Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Reupload] [...] a czas leci nieustannie.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin

Admin
  • HeadAdmin
  • 728 postów

Napisano 09 February 2017 - 12:33

Witaj. Piszę już piąty poradnik mający na celu uświadomienie, Tobie drogi czytelniki jak ważne jest odgrywanie akcji Role Play na serwerach o właśnie takich wymaganiach. Większość osób powiada mi często, iż moje poradniki są bezsensowne w treść.. lecz bogate w przekaz, który odbija sie dużym echem po innych portalach. Dobrze.. Co więc opiszę w tym że przekazie? A no, będą to proste doświadczenia moje, jak także obserwowanych przeze mnie samych graczy, odnośnie różnych źle pojmowanych zagrywek graczy, podczas samej gry.

Jak to leciało?

Zakładając, że gdy pierwszy raz wchodziłeś na serwer; nie muszę wspominać że był nim serwer Role Play, bo o takich tylko tutaj piszę, nie miałeś żadnych doświadczeń, oraz znajomości z systemami, których oczywiście nie było (Nie mogłem się powstrzymać ). I kto w tedy pomagał? Administracja? Nie, sam sobie radziłeś, szukając pomocy wśród innych graczy, bądź też prosiłeś o nią samych Administratorów, którzy za wszelką cenę unikali kontaktu z Tobą poprzez; w tedy bardzo pomysłową funkcją, blokowanie PM. Co w tedy mogłeś sobie pomyśleć? Że mają Cię, za przeproszeniem w 'du-pie'.. Oczywiście, lecz na tym świat się nie kończył. Bynajmniej teraz wiemy dlaczego tyle n0bsterów biega po Role Play. Dobrze, ale nie wolno wpadać w załamkę.. Wiem jak trudnym okresem musiał być ten moment.. Moment odrzucenia, moment pogardy Twoją osobą, a ty? Olałeś to czy nie dałeś za wygraną.. Czytaj dalej..

Miłość do muzyki połączyła nas..

Wiele z twoich znajomych wchodząc pierwszy raz na multiplayer gry GTA:SA miała jedno w głowie.. "zajebista zabawa". Ty wchłonięty w liryczną muzykę jaką grywało Role Play, nie 'zdradzałeś' jej. Starałeś być się wiernym.. Dawać pomocy tym, którzy nie mogli znaleźć jej u wąskiej grupy społecznej jaką jest grono Administracji. No dobrze, zapytasz co to ma wspólnego z całością. Już Ci piszę.. Cztery lata temu.. Na pewnym serwerze, ktoś napisał "play a real life?" W tedy zrodziła się rewolucja, której skutki obserwujemy do dziś. Były to czasy stosunkowo niedawne, przykładając całość do historii rozwoju gier, jak że samego GTA. Cóż, większość potrafi bezczelnie; nie żeby kogoś urazić, partolić jakie to te 'dawne' czasy nie były, a guzik! Nawet ich nie pamięta.. Hm, nie chcąc się chwalić sam doświadczyłem tej rewolucji, jak nieliczni jeszcze w naszej społeczności gracze. Wiesz co najbardziej przyciągnęło mnie do Role Play? To, że mogłem w grze zrobić to czego w rzeczywistości nie mogłem doświadczyć..

Je t'aime (czyt. że t'yen )

Miłością to może nie nazwę, aczkolwiek nałóg to był.. który doszczętnie namieszał mi w głowie. Wiesz, gdybyś był na tyle inteligentny nie pytałbyś ciągle co to znaczy. Dobrze, przechodząc do sedna sprawy. Po pierwsze, nigdy nie bierzemy gry na poważnie, nie stresuj się.. Bo się spocisz. Ale pamiętaj: odgrywaj to jakbyś był tam sam.. Nie mów mi, że gra to własny wybór, bo tak na prawdę dalszymi losami Twojej postaci kieruje uwarunkowanie materialne.. Nie psychiczne. Nie możesz więc sam, dobrowolnie wymyślać sobie przyszłości, bo bez wiedzy.. ba bez doświadczenia które jest teraz tak bardzo potrzebne nie zajdziesz daleko.. Eh, nie zajdziesz nigdzie. No chyba, że masz ochotę posiedzieć w jakimś pomieszczeniu o nazwie Admin Jail.. Nie bardzo odpowiadałby Ci zapewne stosunek pieniądz za dobro.. Chociaż, dla większości osób w teraźniejszych 'czasach' jest to normalka.. Płacisz i masz, phhee. Czego chcieć więcej? Pytając teraz gracza 'A' skąd dostał tak duży napływ gotówki, chyba nie odpowie nam, że dostał spadek po dziadku.. O którym nawet w swojej biografii nie wspomniał. Guzik.. Inteligenty gracz, wykorzystałby to do kolejnego.. udanego w swoim życiu skoku. Mianowicie, "Modlitwa, daje nam wszystko" i po kłopocie. Puścił totka i wygrał, bale gratias. Tak, ale ilu graczy, wciąż sępi, to pieniążki lub jakieś inne dobra materialne drogą OOC. W prawdzie nie widzę w tym żadnej przyszłości, bo jak opisałem w poprzednim poradniku, tj: "Tropem weteranów...".. o ile czytałeś, to wiesz jak bardzo ważne jest odcięcie się od środowiska OOC w świecie IC. Czyli podczas gry.

Pytać nie będę!

Wracając do zakończenia w podpunkcie numer jeden. Olać, czy walczyć dalej. Spekulując, można wnioskować że nie jest tak łatwo zacząć grę od zera. A guzik prawda, jest to najlepszy sposób na odbudowanie swojego wizerunku w środowisku InGame, bezwzględnie IC.. które uwarunkuje Twoje dalsze losy na scenie.. Wspinanie się co raz to na wyższe stopnie o charakterze wiedzy Role Play, aż osiągniesz maximum, i będziesz mógł dzielić się swoimi własnymi przemyśleniami, niezbitymi dowodami na temat paskudnej rozgrywki jaką jest gra OOC.. Dopiero w tedy przekonasz się, czym naprawdę jest to natchnienie dające Ci wolność, oraz swobodę w posługiwaniu się językiem którego nigdy przedtem nikt nie słyszał, aczkolwiek z racją i dystansem, by nie urazić starych.. szanowanych graczy. Będąc na tym etapie możesz spokojnie.. dopiero w tedy powiedzieć, czy też napisać 'jestem prawdziwym graczem role play'u'. heh, większość grając jakieś kilka miesięcy, uważa się za ludzi z wiedzą, oraz doświadczeniem. No cóż, nie trudno jest dostać się na kilkanaście stanowisk w ciągu miesiąca następnie ułożyć obszerną biografię, wcielając to niedawno powstałe, a także upadłe serwery, które żadnych.. potwierdzających Twoją tezę, dowodów nie dostarczą.

Tosz to już koniec?

W finalnym momencie mojej kariery, zawsze marzyłem o napisaniu serii poradników, czy też przemyśleń, które w mniejszy czy też w chociaż większy sposób przekonają Ciebie, oraz innych graczy do tego że "gra nie zawsze musi być nudna".. Pomysłu na życie życzy Jesús/Booos_84/Sean Smith

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

#2 apki

apki
  • Uzytkownik forum
  • 5 postów

Napisano 22 August 2017 - 15:39

bardzo fajny poradnik : )

#3 Hype100

Hype100
  • Uzytkownik forum
  • 30 postów

Napisano 26 August 2017 - 10:00

bardzo fajny poradnik tak jak kolega wyżej mówi :)

#4 alunciu

alunciu
  • Uzytkownik forum
  • -1000 postów

Napisano 31 August 2017 - 02:09

Dobry poradnik poprostu.

#5 Helyx

Helyx
  • Uzytkownik forum
  • 15 postów

Napisano 10 October 2017 - 20:05

fajne.