Skocz do zawartości

Zdjęcie

PSP-SAMP - serwer truck w innym wydaniu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin

Admin
  • Administrator
  • 713 postów

Napisano 21 February 2017 - 13:37

news--1487679764-U1.png

Serwery truck kojarzą nam się z jednym- ogromnymi ciężarówkami, którymi można sobie śmigać po autostradach San Andreas. Wyobrażacie sobie to, że wsiadacie na pierwszym lepszym serwerze RolePlay do swojego autka, pędzicie do swojej firmy a następnie przesiadacie się do ciężarówki, która z tęsknoty za Wami sama odpala za Was silnik?

Krótkie oględziny pojazdu, sprawdzenie poziomu paliwa i możemy ruszać. Zdecydowanym ruchem wciskamy dolną strzałkę wymuszając cofanie pojazdu- wydobywający się dźwięk cofającej ciężarówki- to jest to! Czas zapiąć naczepę i ruszać w trasę.. ale nie, jeszcze trzeba załadować towar [...] no dobra, ruszyliśmy! Pierwsze kilometry są już za nami, czas by pewnie zjechać na jakiś pitstop i zintegrować się z innymi grającymi- stacja paliw, zajazd, postój? Cokolwiek- nawet łąki czy pola- bo to przecież truck i liczy się dobra zabawa z innymi użytkownikami, co nie? - niee, nie ma tak łatwo! Lada moment za Tobą i Twoimi znajomymi pojawiają się autka świecące na niebiesko, czerwono wlepiając Tobie mandat...

Tak czy inaczej- mnie osobiście jako odwiecznemu graczowi RolePlay ciężko wczuć się w taki klimat jest dosyć ciężko, bo nie wiem czy Wy tak mięliście, że w Singlu sami stawaliście na czerwonych światłach za innymi pojazdami- ja tak, aby wczuć się w klimat tej gry jednocześnie słuchając radia Los Santos!

No ale dobra, Single Player oferuje nam możliwość wożenia czterech liter zarówno ciężarówką, radiowozem (o ile sobie go podwędzimy), kombajnem, autobusem czy nawet latanie samolotem jest możliwe. Obecnie na serwerach RolePlay panuje niedosyt, zaś na DM'ach mamy to wszystko w takiej formie, że prędzej czy później ktoś nas roz.. ktoś w nas wjedzie- popsuje nam całą zabawę.

Lekarstwem na tę dolegliwość jest prawdopodobnie PSP-SAMP, o którym dzisiaj mowa, czytajcie więc.

news--1487679776-U1.png

1. Cześć! Zaczniemy z grubej rury- jesteście chyba jedynym serwerem truckerskim na platformie sampowskiej o tak dużej rozpoznawalności? Opowiedz nam jak to wszystko się zaczęło?
-Witaj! Co do pierwszego pytania, to szczerze powiedziawszy nie orientuję się jaka jest sytuacja na konkurencyjnych serwerach, więc nie mogę ocenić sytuacji czy mój serwer jest najbardziej rozpoznawalny - Możliwe, że tak jest, bo wydajemy nie małe pieniądze na różne reklamy. 
Zaczęło się od nazwy Express Truck i ruszyliśmy z gamemodem truck. Istnienie tego serwera rozważaliśmy w ten sposób zadając sobie pytanie - Czy jest sens to ciągnąć skoro średnia graczy nie przekraczała liczby pięciu. Rok czasu inwestowałem w różne reklamy lecz bez skutku, to były pieniądze wydane w błoto. Po sporym czasie olśniło mnie i powiedziałem programiście aby stworzył gamemod z ogólnym transportem. Zastanawiałem się czy przypadkiem nie jest za późno na te zmiany. Dziś mogę spać spokojnie, ponieważ na serwerze jest dużo graczy oraz co tydzień jest ustanawiany nowy rekord graczy, obecny rekord to 36 graczy.

2. Kto tworzy Wasz zespół, oraz w jakim jesteście wieku?
-Zespół stanowi dziesięć osób na różnych stanowiskach. Począwszy od głównego administratora po moderatorów serwera. Lecz zespołem wolę nazywać cały serwer, bo również gracze mają duży wpływ na różne modyfikacje gamemodu. Dużo graczy próbuje urozmaicać gre np. przesyłając mi oraz programiście obiekty nowych załadunków, dróg, mostów itd.
Średni wiek to 22 lata.

3. Serwery Truck w ostatnim czasie wychodzą z inicjatywą łączenia tej gry z RolePlay- jak to jest u Was?
-Na chwile obecną staramy się unikać takich modyfikacji i łączenia z roleplay. Jednocześnie nie mówię, że nigdy takiej mieszanki nie wykonamy.

4. Skrypt to najważniejszy element gry, jeśli chce się przyciągnąć większą ilość graczy- jaki on jest u Was? Czy jest on autorskim skryptem? Jeśli tak to na jaką wartość go szacujecie?
-Nigdy w grę nie wchodził skrypt cudzego autorstwa. Skrypt jest w 100% wykonany przez programistę tego serwera Mac'a, wszyscy z zespołu cenimy oryginalnośc dlatego też innego gamemodu nie mogłoby być. Dla mnie jak i dla zespołu gamemod jest bezcenny, nigdy nie zastanawialiśmy się nad wyceną gamemodu, bo nie da się wycenić ciężkiej pracy każdego z zespołu. 

5. Z założenia serwery Truck = samochody ciężarowe. U Was jest tego więcej- opisz możliwości.
-Możliwości są różne. Gracz może wybrać jakim transportem chce przewozić ładunek. Jest transport lądowy, kolejowy, wodny oraz powietrzny. Natomiast gracz zaczyna od transportu lądowego czyli od jazdy pojazdem dostawczym, ciężarowym. Dopiero z większą ilością punktów odblokują się inne możliwości np. transport pociągiem czy samolotem. Gracz również może wozić pasażerów taksówką oraz autobusem. Możliwości jest naprawdę dużo.

6. Jaką wzmiankę w skrypcie dla graczy planujecie w najbliższym czasie?
-Na chwile obecną nie mamy żadnych zmian większych w skrypcie, staramy się zlikwidować niektóre błędy w gamemodzie żeby graczom było lepiej. Pomyślimy o przejrzystym samouczku dla nowych graczy, aby początek gry nie był dla Nich trudny. 

7. Zapomniałbym zapytać o konkurencję- obawiacie się kogoś szczególnie?
-Nigdy nie obawiałem się o konkurencje, jeżeli jest się dobrym w tym co się robi, to konkurencja nie ma znaczenia. Naszym zadaniem jest dogodzić graczom i na tym głównie się skupiamy, nie ma czasu na rozglądanie się na konkurencyjne serwery. 

8. Okej, w takim razie dzięki i do usłyszenia następnym razem!
-Również dziękuje za miły wywiad, do usłyszenia. Pozdrawiam. :)

news--1487679790-U1.png

Co ciekawe, PSP-SAMP jest serwerem partnerskim serwera truck na platformie MTA- tylko teraz pytanie, dla kogo jest to lepsza reklama?

Pozdrawiam Was serdecznie i zachęcam do komentowania.

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

#2 xMaXeRx

xMaXeRx
  • Uzytkownik forum
  • 11 postów
  • MiejscowoścBiałoruś

Napisano 21 February 2017 - 17:51

Fajna reklama, moim zdaniem bardzo ładnie rozpisana - zawitam :)

#3 CiamCiaRamCia

CiamCiaRamCia
  • Uzytkownik forum
  • 12 postów

Napisano 24 February 2017 - 17:35

polecam!

#4 Brooklyn

Brooklyn

la clicka mechanicka drajw baj z holownika

• Uzytkownik forum
  • 14 postów

Napisano 28 February 2017 - 23:26

Polecam serdecznie

#5 KrzysieQ

KrzysieQ
  • Uzytkownik forum
  • 16 postów

Napisano 10 March 2017 - 18:32

Fajne, fajne, gdyby ta straż tak nie sprintowala. :P

#6 /del

/del
  • Uzytkownik forum
  • 2 postów

Napisano 12 March 2017 - 14:44

Myślę, że Convoy Trucking jest chyba najlepiej rozpoznawalnym serwerem, jeżeli chodzi o transport :)

HostName: Convoy Trucking
Address:  server.convoytrucking.net:7777

Co do PSP-SAMP - wejdę, sprawdzę i się wtedy wypowiem :) 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników