Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zapożyczenia słów z innych języków.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Max

Max
  • Uzytkownik forum
  • 68 postów

Napisano 12 January 2017 - 21:12

Hey, mam gorący temat, który wywoła małą burzę mózgów. Co sądzicie na temat zapożyczeń wyrazów z języka obcego? Coraz częściej stosujemy słowa z angielskiego w projektach, między innymi RolePlay. Według mnie jest to największy idiotyzm, nie potrafię wyjaśnić dlaczego ktoś to stosuje, skoro wszędzie sami polacy...

Zapożyczenia językowe inaczej pożyczki, wyrazy obce – zjawisko przechodzenia pewnych cech jednego języka do innego. Pojęcia tego używa się w odróżnieniu od słownictwa rodzimego. To wszystkie obce w strukturze danego języka wyrazy, zwroty, typy derywatów, formy fleksyjne, konstrukcje składniowe, związki frazeologiczne.

#2 KuniK

KuniK
  • Moderator Globalny
  • 131 postów

Napisano 12 January 2017 - 21:30

Chodzi Ci o np. Nazwy serwerów? 

#3 Max

Max
  • Uzytkownik forum
  • 68 postów

Napisano 12 January 2017 - 21:36

Coming Soon, tłumaczenie rang, dodanie nowości w tytule z zapożyczenia itp.

#4 KuniK

KuniK
  • Moderator Globalny
  • 131 postów

Napisano 12 January 2017 - 21:39

Według mnie robią to bo ludzie uważają, że to takie lepsze, lepiej brzmi. Jednak biorąc pod uwagę to, iż niektóre serwery gdyby dały nazwę na polską używali by "ą, ę, ż" etc. 

Ja do tego nic nie mam. 

#5 Dungeon Master

Dungeon Master
  • Uzytkownik forum
  • 5 postów

Napisano 13 January 2017 - 11:27

Niektóre zapożyczenia brzmią lepiej, nie mają swoich polskich odpowiedników bądź traktuje się je inaczej zagranicą niż w Polsce. Dopóki jest to utrzymane w granicy dobrego smaku to nie ma czego się czepiać.

#6 Admin

Admin
  • HeadAdmin
  • 715 postów

Napisano 13 January 2017 - 13:24

Gamemaster, Manager, Support brzmi lepiej niż mistrz gry, kierownik/dyrektor, pomocnik.

Chyba, że masz na myśli inne wyrażenia.

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników