Skocz do zawartości


Zdjęcie

BLRP.pl - Abstrachując od 'standardów'


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin

Admin
 • Administrator
 • 714 postów

Napisano 17 January 2017 - 11:52

news--1484639064-U1.png

 

Witajcie znów na Centrum-RP.eu, serwisie obnażającym najciemniejszą stronę dobra. Musiało minąć bardzo wiele czasu, aby znów obudzić się i zacząć recenzować coś co ma szansę realnego bytu na naszej rodzimej, polskiej Scenie Role Play.

 

Naszą serię recenzji łączonych z wywiadem rozpoczynamy od nieprzeciętnego, bo istniejącego już dwa lata serwera RolePlay, o którym nie mięliśmy okazji jeszcze pisać. BLRP, bo tak nazywa się ten serwer, jego domeną zaś jest fakt, że rozgrywka oparta jest o znanym już niewielu skrypt GodFathera, który (jak to uważają niektórzy) rządzi się swoimi prawami.

 

Zauważyliśmy wszyscy, że ewolucja z GF'a na RP'ki była czymś w rodzaju skoku ewolucyjnym, gdzie ten pierwszy został potraktowany jak pierwsze wynalazki największych twórców, które były podwaliną pod dzisiejsze technologie. Tak samo bowiem było z naszą sceną RolePlay. 

 

Jak widzimy, BLRP postanowiło wrócić się do takiego trybu rozgrywki, który nie koniecznie chlubi się super rozwiniętym skryptem- napiszę więcej- stały, niezmienny podział organizacji znany jedynie starym wyjadaczom. LSPD, FBI, GOV, SN, LSMC, LCN, YKZ, Ballas, Grove, Hitman- zwyczajnie zamieniany na różnego rodzaje organizacje, TAXI/BUS, NG, Latino. BLRP daje nam coś więcej niż powrót do początków- daje nam możliwość oderwania się od rzeczywistości. Fakt- nie mam na myśli odpierdalania czy używania wspomagaczy- mam na myśli refleksje, które powinny skłonić nas do większe szacunku wobec najnowszej myśli technologicznej, którą raz po raz właściciele serwerów tworzą na swoich serwerach, choć mentalność Polaka podpowiada "ale szajs"- nie ma się czego wstydzić- tak już niestety jest. Choć mam nadzieję, że po Waszym wejściu na ten serwer- tak jak mnie, przejdą przez myśl tysiące akcji, które rozegrało się właśnie na GF, a to wszystko za sprawą niezapomnianej i kultowej nutki ze standardowego GF'a przy wybierałce skinów!

 

Trudno w to uwierzyć, lecz właśnie w taki sposób grało się ze znajomymi- każdy wiedział, że gość ubrany w taki i w taki skin jest z tej i tej organizacji- nie dziwi zatem fakt, że służby porządkowe "terroryzują" jedynie właśnie te osoby- bo na tym polegała ta gra! Prosty schemat gry, zaplanowane działania, eventy, pikniki, wypady za miasto, randki, wspólne biznesy, polowania (czasami na ludzi)- to właśnie jest to, czego nie ma w dobie obecnego RolePlay, brak nam wyrafinowania i gustu, który pozwoliłby nam na odgrywanie takich ciekawych akcji. Wtedy mięliśmy więcej czasu, ponieważ skrypt ograniczał a zarazem pozwalał nam na niewiele, a więc większą uwagę przywiązywało się do interakcji RolePlay.. Dzisiejszy gracz- w większości przypadkach, nowi gracze, którzy są z nami max 5 lat nie są w stanie pojąć jak można grać na GF, ponieważ są przyzwyczajeni do krótkich /me /do nic się nie stało, pasy zapiete. Nie dziwi zatem fakt, że nowi gracze w połączeniu z GF nie tworzą najlepszego duetu, jednakże sam fakt, że ktoś próbuje jest jak najbardziej plusem w samodoskonalenie, bo aby grać- trzeba umieć.

 

Można by pomyśleć, żę GF to dno, przestarzały skrypt, który nie nadaje się do niczego. W moim odczuciu był to bardzo przyjazny fundament, na którym wychowało się multum graczy. Musimy zatem wiedzieć jak podejść do tego trybu rozgrywki. Zachowanie dystansu to jedno, zaś zachowanie zdrowego rozsądku to dwa. Marne zatem będą nasze płacze i lamenty dot. tego, że tryb ten nie oferuje nam zbyt wiele.

 

Z tego co udało się nam wywnioskować, BLRP powoli wzbogaca skrypt o jakieś smaczki, które nie koniecznie pasują graczom- to własnie nazywa się brak dystansu do GF'a. Przytoczę klasyka: GF to nie skrypt, to stan umysłu - a więc drodzy gracze sami sprawdźcie to jak graliśmy kiedyś!

 

Dobra.. wiem, że nudne jest czytanie takiego monologu, więc przechodzimy do dialogu.

 

 

news--1484639902-U1.png

 

1) Serwer BLRP istniejecie już od dwóch lat a osobiście jako ekipa znacie się od 10 - tak wyczytałem z Waszej reklamy. Co więc było głównym czynnikiem, który skłonił Was do założenia projektu?

 

Cóż... Żeby odpowiedzieć na to pytanie muszę się cofnąć kilka lat wstecz. Jako młodziki graliśmy w GTA San Andreas, można powiedzieć, że bardzo namiętnie. Kiedy po tylu latach przypomniało nam się o starych dobrych czasach przekonaliśmy się o jednym - brak (w naszym odczuciu) serwerów RolePlay, które potrafią nam sprawić radość z samej gry. Wiele przez ten czas na scenie się zmieniło - podejście, technologia, zasady. Każde z nas odwiedziło wiele serwerów, a na każdym znaleźliśmy skrajności (poza tym, że 90% serwerów było na jedno kopyto). Na jednym administratorzy obudowali
bazę gangu  (aż to wytłuszczę) wysokimi na 5 metrów murami, a w drugim jeżeli na /ja nie napisało się eseju to można było wylecieć w podskokach. To nie było coś dla nas, dla byłych graczy starego, dobrego Miasta Życia. Chyba wtedy wszystko się zaczęło i właśnie to było głównym czynnikiem, który ruszył nas do stworzenia Better Life Role Play.

 

2) Skąd pomysł na Panel Gracza bez integracji z forum?

 

Jak już wspomnieliśmy nie raz, podstawą Better Life Role Play jest stary dobry GodFather. Jasne więc jest, że na początku nie mieliśmy integracji serwera ze stroną główną, forum - ba, nie było nawet panelu gracza. Z czasem wprowadziliśmy panel gracza dostępny z poziomu strony - jednakże pomysł z integracją wszystkiego z forum jakoś nam... po prostu mówiąc nie podszedł. BLRP to nie tylko serwer, to też społeczność. Być może chcieliśmy być trochę inni i nie robić tego co każdy, ale głównym zamiarem było to, aby każdy mógł się z nami integrować - nie koniecznie ingame. Tak, stwarza to też pewne problemy i niedogodności. Ludzie już przyzwyczaili się, że na początku należy wejść na stronę, zarejestrować konto, a dopiero potem wejść do gry. U nas jest inaczej - nie ma takiego obowiązku. Może to być dla niektórych mylące, dlatego też stworzyliśmy poradnik (zamieszczony na naszym kanale YouTube - serdecznie zapraszam). Ogólnie rzecz biorąc - daje nam to dużo możliwości, pozwala nam dowolnie rozwijać jego funkcjonalność.

 

3) Kim są członkowie zespołu? Przedstawcie się i opowiedzcie troszeczkę o sobie.

 

 Loxard - główny skrypter, Mika - nasza rodzynka, twórca najlepszych interiorów w samp i spoidło serwera, Zabek - student stomatologii, ordynator, pomagam we wszystkim ile mogę, najprzystojniejszy (tylko Mika mnie bije) z ekipy, no i w końcu Xenowski. serwerowy grafik i reżyser, były burmistrz, pan inżynier kierunku... eee...  techniczno informatyczna o specjalizacji obróbki obrazu i pornografii, czy jakoś tak. Każdy z nas jest różny jak ogień i lód, a jednak trzymamy się ze sobą od dawna. Mimo, że czasami się ze sobą nie zgadzamy to nigdy nie ucierpiał na tym projekt, bo zawsze znajdziemy jakiś konsensus. Poznaliśmy się na serwerze SAMP, a po latach znowu angażujemy się w projekt w tym samym miejscu. Wszystko zaczęło się od serwera DM Loxarda - Polski Serwerek DM (może ktoś pamięta), po rozpadzie dalej tkwiliśmy w rekreacyjnym gierkowaniu, aż doszło do powstania BLRP. Teraz jesteśmy stare konie jak na średni wiek graczy - każdemu z nas już strzeliła dwudziestka. Ogólnie rzecz biorąc nie lubimy za dużo mówić o sobie - każdy z Was może osobiście sobie stworzyć pogląd o nas.

 

4) Kto z Was wpadł na pomysł "zróbmy sobie serwer!"?

 

Ponownie, Loxard z Miką. Pewnie miał w głowie to jak go męczyłem za czasów PSDM aby otworzyć serwer RP. Może dlatego zaproponował pomoc w projekcie mi i Xenowskiemu? Kto wie. Niestety, nasze całkiem małe doświadczenie w prowadzeniu serwerów tego typu na początku dawało się we znaki, ale jak widać zapracie, zaangażowanie i optymizm zrobił z nami to co powinien.

 

5) Co jest dla Was motywujące w tworzeniu BLRP?

 

 Najbardziej chyba to, że dzięki naszej pracy gracze mają rozrywkę. To, że nasze dzieło im się podoba to najlepszy czynnik pchający do działania. Jasne, rosnąca liczba graczy na pewno też jest dobrą motywacją - no ale serwer miał wzloty i upadki, liczba graczy rośnie i maleje, a my wciąż przemy na przód - czy to nie świadczy o tym, że nie jest to najważniejsze? 5,50,500 graczy, a my wciąż mamy chęci. Same pochwały i docenienie przez graczy również pomaga (szczególnie na początku, kiedy nie wierzyliśmy w siebie). Dużą demotywacją, że tak to ujmę, jest jednak podejście społeczności części RolePlay - liczne hejty, próby niszczenia i sabotażu, rosnąca wulgarność i chamskość. Czasami to bardziej przypomina walkę w dżungli.. No, ale w każdym aspekcie są dwie strony medalu i trzeba się z tym pogodzić.

 

5) Jakie macie plany dot. Sceny RolePlay? W którą stronę uderzacie? Ilość graczy, jakość RolePlay?

 

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że naszym głównym zamysłem jest ciągłe udoskonalanie rozgrywki, samokształcenie się, czerpanie co raz większej rozrywki z gry i dostosowanie serwera do potrzeb graczy. Na pewno zamysłem jest też wprowadzanie nowości. Każdy serwer chce wzrostu graczy - a my wiemy, że to w dużej mierze zależy od jakości - więc myślę, że to jest główny kierunek naszych działań.

 

6) Jesteście wyjadaczami RolePlay - co ciekawego zaobserwowaliście na przestrzeni minionych lat?

 

Każde z nas miało całkiem sporą przerwę w przygodzie z RP, także może lepiej jak opiszę pokrótce co się zmieniło od czasów naszej gry. Na pewno jest to technologia. Niektóre skrypty są bardzo zaawansowane - widzimy coś o czym kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć - no ale to jest naturalna rzecz, wszystko przychodzi z czasem. Drugą rzeczą jest, chcąc nie chcąc, spadek graczy SAMP - gra już ma swoje lata, więc potrzebna jest walka o każdego gracza. Z mniej przyjemnych rzeczy zauważyliśmy tendencję do bardzo szybkiego powstawania i zamykania nowych serwerów (mimo iż mają potencjał). Teoretyczni założyciele nie potrafią utrzymać swojego dzieła na długo, przez co cierpią gracze - jaka jest przyjemność z gry, skoro za miesiąc wszystko zniknie? Może to wszechobecna pogoń za $, ale to tylko teoria... No i też wszechobecne w internecie hejty i kwasy. Prawdopodobnie to się nigdy nie zmieniło, zawsze część każdej społeczności jest toksyczna, ale kiedyś po prostu tego nie widzieliśmy (młodzieńcza niewinność?). To takie najważniejsze rzeczy rzucające się w oko.

 

7) Wracając do Waszego skryptu, to GF z charakterystyczną melodią na start- planujecie jego rozbudowę? W którą stronę?

 

Oczywiście, że planujemy rozbudowę. Wszystko da się ulepszyć aby było jeszcze lepsze. Ciężko określić słowami kierunek, w który zmierzamy. Mamy tonę pomysłów, tonę sugestii od graczy, które należy zrealizować, a tak mało czasu i rąk do pracy. Oczywiście nutka nostalgii zawsze ma być wyczuwana na naszym serwerze, w końcu podstawy GF to coś, czym się szczycimy i odróżniamy od innych. Na ten moment naszym głównym celem jest całkowita przebudowa gospodarki i ekonomii na serwerze. Jest to proces strasznie pracochłonny, wymagający uwzględnienia wielu mniejszych systemów, dopracowania cen, zarobków i dosłownie wszystkiego. Niektórych może przez to dziwi nieco wolniejsza szybkość update, ale prace idą pełną parą.

 

 

news--1484639083-U1.png

 

A więc drodzy gracze- wybór należy do Was. Słowem końca chciałbym Was wszystkich zachęcić do komentowania i oceniania samego artykułu pod kątem tego, co zostało w nim opisane. Życzę spokojnego wtorku i do zobaczenia w kolejny wtorek o godzinie 12:00!


- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.


#2 Max

Max
 • Uzytkownik forum
 • 68 postów

Napisano 17 January 2017 - 12:59

Czuję luźną atmosferę, muszę to sam przetestować. ;)

#3 KuniK

KuniK
 • Moderator Globalny
 • 131 postów

Napisano 17 January 2017 - 13:28

Nic dodać nic ująć. 

Serwer trwa już dwa lata mimo tych upadków gdy debiutowała niska ilość graczy oni nie poddawali się i dalej tworzą dla nas ten serwer.

Oby tak dalej :)#4 Misia787

Misia787
 • Uzytkownik forum
 • 4 postów

Napisano 17 January 2017 - 14:34

Wypowiem się obiektywnie( zresztą zawsze tak  się staram )

Czytając to, jako nowy gracz - zachęciliby mnie, abym tam przyszła, spróbowała i przekonała się jak jest.

W owej reklamie serwera BLRP, jest przyjemne przede wszystkim czytanie. Dlaczego? otóż jest to napisane w języku internetowym, swobodnie

oraz do każdego trafia. Fajnie, że zostały też zawarte humorystyczne zdania, opinie. 

 

Na obecną chwilę, to wszystko o reklamie, teraz chciałabym przejść do opisu serwer z perspektywy gracza.

Wspomnę też, że wypowiadałam się na ten temat. Jednak, nie wszyscy myślą, że dobre słowa o serwerze można powiedzieć wtedy, kiedy można mieć z tego jakąś korzyść.

Nie chcę również zanudzać, więc postaram się pokrótce opowiedzieć własnymi zdaniami. 

 

Znaczne może o społeczności.

Cóż... serwer stoi dwa lata, jedni powiedzą, że to sporo i musi być w nim to coś, że nadal są na scenie RP, jednak są też ludzie, którzy powiedzą,

że to zwykły pseudol i nie warto do nas zawitać. 

Prawda jest taka, że ludzie do nas przychodzą, ale też odchodzą... (teraz mała ciekawostka) bo tak...odchodzą, ale wracają... wciąż ich do nas ciągnie...

Idą na inne nowe projekty, czy też stare ale z większą liczbą osób. Zabierają od nas swoją ekipę, ale tak jak już mówiłam- wracają.

Ludzie są tu jak boomerangi. Są też osoby  z którymi możesz konie kraść, ale także (jak było nieraz wspominane w innych wypowiedziach) spotkasz tu hipokrytów. Nie mam zamiaru nikogo obrażać, bo nie na tym polega moja skromna wypowiedź. Ale tak, medal ma dwie strony(dobra i zła, niżej opisze troszkę jak to wygląda z mojej strony) i wszędzie takich ludzi spotkacie. 

Czy na większy, czy na mniejszych serwerach. Oprócz tego, znajdziesz też osoby, które Ci pomogą, oprowadzą, a także odpowiedzą na Twoje pytania, wątpliwości.( jeżeli chcecie, nawet możecie do mnie napisać- służę pomocą)

 

Jasne, znajdziemy też tu osoby, które lubią sobie śmieszkować( czyt. wchodzą na serwer, by się zemścić, pocheatować sobie w centrum, coś porozwalać)

Takim ludziom, możemy jednak tylko współczuć, dlaczego?- ponieważ nie umie czegoś uszanować, potrafi się tylko "odwdzięczyć", bo dostał bana.

Chcą coś zepsuć, by odeszli z tego serwera, by nie dało się tu grać, ale zarząd nie daję sobie w kasze napluć - radzi sobie z tym, nie można powiedzieć, że mają na to wylane. Przecież to w ich interesie jest, aby serwer był ukazany w jak najlepszy świetle. 

A wiecie co najlepsze? ludzie znowu tu wracają, proszą o UB, wyrażają skruchę, lub najzwyczajniej, czy też najprościej robią BE, podając się za inną osobę.

 

Ba, są też nowi gracze, czyli osoby które nie wiedzą co to RP, jakie są zasady i jak to wszystko działa ( własnie ja taką osobą byłam 1,5 roku temu).

Co należy zrobić? Ha! niektórzy doświadczeni gracze, zamiast pomóc to co robią? nabijają się i zgłaszają reporty.

Ale czy tak nie jest wszędzie?

 

Uwaga ;) goszczą u nas ludzie, którzy są altruistami. Pomogą,bo chcą... nie oczekując nic w zamian. Właśnie dzięki nim zostałam tu...i raczej nie mam zamiaru się przenosić. 

 

Tak więc reasumując wszędzie są tacy gracze, więc to nie powinno Was odstraszyć, wręcz przyzwyczaić. 

 

 

Przejdę teraz, co do administracji i zarządu. (tu naprawdę napiszę niewiele, by niektórzy nie myśleli, że ma ku temu powody)

Cóż, administracja - zwykli ludzie, którzy mają chęci do opiekowania się serwerem. Ich cel to pomaganie zarządowi, oraz (zapewne) składanie raportów dotyczących graczy, a także sprawdzanie czy wszystko jest w porządku.

Zarząd- są ambitni, wybrali sobie cel do którego wciąż dążą. Jak już w innej wypowiedzi wspomniałam, są to dorośli ludzie. W ich wieku niektórzy zakładają rodziny. A oni? umilają na grę, robią wszystko, aby NAM dobrze się grało. I jak im to wychodzi? Według mnie dobrze. Takie +4( pewnie ktoś sobie pomyśli, dlaczego tylko dobrze... jednak tu mam odpowiedź- zawsze można być lepszym, udoskonalać się, to też w pewnym stopniu motywacja, którą dają im gracze.) Powiedzą o nich też, że nie da się z nim dogadać- guzik prawda. Jeżeli nie mamy czegoś sensownego, albo jasnego do powiedzenia, albo sprawa jest mniej ważna- uszanujcie ich czas i dajcie trochę na odpisanie. Nie tylko mają na głowie jakieś pierdoły.

 

Teraz coś wspomnę o skrypcie ( również w skrócie, gdyż nie jestem osobą od takich znajomości, można powiedzieć, że tylko testuje- jak każdy gracz)

Tutaj, nie muszę zbyt wiele mówić, gdyż w reklamie jest wszystko zawarte, od A do Z. Powiem tylko, że jeżeli ktoś potrafi grać bez skryptu... to umie grać RP.

Jasne! skrypt nam pomaga w wielu rzeczach, zarząd dodaje smaczki, których jednak gracze nie doceniają. Wciąż powtarzam - nie od razu Kraków zbudowano.

Dajmy im szanse, by po trochu docierać do wybranego celu. Szanujmy to, co stworzyli.

 

Pod koniec dodam coś ogólnego, o serwerze, forum.

Posiadamy fajne konkursy, które zachęcają graczy do brania udziału, rzecz jasna z jasnego powodu - nagrody.

Można wykazać się umiejętnościami graficznymi, co przykładem jest tworzenie zimowego loga na forum (http://blrp.pl/forum...opic.php?t=9485)

 

Oprócz tego, w Święta mogliśmy zobaczyć Choinkę w centrum z prezentami. ( wystarczyło wpisać /prezent a dostawaliśmy coś zupełnie za darmo i na zawsze. Nagrodami były m.in skutery, pieniążki, a także rzeczy spożywcze)

 

Mówiono też, że drogo jest na serwerze, ale to wszystko da się dorobić, czy za drogi jest telefon(3000$) jeżeli będąc bezrobotnym dostajemy 150$ za godzinę?

Nie. Czy w rzeczywistości wszystko dostajemy za darmo? phe! trzeba na wszystko sobie zarobić, tak też tu jest.

 

Oprócz tego, mamy też  (nie wiem czy na inny serwerach również to jest) mini grę, dzięki której możemy wygrać punkty premium. Co z tym idzie - korzyści.

Jakie? znajdziecie tu --> http://blrp.pl/?page=premium

 

Dodam, że każdy ma szanse na dołożenia cegiełki przy owym projekcie, nikt nie jest skreślany na starcie. To jak my, Was odbieramy, sami na to pracujecie. Sami pracujecie, na swoją opinie. Więc nie miejcie o to żalu. 

 

Szanowni odbiorcy, moja recenzja na dany serwer jest w 100% obiektywna. Nie mam z tego ŻADNYCH korzyści. Na serwerze jestem tylko Liderem LSPD( gdzie zachęcam gorąco do przybicia pod moje skrzydła) 

Teraz pewnie sobie myślicie, po co to robię skoro nie mam nic z tego... otóż... (wiem, wiem powtarzam się) są ludzie którzy, mają dobre serce i chcą po prostu  pomóc. Wiadome, każdy teraz walczy o graczy, ale nie każdy robi to w dobry sposób, bo konkurencja może robić nam na złość, ale my tacy nie jesteśmy.

 

Dlatego jeżeli chcesz się przekonać jak u nas jest, przyjdź- zobacz. Nie oceniaj książki po okładce, która przedstawi Ci osobą, która ma banicje.

 

No i tak... jesteśmy przy mecie mojego poglądu na całokształt serwera BLRP.

Więc jeszcze raz zachęcam Was do odwiedzenia i spróbowania czegoś nowego.

Słowa - jesteśmy odskocznią, są prawdą.

 

 

 

 

 

Z góry przepraszam, za nieskładne zdania, błędy czy coś w ten deseń. Nie jestem polonistką. #5 meriks

meriks
 • Uzytkownik forum
 • 3 postów

Napisano 17 January 2017 - 16:33

Wyczekiwałem tego artykułu no i czyta się świetnie.

Cóż moge powiedzieć, warto wejsc juz przez samo to ze administracja nie jest sztywna jak majty po miesiacu noszenia, mozna z kazdym na spokojnie porozmawiac i tak dalej i tak dalej.

Misia, nie zgodze się z tym "Jasne, znajdziemy też tu osoby, które lubią sobie śmieszkować( czyt. wchodzą na serwer, by się zemścić, pocheatować sobie w centrum, coś porozwalać)" 

Ja lubie śmieszkować a nikomu tym krzywdy nie robie więc halo halo, zapędzasz się koleżanko! :D#6 Misia787

Misia787
 • Uzytkownik forum
 • 4 postów

Napisano 17 January 2017 - 16:36

Wyczekiwałem tego artykułu no i czyta się świetnie.

Cóż moge powiedzieć, warto wejsc juz przez samo to ze administracja nie jest sztywna jak majty po miesiacu noszenia, mozna z kazdym na spokojnie porozmawiac i tak dalej i tak dalej.

Misia, nie zgodze się z tym "Jasne, znajdziemy też tu osoby, które lubią sobie śmieszkować( czyt. wchodzą na serwer, by się zemścić, pocheatować sobie w centrum, coś porozwalać)" 

Ja lubie śmieszkować a nikomu tym krzywdy nie robie więc halo halo, zapędzasz się koleżanko! :D

 

Kolego, tylko Ty masz co innego na myśli mówiąc "śmieszkowanie" a ja, troszkę inaczej. Zresztą w nawiasie jest napisane, o co mi chodziło  :)#7 RobotNaBani

RobotNaBani
 • Uzytkownik forum
 • 5 postów
 • MiejscowoścWarszawa

Napisano 17 January 2017 - 17:08

Serwer ma nie najgorszy skrypt, ciekawy i stary GF, ale społecznością przypomina małą wersję kotnika. Wypowiedź zamieściłem gdzie indziej.#8 proponos

proponos
 • Uzytkownik forum
 • 3 postów

Napisano 17 January 2017 - 17:45

No to ja teraz się troszkę wypowiem. Gram na tym serwerze od 1 roku i 3 miesięcy (nie licząc 5 miesięcy z powodu bana) i mogę powiedzieć, że skrypt jest dobrze dopracowany i fajnie się na nim gra. Jedynym minusem na tym serwerze to jest to że można spotkać toksycznych graczy, którzy że tak powiem rozpierdalają Ci rozgrywkę bo płaczą o kilka e-dolarów. Kolejnym krokiem jest administracja, tutaj nie mam za bardzo co mówić, są osoby którzy się starają i chcą dalej pomagać i strzec serwer przed cheaterami. Poznałem tutaj wielu ludzi, z którymi mam kontakt do dziś. Z resztą każdy na serwerze praktycznie się zna, a konta premium są tak dostosowane aby każdy miał równe szanse. Czy mogę polecić serwer? Mogę polecić, tylko tak jak wspominałem - można czasem spotkać płaczków podczas akcji, ale szybka interwencja administratora powinna załatwić sytuację. Także końcowa opinia:

 

Administracja - 4/5 

Skrypt 5/5

Społeczność - tutaj do końca nie wiem jak ocenić, więc wstrzymam się.#9 Ortan

Ortan
 • Uzytkownik forum
 • 2 postów

Napisano 17 January 2017 - 22:40

Grając na tym serwerze w przerwach przez te kilka miesięcy (bo nie dałbym rady grać dłużej) zaobserwowałem, że ciężko się tam gra. Ciężko z powodu braku jakichkolwiek perspektyw gry - wejście na serwer Role Play powinno być kojarzone z tym, że będziemy grać, z kimś, bo chodzi o interakcję z drugim graczem, to na BL jest to nadane jako możliwość tylko dla tych bogatych, ze znajomościami, lub z administracji. Jeżdżąc samochodem przez ileś minut natrafiłem na gracza, który miał gnata (najpewniej i przynależność do organizacji) i leżał z BW na jezdni. Oczywistym jest, że moja postać zareagowała, a odpowiedzi wyglądały w lekko ujmując minimalistycznym stylu "/do jest ranny w rękę", "pistoletu nie ma w dłoni". Szybko wstał po chwili i podbiegł do auta, bo przyjechali po niego w bandanach "Zamaskowani XYZ". Zarząd serwera dobierany jest jak na moje oko nie jakościowo, a ilościowo. Widziałem w akcji poszczególne osoby i szkoda gadać. O właścicielach nic nie mówię - tylko o ich podopiecznych, ekipie.

Podsumowując: Bez znajomości i możliwości załatwienia sobie u kogoś miejsca - nie graj, bo nawet i gospodarką się nie zajmiesz, bo systemu dynamicznych biznesów nie ma, a jedynym dobrym zarobkiem jest koszenie trawy za 20 dolarów, za jednego chwasta. Natomiast jeśli masz znajomości to raczej sobie dasz radę, o ile nie przejedzą się Ci tamtejsi gracze.#10 Masakracja

Masakracja
 • Uzytkownik forum
 • 3 postów

Napisano 18 January 2017 - 09:27

Grając na tym serwerze w przerwach przez te kilka miesięcy (bo nie dałbym rady grać dłużej) zaobserwowałem, że ciężko się tam gra. Ciężko z powodu braku jakichkolwiek perspektyw gry - wejście na serwer Role Play powinno być kojarzone z tym, że będziemy grać, z kimś, bo chodzi o interakcję z drugim graczem, to na BL jest to nadane jako możliwość tylko dla tych bogatych, ze znajomościami, lub z administracji. Jeżdżąc samochodem przez ileś minut natrafiłem na gracza, który miał gnata (najpewniej i przynależność do organizacji) i leżał z BW na jezdni. Oczywistym jest, że moja postać zareagowała, a odpowiedzi wyglądały w lekko ujmując minimalistycznym stylu "/do jest ranny w rękę", "pistoletu nie ma w dłoni". Szybko wstał po chwili i podbiegł do auta, bo przyjechali po niego w bandanach "Zamaskowani XYZ". Zarząd serwera dobierany jest jak na moje oko nie jakościowo, a ilościowo. Widziałem w akcji poszczególne osoby i szkoda gadać. O właścicielach nic nie mówię - tylko o ich podopiecznych, ekipie.

Podsumowując: Bez znajomości i możliwości załatwienia sobie u kogoś miejsca - nie graj, bo nawet i gospodarką się nie zajmiesz, bo systemu dynamicznych biznesów nie ma, a jedynym dobrym zarobkiem jest koszenie trawy za 20 dolarów, za jednego chwasta. Natomiast jeśli masz znajomości to raczej sobie dasz radę, o ile nie przejedzą się Ci tamtejsi gracze.

Ach, człowiek który 2/3 czasu przejeździł na motocyklu po mieście wypowiada się o rozgrywce na serwerze xD Twoja grała polegała w przynajmniej połowie czasu na zalogowaniu się, otworzenie motocykla, odpalenie go i jeździe w jedną i w drugą stronę. Oceniasz administrację, a styczności z nią zapewne brak. Poza tym już długi czas nie widziałem Cię na serwerze, zapewne nie wiesz co się pozmieniało. I do tych rzekomych znajomości... Szkoda słów, nie trzeba mieć żadnych znajomości żeby sobie fajnie pograć. I nie potrzeba żadnych systemów biznesów, żeby grać RP. Bo jak przeafczyć wymagany czas i dostać hajs to idź na serwer pokroju pay4game, gdzie gdyby nie zabezpieczenia nikt by nie odgrywał podawania posiłku w barze. A i praca "kosiarek" wcale nie jest najlepsza XD

Podsumowując, pan, wyżej dużo wyolbrzymia. W sumie można zobaczyć, że jego konto zawiera jednego posta, pograł na BLRP zaledwie chwilę i na tym się skończyło - aż szkoda słów na typowych hejtejów.#11 Ortan

Ortan
 • Uzytkownik forum
 • 2 postów

Napisano 18 January 2017 - 18:07

Ach, człowiek który 2/3 czasu przejeździł na motocyklu po mieście wypowiada się o rozgrywce na serwerze xD Twoja grała polegała w przynajmniej połowie czasu na zalogowaniu się, otworzenie motocykla, odpalenie go i jeździe w jedną i w drugą stronę. Oceniasz administrację, a styczności z nią zapewne brak. Poza tym już długi czas nie widziałem Cię na serwerze, zapewne nie wiesz co się pozmieniało. I do tych rzekomych znajomości... Szkoda słów, nie trzeba mieć żadnych znajomości żeby sobie fajnie pograć. I nie potrzeba żadnych systemów biznesów, żeby grać RP. Bo jak przeafczyć wymagany czas i dostać hajs to idź na serwer pokroju pay4game, gdzie gdyby nie zabezpieczenia nikt by nie odgrywał podawania posiłku w barze. A i praca "kosiarek" wcale nie jest najlepsza XD

Podsumowując, pan, wyżej dużo wyolbrzymia. W sumie można zobaczyć, że jego konto zawiera jednego posta, pograł na BLRP zaledwie chwilę i na tym się skończyło - aż szkoda słów na typowych hejtejów.

 

 

To nie jest hejt, a moje zdanie - jakim prawem jakkolwiek dyskutujesz na temat tego jaki miałem kontakt z administracją, czy co robiłem na serwerze? Wiesz przecież o tym najlepiej - no tak. Takie jest moje zdanie i go nie zmienię, bo jakiś pyrdek próbuje mi wmówić swoje fanaberie. Widziałem co tam się zmieniło - ilość graczy i skład ekipy. Obudził się rojalista, który rękami i nogami będzie bronić swojego serwera? Dobrze, ale nie neguj mojego zdania. Ja mam prawo pisać co chce, Ty masz prawo mieć to w dupie - koniec kropka.

 

 

[email protected] I nie motocykl, a samochód i nie jechałem nim przez 2/3 swojej gry. ;)#12 RobotNaBani

RobotNaBani
 • Uzytkownik forum
 • 5 postów
 • MiejscowoścWarszawa

Napisano 18 January 2017 - 18:46

Ach, człowiek który 2/3 czasu przejeździł na motocyklu po mieście wypowiada się o rozgrywce na serwerze xD Twoja grała polegała w przynajmniej połowie czasu na zalogowaniu się, otworzenie motocykla, odpalenie go i jeździe w jedną i w drugą stronę. Oceniasz administrację, a styczności z nią zapewne brak. Poza tym już długi czas nie widziałem Cię na serwerze, zapewne nie wiesz co się pozmieniało. I do tych rzekomych znajomości... Szkoda słów, nie trzeba mieć żadnych znajomości żeby sobie fajnie pograć. I nie potrzeba żadnych systemów biznesów, żeby grać RP. Bo jak przeafczyć wymagany czas i dostać hajs to idź na serwer pokroju pay4game, gdzie gdyby nie zabezpieczenia nikt by nie odgrywał podawania posiłku w barze. A i praca "kosiarek" wcale nie jest najlepsza XD

Podsumowując, pan, wyżej dużo wyolbrzymia. W sumie można zobaczyć, że jego konto zawiera jednego posta, pograł na BLRP zaledwie chwilę i na tym się skończyło - aż szkoda słów na typowych hejtejów.

Dlaczego każdy gracz BLRP na argumenty odpowiada oceną gracza? Znajdźcie jakieś porządne kontrargumenty, bo słabo to się prezentuje.#13 Mutaszi

Mutaszi
 • Uzytkownik forum
 • 9 postów

Napisano 11 February 2017 - 11:42

Setki przegranych godzin, kilkadziesiąt przegadanych rozmów na TS3 a to wszystko za sprawą zajebistej ekipy!

Kto jest ze starych wyjadaczy wie kim byłem i pewnie większość z nich nie podała by mi teraz ręki i wcale się nie dziwie.

Nie grałem już spory kawał czasu i nie wiem jak wiele się zmieniło, ale to co widziałem i to co przegrałem to moje ponieważ skrypt mają ogarnięty, a że uwielbiam GFa to już całkiem skłoniło mnie do tego, żeby tam zagrać. Administracja jest w porządku choć nie dano mi tego zauważyć jeszcze wtedy, gdy grałem i opuściłem serwer.

Polecam każdemu przetestować go na własnej skórze, na pewno nie będzie narzekał. 

 

10/10 - Pozdrowionka od byłego Administratora, Lidera Police Department, Opiekuna org. przestępczych, Opiekuna BLRP'owskiego Facebooka itd. :)

 

Nie mam ochoty więcej wypowiadać się na ten temat, chętnych do dyskusji zapraszam na GG:61830839 #14 Louisa

Louisa
 • Uzytkownik forum
 • 1 postów

Napisano 11 February 2017 - 18:05

Bardzo ciekawy artykuł i faktycznie kto by się spodziewał, że blrp jest już od dwóch lat.

Me oczka tylko dopatrują się jednego błędu - abstrahując; przez samo 'h'.#15 Boneczek

Boneczek
 • Uzytkownik forum
 • 7 postów

Napisano 18 February 2017 - 15:23

Nie wiem jak wygląda serwer, gdyż nie grałem na nim, lecz myślę, że jest bardzo rozbudowany.#16 xMaXeRx

xMaXeRx
 • Uzytkownik forum
 • 11 postów
 • MiejscowoścBiałoruś

Napisano 20 February 2017 - 22:00

Bardzo mi się podoba, wpadnę looknąć.#17 CiamCiaRamCia

CiamCiaRamCia
 • Uzytkownik forum
 • 12 postów

Napisano 24 February 2017 - 17:35

Serwer tyle się trzyma, hehe bardzo dobrze.#18 Catwoman

Catwoman
 • Uzytkownik forum
 • 2 postów

Napisano 02 March 2017 - 14:04

Dobra to chyba czas na mnie. Grałem tu miesiąc, na koncie prawie 150h wszystko było dobrze do czasu gdy wejdziesz w kłótnie z jednym z członków administracji. Tak było w moim przypadku bo kłótni z opiekunem organizacji przestępczych dostałem bana. W dodatku za BE którego nie robiłem. Oczywiście korzystając z informacji od forum '' Aby wyjaśnić sytuację skontaktuj się z administratorem lub moderatorem forum '' więc się skontaktowałem w celu wyjaśnienia sprawy i dostałem natychmiast odpowiedz '' Wszystko masz w panelu gracza i nie marnuj więcej mojego czasu '' Bardzo dobre podejście Head Adminów do graczy i szybki sposób wyjaśnienia sytuacji. Jak widać administracja nie stara się o graczy a takim zachowaniem tylko ich odpycha. Dodatkowo pod czas gry ma serwerze co drugi dzień był cheater ponieważ AC jest tak słaby ze złamanie go to kilka minut roboty. Przechodząc do graczy, z częścią graczy można naprawdę przyjemnie pograć a z drugą częścią nie ma opcji, przez wykręty gdy akcja nie jest na ich korzyść. Nie da się tutaj jednak zagrać akcji bez chociaż jednego słowa na czacie OOC, nie licząc HG. Idąc do administracji to widzę tylko dwóch dobrych adminów (Marcin oraz Ratched) reszta moim zdaniem to wyrzucenia bo nie znają się na tym co robią. Same podanie na moderatora pod czas rekrutacji jest wręcz śmieszne i zbyt proste, brak dokładnych konkretów po czym można rozpoznać kogoś kto będzie wiedział co robi. Idąc tropem faworyzacji... Jest i nie jest. Można mieć znajomości i nikt z tym nic nie zrobi a Head Admini udają ze o niczym nie wiedzą, no bo szkoda kogoś wyrzucić. Ogółem serwer nie był by zły gdyby wyrzucić osoby który wykorzystują Swoje kontakty z administracją. Taki opiekun który ma zbyt duży wpływ powoduje kłótnie i lecisz z banem praktycznie za coś czego nie robisz. Serwer oceniam na poniżej przeciętnego. Dużo brakuje żeby dorównać lepszej konkurencji.

#19 Coronare

Coronare
 • Uzytkownik forum
 • 2 postów
 • MiejscowoścChorzów

Napisano 02 March 2017 - 15:34

Dobrze to jako ten "beznadziejny opiekun prowokacyjny" dodam coś od siebie. Gracz wyżej czyli Catwomen, który był licznym szkodnikiem dla serwera (Omen, Kubik, Carbon) prowokator, który zrobi wszystko żeby inni mieli gorzej niż On. Działa to na zasadzie "Nie jest coś po mojej myśli to jest złe" Osobnik otrzymał banicje za liczne BE, które tworzył jak i krył inne BE.

'' Wszystko masz w panelu gracza i nie marnuj więcej mojego czasu ''
Nie dziwie się, że Zarząd ma Cię już serdecznie dosyć, Twojego odwalania i Twojej fałszywości do innych graczy jak i do zarządu. Najpierw obrabiasz tyłek chłopaką, którzy Ci pomagają a później znowu dla nich taki miły i Kochany... I tak to się zapętla wiec się nie dziw.

"
Jak widać administracja nie stara się o graczy a takim zachowaniem tylko ich odpycha. "
Gdyby tak było to serwer by już dawno nie istniał a nie stał od dwóch lat, zobacz ilu jest graczy z 2k14 / 2k15 roku i przemyśl swoją wypowiedź. Jakoś wszystko się dobrze trzyma i ostatnio coraz mniej osób ma jaki kolwiek "problem z odpychaniem graczy" Kto trzyma poziom ten ma spokój a kto szkodzi to logiczne, że jest odpychany.

"
 Idąc do administracji to widzę tylko dwóch dobrych adminów (Marcin oraz Ratched) reszta moim zdaniem to wyrzucenia bo nie znają się na tym co robią."
Ratched bardzo dobry @ Borek również. O Tonym zapomniałeś bo nie był dla Ciebie miły za to jaki jesteś? Shell jest dobrym @ i coraz bardziej ogarnia co ma robić. Ile razy do DraziVa pisałeś i SummeRa o pomoc?


"
Same podanie na moderatora pod czas rekrutacji jest wręcz śmieszne i zbyt proste, brak dokładnych konkretów po czym można rozpoznać kogoś kto będzie wiedział co robi."
Podanie to podanie i żeby zostać moderatorem @ musi wiedzieć, że się do tego nadajesz bo po samym podaniu to Ty możesz się co najwyżej pochwalić, że startowałeś. A skoro jest takie banalne to dlaczego nie byłeś moderatorem? No tak BE i brak poziomu Twojej osoby.

"
Taki opiekun który ma zbyt duży wpływ powoduje kłótnie i lecisz z banem praktycznie za coś czego nie robisz."
Ja nie mam żadnego wpływu, moje zdanie jest tak jak każdego gracza i zawsze się tego trzymam, nie wywyższam się i staram się po prostu utrzymać porządek. Nie widziałem osoby z banicją, za nic a nawet jeżeli doszło do zbanowania osoby niewinnej to zawsze takie osoby otrzymują unbanicje gdyż każdy jest człowiekiem i każdy się może pomylić.. również dodam iż Zarząd jak i @ jest bardziej wyrozumiała niż myślisz bo potrafią wiele rzeczy zrozumieć wystarczy napisać prawde a nie pogłębiać się w kłamstwo. I tak masz racje, jestem takim złym opiekunem że jak co kolwiek się działo czy na gg czy na forum czy też IG cały czas do mnie latałeś żebym Ci pomógł.. Ani razu nie powiedziałem "Nie chce mi się pomagać" a Ty po prostu nie doceniasz tego, że wiele osób latało i każdemu pomagało kto miał jaki kolwiek problem. Dlaczego mając frakcje latałeś do mnie prosiłeś a wręcz płakałeś żebym Ci jej nie usuwał tylko żebym Ci dał szanse na poprawe i o zdjęcie warna frakcyjn ego? Nie pamiętasz jak pytałem o Twoje MG licząc, że się przyznasz? Powiedziałeś, że nic takiego nie było a logi pokazały Twoje kłamstwo i otrzymałeś warna na konto jak i dwa warny na frakcje i o to zacząłeś tak płakać? Żeby oceniać graczy, opiekunów czy zarząd najpierw oceń siebie bo serwer jest solidny i trzyma się dobrze od 2k14 a kto chce grać na nim ten gra, nikomu nie jest zabraniana rozgrywka jeżeli nie szkodził serwerowi bo nawet banicje za "głupote" które gracze otrzymywali zarząd wybaczał i dawał szanse. Po prostu Carbon nie potrafi tego docenić ślepo zakrywając się kłamstwem.

Dodam również iż gracz jest na tyle fałszywy, że gdy odmówiłem mu "faworyzacji" to poleciał z skargą do zarządu gdyż odmówiłem mu "darmowego oddania bankomatu" Jaki gracz taki poziom, jaki poziom taka ocena, jaka ocena taka krytyka na gracza. Pozdrawiam.
// Loco#20 KrzysieQ

KrzysieQ
 • Uzytkownik forum
 • 16 postów

Napisano 10 March 2017 - 19:45

Grałem tu i skończyłem po paru godzinach.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników