprawy silnika, karoserii i opon. Pragniemy wspomnieć również o demontażu tuningu, gdzie istnieje szansa, że komponent może zostać uszkodzony.

 


8vJ6Zys.png

 


Serwer bez siłowni? Kto to widział? Dlatego u nas również dajemy Wam możliwość założenia jednej z najczęściej tworzonych biznesów: siłowni. Umożliwia Nam to aktualnie ćwiczenia na ławkach oraz hantli. Klient może wykupić  3 rodzaje karnetów w zależności od potrzeby: jednorazowe, 24 godzinne oraz tygodniowe.

 

Jesteśmy jednak świadomi problemu, jakim są gracze, którzy po uzyskaniu maksymalnej wartości stają się niezniszczalni. Rozwiązaniem jest nie tylko dzienny limit (50 punktów siły) możliwych do zdobycia, ale system, w którym punkty siły spadają z każdą przegraną godziną. Aby utrzymać dobrą formę, należy ćwiczyć regularnie. Ilość punktów, które będziemy tracić zależy od siły - im silniejsza postać tym więcej owych punktów traci. Nie obawiajcie się jednak, że spędzanie czasu na siłowni będzie bezużyteczne! Im postać jest silniejsza, tym zada więcej obrażeń podczas walki wręcz, oraz otrzyma mniejsze obrażenia po przyjęciu ciosu. Dodatkowo gracz będzie posiadał widoczny status określający jego sylwetkę np.: muskularny.

 


uLKFpWG.png

 


Biznes idealny dla osób, które lubią właśnie takie klimaty. Jego działanie jest niezwykle proste, co sprawia, że większość z Was skusi się na założenie owej firmy. Jest ona jednocześnie również ważna. Dlaczego? Postanowiliśmy, że nie będziemy robić z firm transportowych tak zwanych duchów, istnieje, ale rozwozi produkty do osób, które nie istnieją. Na naszym serwerze biznes ten polega na dowożeniu zamawianych przez gracza produktów, a także paliwa na stację benzynową. Tradycyjnie przy wybraniu zamówienia w magazynie na radarze zaznacza się automatycznie checkpoint, do którego należy dowieźć paczkę do klienta. Dodatkowo z usługi tej może skorzystać każda grupa. Proste i wygodne.

 


NMbPzyw.png

 


Taxi - niezawodny środek transportu również dostępny jest i na naszym serwerze. Bo przecież nikt z nas nie lubi czekać na autobus lub zwyczajnie iść przez pół miasta, zwłaszcza kiedy się śpieszymy, a  w naszej kieszeni nie znajduje się jeszcze kluczyk od auta. Jakie możliwości dajemy właścicielom tego biznesu? Lider ma możliwość ustalenia ceny za 1 kilometr bezpośrednio w grze dodatkowo beż żadnych limitów - kwota naliczana jest co 100 metrów. Co w przypadku kiedy kierowca nie zna miejsca podanego przez klienta? Pasażer może zaznaczyć na radarze checkpoint, w które miejsce chcę się udać - ułatwi to szybkie dotarcie do celu.

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowym ułatwieniem dla wszystkich właścicieli oraz pracowników biznesów jest rozwinięty i niezwykle prosty, oraz intuicyjny panel gracza, w którym możemy zarządzać swoją grupą.  Jakie daje nam możliwości? Między innym sprawdzenia wypłat pracowników oraz uzyskanej przez nich gotówki, nadania rangi, ustalenia skinu, wypłaty oraz uprawnień, wgląd do listy pracujących graczy w naszej firmie, sprawdzenia drzwi oraz ogólne informacje o biznesie takie jak: nazwa, typ grupy czy stan konta. Do tego mamy również wgląd do pojazdów - możemy dowiedzieć się, czy są one uszkodzone, czy posiadają paliwo, a nawet sprawdzić, jakiego są koloru. Tak wiele informacji w panelu to niezwykły plus, który z pewnością ułatwi grę. Aby nie zastępować gry IG - z panelu nie można dodawać graczy do swojego biznesu, wszystko musi odbyć się drogą In Game.#6 Efektowski

Efektowski
 • Uzytkownik forum
 • 15 postów
 • Miejscowoścxxx

Napisano 24 May 2017 - 20:36

Nie polecam, tak samo z**bany jak wcześniej. Administracji praktycznie brak, DM na każdym kroku, zamieszki, bójki w szpitalu... Szok!#7 Cz3rka

Cz3rka
 • Uzytkownik forum
 • 3 postów

Napisano 25 May 2017 - 17:18

Taka nowa odsłona, że nawet Ci się nie chciało samemu SWOJEJ reklamy napisać. Społeczność na serwerze jest super, ale główny administrator - lil baine, socjopata, orangutan, szeryf to porażka.#8 TriXeR

TriXeR
 • Uzytkownik forum
 • 2 postów

Napisano 26 May 2017 - 16:31

Wszystko byłoby spoko, na serwerze fajni ludzie, większość ekipy spoko, która już sie rozpada jest spoko. Jedyną osobą która trzyma ten serwis przy życiu jest Kacper, z którym nie da się po prostu nie dogadać. A oddanie projektu w twoje ręce, gdzie poprzednie edycje były względne poza kilkoma osobami, to zdecydowanie największy błąd.

Serwer pod względem gamemodu jest naprawdę dobry, poza tym mega społeczność, z którą można pograć fajne rzeczy, luźna atmosfera i łatwy zarobek, dzięki któremu można skupić się na grze IC a nie na ciągłym biciu duty, administracja w większości spoko, na pierwszy rzut oka zapowiada się świetnie. JEDNAK siedząc troche dłużej, po przegraniu tych kilku godzin i poznaniu co poniektórych osób odczuwam szczególną niechęć do tego serwera- zwłaszcza do głównego administratora którym jest lil bane. Pan Bane wpierdala się w każdy aspekt rozgrywki, reprezentując przy tym naprawdę mizerny poziom, nie zna się na niczym, blokuje wszelką konstruktywną krytyke i zresztą bardzo trafną, usuwa posty które w jaki kolwiek sposób wyrażają prawde o tym dziecku, bo  taka prawda że nim jest. Nie wiem kto ci oddał ten projekt, bądź sprzedał ale na pewno tego żałuje. Zresztą jeszcze nigdy w życiu nie widziałem, żeby do założyciela jego własna ekipa się przypierdalała i po kilku dniach odchodziła i to nie pojedyńczo ale masowo. Kolejnym minusem serwera, są niektóre organizacje które za wszelką cene chcą udupić, czy to okradając na każdym kroku (sexmurda), czy po poprostu grając gówno (sexmurda i to gówno obok). Uprzedze twoją odpowiedź panie Szeryfie- nie spotkałeś się z żadną konstruktywną krytyką, tak odpowiadasz na każdy post w którym ci to ktoś wypomnie, być może dlatego że je baranie usuwasz? Zarzucając mi, że się nie znam, bo taką przyjąłeś linie obrony, jesteś w dużym błędzie, na rolplejach grałem już jak ty gnoju do komuni szedłeś. Generalnie rozmowa z tym użytkownikiem jest naprawdę mizerna, a dużo więcej wyniesiecie rozmawiając z komarem, którego własnie ubiliście- bo taki właśnie jest wiktor jak komar- mały i wkurwiający. 

Serwer oceniam:

Gamemode 8/10

Społeczność 10

Teraźniejsza ekipa: 2 (tylko i wyłącznie bigosowi zawdzięczasz tą dwójke)

Podsumowując; ten serwer mógłby być naprawdę dobry gdyby nie osoba nim zarządzająca, która psuje rozgrywkę jak i wszystko inne co da się zepsuć- ten nagły spadek z 100 do 30 nie jest winą ocen, jak najbardziej polecam ten projekt, jednak nie w tym wydaniu, warto być może poczekać na kolejną edycje pod innym zarządzającym.#9 Firana

Firana

  Zasłużony

 • Administrator
 • 127 postów

Napisano 05 June 2017 - 20:40

Temat zostaje zarchiwizowany ze względu na brak aktywności w temacie. W przypadku chęci przywrócenia tematu proszę o kontakt na PW.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników