Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Reupload] How it's made?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin

Admin
  • Administrator
  • 713 postów

Napisano 09 February 2017 - 12:34

super-man-icon.png

|Poradnik by Jesús|

Witajcie zacna młodzieży! Mija już rok od opublikowania mojego pierwszego poradnika z serii Polish Role Play. Cóż, nie zatracając się w grze, nie zatracając się w niczym chcę nadal Tobie drogi czytelniku przekazywać informacje, ciekawostki, które być może pomogą Ci się nawrócić do lepszej gry Role Play. O czym zaś napiszę, o czym będzie to żałosne przesłanie... Tego się dowiecie zaś w trakcie dukania tego narzuconego na siłę sposobu czytania.

Witam zatankować? Łostof to! Pomudz?

Od dawnen dawna zauważyć można było zobaczyć szeroko rozwinięte grupy społeczne jakimi są analfabeci. Analfabeci, którzy zawsze mają wiele do powiedzenia/napisania, lecz mają jeden malutki problem- nie wiedzą jak to zrobić. No właśnie. Często słyszymy: "mam dys coś tam". A G* prawda. Gdy się pracuje, gdy się ćwiczy pismo, jak i mowę, takiemu zdarzeniu można zapobiec. Przykładem z życia wziętego będzie mój znajomy, który za młodu nie uczył się pisać ani czytać. Poszedł do szkoły, wszystko się zaczęło. I dostał orzeczenie dyslektyka. Co to oznaczało? Zwolnienie z ponad 50% przerabianego materiału. A teraz co? Nie potrafi się ani wysłowić porządnie, bo brakuje mu języka. Nie potrafi poprawnie zapisać prostego wyrazu. Bo nikt się do tego nie przyłożył. Dobrze, mniejsza z tym, przejdźmy do konkretów, które Ciebie mój drogi czytelniku powinny zainteresować. A więc, wiecie już skąd biorą się osoby dyskietkowe, teraz poznajmy ich miejsce oraz częstotliwość występowania. Serwery Role Play dają wolny wstęp dla każdej osoby świata. Nie możemy zabronić żadnemu ciału zagrać tu czy tam. No chyba, że złamie regulamin, ale to coś innego. Ale! Wchodząc na serwery o większej ilości graczy i udając się w miejsce, które powinno być wizytówką danego serwera, doznajemy przerażenia, często 'parzymy' się na takim czymś. Jak to jest, z takimi osobami, a światem Role Play? Cóż, takie osoby należy traktować z szacunkiem na równi z takim jak ten co językiem włada jak motyką Wołodyjowski. Ale... Kolejne ale, powiem Tobie, mój drogi czytelniku że nie wszystko idzie zawsze jak trzeba. Czasami ta motyka spada i uderza kogoś w głowę tak, że ten traci całkowite panowanie nad swoją osobą OOC i zaczyna chylić się ku upadkowi. Zazwyczaj są to sprzeczki OOC, wynikłe właśnie z 'poprawiania' osób, które te błędy poprawiają, lub ubliżania im w celu poprawienia swojego własnego respektu. Ale do czego nawiązuję tym pismem? Nawołuję do tego byście w końcu pojęli, że gracz chociażby pisał czasami z bykami, które wykraczają po za granice ludzkiej moralności, należy go tolerować. Nie należy się z tego śmiać. To nie jest wina tej osoby, to jest wina jego opiekunów. Bo tak go wychowali, nie kładli nacisku na jego szkolnictwo. Tak też teraz miejmy na Scenie szkółkę może ortografii? Heee? No dobrze, to był dopiero krótki wstęp o tym jak bardzo należy nakładać nacisk na edukację oraz co nie powinno się z takimi osobami robić, w szczególności In Game. No to OK. Teraz przejdźmy do sedna owego punktu, a mianowicie opiszmi jak traktować IC takie osoby, co nam wolno, a czego na przykład nie. W świecie In Character, bardzo ważnym jest to, jak piszemy. To jak składamy zdania, świadczy nie o inteligencji naszej postaci, lecz o nas samych. Jeżeli rypiemy nierozwinięte: cztero/pięcio wyrazowe zdania, nie łudźmy się, że otrzymamy nagrodę naj błyszącego się gracza. Powinieneś pamiętać mój drogi czytelniku, że podczas gry In Character, to jak piszesz wpływa na otoczenie. Pisząc na przykład bez interpunkcji, z błędami to inna osoba POWINNA odebrać to tak jakbyś powiedział to w realnym życiu. Dajmy na to: "zcesc co tma slychac?" W realnym życiu gdyby ktoś napisał w ten sposób, wyśmialibyśmy go, albo zrozumieli jako ruski. I tak powinniśmy traktować to In Game. Traktować gracza jako niezrozumiałego, dawać mu znaki (ale nie OOC ), w formie: "Nie rozumiem, nie mówię w pana języku", bo to nakłoni gracza do postępów w pisowni i w końcu zrozumie, że powinien zacząć stosować interpunkcję oraz styl gramatyczny. Lecz są i osoby, które tego nie potrafią zrozumieć i po chwili, zwątpią i zaczną się oburzać często poniżać... ale własną osobę, wylgaryzmami i innymi i to na czacie OOC. Ale jest na to magiczny sposób /raport. Fakt, faktem. W świecie Role Play, nie ma ograniczeń co do języka. Każdy może pisać co chce, jedynie utrzymując się w granicach rozsądku (Piszemy to co da się wymówić w realnym życiu ).

Role Play

Drodzy czytelnicy. Albo nie! Drogi czytelniku, bo w końcu zwracam się do Ciebie, tak? Tak, a no. O co chodzi z tym podpunkcie, he? Wiele osób zapomniało czym jest Role Play- tak ten prawdziwy jak to niektórzy uważają. Ale czy Ty wiesz czym jest Role Play? Okaże się, w tym podpunkcie, odkryjemy wszelakie zagadki związane z ową regułą. Regułą w rzeczy samej najważniejszej na całej scenie Role Play, czy to w Polsce, czy gdzieś za granicą. Role Play, rządzi się swoimi prawami. Nie na odwrót- to nie gracze rządzą Role Play. Dobrze, zacznijmy może. A więc, zastanawiałeś się czym jest Role Play? Taaa- pewnie, bo skoro grasz na RP to powinieneś wiedzieć to i owo. Ale, istnieje kilka opcji wyjścia, odnośnie interpretacji owej reguły. Pierwsza zaś brzmi następująco "Role Play- odzwierciedlanie realnego życia". Większość osób tułając jakieś poradniki, podania, czy może jakieś artykuły popełnia ten masakryczny błąd. No tak, wyjaśnię o co chodzi. A no- odzwierciedlać... Co to znaczy? Inaczej, odbijać się w lustrze? Coś w ten deseń. Ale popatrz mój drogi. Gdyby tak było, to 96% społeczności Role Play powinna by zostać uśpiona za grę niezgodną z zasadami. Dlaczego? Przecież, gdy wstajesz rano, myjesz ząbki (chyba, że masz protezę- ale to inna sprawa ), robisz siku, jesz śniadanko. Idziesz do szkoły/pracy, spotykasz się ze znajomymi. Wracasz do domu, jesz kolację, wyruszasz na imprezkę, wracasz wieczorem- jest git. Co natomiast Ty robisz w grze? Wchodzisz, siadasz w auto, jedziesz do miejsca zwanego 'pracą' następnie klepiesz godzinki, poprzez podawanie jedzenia, ściganie złodziei. Podriftujesz sobie, postrzelasz (oo może kogoś ustrzelisz ), jedziesz odstawić wóz i /q. Taka jest rzeczywistość. Dzisiaj, nie potrafimy się do takiego czegoś przystosować, by nasza gra wyglądała tak jak odbicie naszego własnego dnia funkcjonalności. Ale... Zawsze to ale! Gdyby teraz się przyjrzeć, to tak... Skoro ten RP to nie odzwierciedlanie życia realnego, to czym to do nędzy jest? Prościutkie! Jest to NAŚLADOWANIE realnego życia... I wszystko się zgadza, tak? My naśladujemy, a nie odzwierciedlamy. To są dwie, poważnie różniące się od siebie formuły. Należy pamiętać, także, jak powinniśmy wszelakie akcje odgrywać, o czym nie zapominać, z czym nie przesadzać. No ale...

The end'u nadeszła pora...

To krótka część poradnika/przemyślenia gry. Lecz myślę, że chociaż w malutkim stopniu i w jakikolwiek sposób wpłynie na Twoją psychikę, siejąc w niej zamęt, który wyrzuci wszelakie złe pojęcia zastępując je nowymi, sprawdzonymi informacjami. Jeżeli macie jakiekolwiek pomysły na poradniki, o czym napisać, czego nie wiecie. Piszcie w temacie, pozdrawiam.

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

#2 Krzychuxp

Krzychuxp
  • Uzytkownik forum
  • 9 postów

Napisano 26 August 2017 - 20:33

no tak a jak

#3 Hype100

Hype100
  • Uzytkownik forum
  • 24 postów

Napisano 27 August 2017 - 14:41

No nawet dało do zrozumienia, przeczytałem całe.

#4 alunciu

alunciu
  • Uzytkownik forum
  • -1000 postów

Napisano 31 August 2017 - 02:09

Nie zrozumiałem tego wogóle.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników