Skocz do zawartości


Zdjęcie

[ARCH]LSVRP.pl | Los Santos V Role Play


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 LSVRP.pl

LSVRP.pl
 • Uzytkownik forum
 • 10 postów

Napisano 10 January 2017 - 22:12

logo.png

 

Witajcie,
jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy przywitać się z Wami tutaj oraz zareklamować pierwszy Polski projekt typu Role Play, który działa w oparciu o najnowszą odsłonę serii, czyli GTA V. Serwer ten działał będzie w oparciu o GTA:Network, czyli klienta umożliwiającego grę multiplayer bez konieczności korzystania z serwerów Rockstar Games i ich GTA:Online.

Możliwość stworzenia takiego projektu pojawiła się kilka tygodni temu, kiedy to developerzy GTA:Network postanowili otworzyć zamknięte beta testy. Nie zwlekaliśmy, przedstawiliśmy swoją ekipę, założenia i jako jedyny projekt w Polsce dostaliśmy przepustkę. Przez ten czas staraliśmy się poznać możliwości jakie daje ta platforma. Wzięliśmy się do pracy i oto jesteśmy, mamy gotowe forum, gamemode jest w trakcie tworzenia. Mamy już kilka gotowych systemów, w międzyczasie pracujemy nad kolejnymi ważnymi rzeczami.

Jak sama nazwa wskazuje, miejscem gry będzie Los Santos. Gdybyśmy działali na popularnej części GTA z 2004 roku, czyli San Andreas moglibyście ziewnąć i powiedzieć "ehh, znowu...". Jednak jak wiecie, będziemy korzystać z o wiele świeższej części gry. Los Santos znane z GTA V daje ogrom, naprawdę ogrom możliwości. Duża przestrzeń, niesamowite lokacje, piękne budynki dla organizacji publicznych, świetne miejsca dla organizacji przestępczych... to wszystko sprawia, że gra tutaj będzie niezwykle rozbudowana, klimatyczna i każdy gracz będzie miał coś do roboty.

Prace nad serwerem ciągle trwają, oznacza to, że będziemy Was na bieżąco informować o każdych zmianach w gamemodzie i nie tylko. Nie martwcie się, nie mamy zamiaru zwlekać. Chcemy jak najszybciej dopiąć wszystko na ostatni guzik, tak aby gra była przyjemna, bez zbędnych bugów. Gdy będziemy mieć gotową podstawę, otworzymy serwer dla Was, a w międzyczasie będziemy pracowali nad coraz to bardziej rozbudowanymi systemami.

#Filozofia

Osoby, które odwiedziły naszego Discorda, mogły już się zorientować jakie mamy podejście odnośnie rozgrywki i jak zamierzamy ją dla Was kreować. Na pewno chcemy ją Wam maksymalnie umilić. W ostatnich latach Role Play przeszedł wielkie zmiany, ale nie wszystkie w naszej opinii są dobre. Chcielibyśmy, abyście mogli w pełni cieszyć się rozgrywką, bez siedzenia i odliczania kolejnych sekund. Dlatego możemy już Wam z góry obiecać, że nie spędzicie 5 minut na obserwowaniu czarnego ekranu podczas "jazdy busem" czy godziny przy naprawie pojazdu. Chcemy lekko ułatwić Wam rozgrywkę, co nie znaczy, że ją upraszczamy czy cofamy się w rozwoju. Po prostu w tym przypadku likwidujemy zbędne formalności, tak, aby każdy gracz mógł w pełni cieszyć się, korzystać z gry i możliwości które zaoferujemy.

 

bheYWfy.png

#Ekipa

Dobrze znacie naszą ekipę z innych serwerów. Bardzo dobrze nam się razem współpracowało, dlatego zdecydowaliśmy, że nadal chcemy coś tworzyć. Po kilku tygodniach prac nad tym projektem, możemy Wam napisać, że to się nie zmieniło. Przede wszystkim stawiamy na atmosferę i jasny podział obowiązków. Każdy wie za co jest odpowiedzialny.


_0e3ccf0077115e107027dffa52b493e9-png.jp

 
#Pojazdy

System pojazdów... jest niezwykle potrzebny, wręcz niezbędny do tego, aby móc cieszyć się grą w trybie Role Play na platformie GTA V. Niedawno temu zaczęliśmy zajmować się tym systemem. Efekt? Po niedługim okresie pracy system ten jest już praktycznie gotowy. Wszystko działa jak powinno, działanie jest proste, wygląd schludny, aczkolwiek będzie jeszcze modyfikowany tak, aby dostosować go do dzisiejszych standardów (GUI).
 

Zo6sxGa.png

2kEdp1k.png

uIJgF1s.jpg

Jesteśmy pewni, że osoby lubiące ten tryb rozgrywki będą zainteresowane grą na tym serwerze. Nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić Was do odwiedzenia naszego forum i śledzenia naszych poczynań. Przedstawiamy tam każdy, nawet najmniejszy postęp związany z rozwijaniem serwera gry. Poszukujemy również dodatkowych par rąk, więc jeżeli bylibyście zainteresowani, to zapraszamy Was do kontaktu z nami.


Gdzie nas szukać?

Strona główna
Forum
Discord

Rekrutacja

Betatester

Media społecznościowe

Facebook
Twitter
Google+
YouTube#2 KuniK

KuniK
 • Moderator Globalny
 • 131 postów

Napisano 10 January 2017 - 22:24

<p>Jestem pod wrażeniem możliwości GTA V tym bardziej, iż jest to serwer Role Play daje wam to wielkie pole do popisu. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć powodzenia w doskonaleniu projektu.&nbsp;</p>

#3 LSVRP.pl

LSVRP.pl
 • Uzytkownik forum
 • 10 postów

Napisano 10 January 2017 - 22:42

Tak, GTA V wraz z klientem gry GTA:Network daje naprawdę ogromne możliwości. Będziemy je wykorzystywać. Dziękujemy za miłe słowa i zapraszamy na forum oraz kanał na Discordzie. Pozdrawiamy! :)#4 Admin

Admin
 • Administrator
 • 713 postów

Napisano 10 January 2017 - 22:47

Super sprawa, fajnie że ta platforma ma już swoich zwolenników. Tylko czekać, aż się wszystko rozkręci. Powodzenia.


- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.


#5 StayHere

StayHere

  Yyy...

 • Uzytkownik forum
 • 4 postów

Napisano 11 January 2017 - 14:57

Trochę lipa, wszystko robione na komendach. ;d#6 Admin

Admin
 • Administrator
 • 713 postów

Napisano 11 January 2017 - 15:29

Trochę lipa, wszystko robione na komendach. ;d

RP w SAMPie również tak zaczynał :D


- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.


#7 KuniK

KuniK
 • Moderator Globalny
 • 131 postów

Napisano 11 January 2017 - 17:04

Trochę lipa, wszystko robione na komendach. ;d

 

Wiesz, nie od razu Rzym zbudowano. 

Jako, że jest to nowe to nie będzie to jakieś mocno rozbudowane. #8 LSVRP.pl

LSVRP.pl
 • Uzytkownik forum
 • 10 postów

Napisano 11 January 2017 - 20:51

W tym momencie wszystko jest robione faktycznie na komendach, ale z tego względu, że chcemy przygotować całą, w pełni działającą podstawę. Jak najbardziej będziemy również szli w kierunku nowego wyglądu, nie ma się o co martwić :)#9 StayHere

StayHere

  Yyy...

 • Uzytkownik forum
 • 4 postów

Napisano 11 January 2017 - 20:54

W tym momencie wszystko jest robione faktycznie na komendach, ale z tego względu, że chcemy przygotować całą, w pełni działającą podstawę. Jak najbardziej będziemy również szli w kierunku nowego wyglądu, nie ma się o co martwić :)

 

A może by tak poczekać aż CEF będzie naprawiony, a nie srać głupimi komendami.#10 LSVRP.pl

LSVRP.pl
 • Uzytkownik forum
 • 10 postów

Napisano 11 January 2017 - 20:59

Tak, czy inaczej pewne rozwiązania skryptowe są już gotowe. Dostosowanie wyglądu nie będzie niczym strasznym, możesz nam wierzyć :)#11 Max

Max
 • Uzytkownik forum
 • 68 postów

Napisano 11 January 2017 - 21:40

Śledzę, obserwuję, polecam.

#12 Castro

Castro
 • Uzytkownik forum
 • 5 postów
 • MiejscowoścŁódź, bałuty.

Napisano 17 January 2017 - 04:59

Wygląda i zapowiada się okej, obawiam się jedynie o ilość graczy, bo wiemy, jak wygląda sytuacja w Polsce - 65 % społeczności jedzie na pirackiej wersji lub ma za słaby sprzęt, ale trzymam kciuki ;)#13 LSVRP.pl

LSVRP.pl
 • Uzytkownik forum
 • 10 postów

Napisano 17 January 2017 - 17:07

Wygląda i zapowiada się okej, obawiam się jedynie o ilość graczy, bo wiemy, jak wygląda sytuacja w Polsce - 65 % społeczności jedzie na pirackiej wersji lub ma za słaby sprzęt, ale trzymam kciuki ;)

 

Nie będzie tak źle, wiele osób jest zainteresowanych trybem Role Play na nowej platformie. Jesteśmy pewni, że znajdzie się wiele osób chcących doświadczyć rozgrywki w nowym wydaniu :)

 

Na naszym forum pojawił się nowy temat informacyjny. Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://forum.lsvrp....&pid=411#pid411 :)#14 Admin

Admin
 • Administrator
 • 713 postów

Napisano 17 January 2017 - 17:47

Nie będzie tak źle, wiele osób jest zainteresowanych trybem Role Play na nowej platformie. Jesteśmy pewni, że znajdzie się wiele osób chcących doświadczyć rozgrywki w nowym wydaniu :)

 

Na naszym forum pojawił się nowy temat informacyjny. Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://forum.lsvrp....&pid=411#pid411 :)

Takie informacje publikuj tutaj, zauważ że aby ktoś wszedł w jakikolwiek link musi wiedzieć po co wchodzi :P


- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.


#15 LSVRP.pl

LSVRP.pl
 • Uzytkownik forum
 • 10 postów

Napisano 17 January 2017 - 19:43

To prawda. Przepraszamy, poprawimy się na następny raz! :)
 

1UtIXBp.png

Witajcie,
nadszedł czas, aby przedstawić Wam kolejną dawkę informacji. Czekaliście dość długo na tego newsa, zatem chcemy przedstawić dość dużo informacji, aby wynagrodzić Wam długie oczekiwanie.
Dzisiaj przedstawimy Wam panel gracza, ostatnio widzieliście jeden ze zrzutów ekranu na naszym blogu. Dzisiaj przedstawimy troszkę więcej zrzutów ekranu. Ponadto pokażemy Wam kilka rzeczy w skrypcie, zarówno tych mniej zaawansowanych, jak i tych bardziej rozbudowanych. Jednak wszystko składa się na jedną całość, podstawowy skrypt rozgrywki. Nie ma na co czekać, zaczynamy!

#Panel gracza

Panel gracza już działa, jednak nadal jest rozwijany. Jego podstawowe funkcje są gotowe, trwają prace nad bardziej zaawansowanymi możliwościami. W każdym razie w niedalekiej przyszłości zostanie on oddany do użytku.

Tworząc postać będziecie zobligowani do przejścia quizu składającego się z pięciu pytań zamkniętych. Jeśli gracz nie zda, ma możliwość podejścia do niego ponownie. Nie ma więc strachu o to, że błędne zaznaczenie odpowiedzi skreśli Was z gry na serwerze.

Wprowadzamy również ciekawą opcję dotyczącą składania podań na organizacje, czy to prywatne, przestępcze, czy również rodziny. Nie będzie się to odbywało jak dotychczas na wielu projektach typu Role Play, poprzez forum. Po wprowadzeniu panelu, jedna z zakładek będzie odpowiadała za organizacje. W tym miejscu będziecie mogli składać swoje aplikacje na te typy grup. Stamtąd te aplikacje będą akceptowane lub odrzucane. Nie będzie więc wielkiego bałaganu na forum, wszystko będzie czytelne, jasne i klarowne.

Oczywiście nie mamy zamiaru serwować Wam tylko pustych słów, przedstawiamy kilka zrzutów ekranu z działania. Podkreślamy, że nad pewnymi funkcjami trwają jeszcze prace, jednak sam rdzeń i podstawy w pełni działają.

BAb23Up.png

5JseAej.png

N0reW6P.png

GjjINyH.jpg

#GTA:Network

Nie ukrywaliśmy i nadal nie ukrywamy, że mamy dobre relacje z developerami modyfikacji GTA:Network, dzięki której jesteśmy w stanie tworzyć dla Was ten serwery gry, oparty o najnowszą część serii Grand Theft Auto. Jesteśmy otwartym projektem, przy tym jesteśmy w stanie czasem pomóc w różnych sprawach. Dosłownie kilka dni temu jeden z naszych głównych administratorów, Msk pomógł przy paczce "NuGet". Paczka ta będzie pomocna dla osób, które tworzą serwer gry. Do tej pory programista musiał martwić się o ręczne referencje. Ten menedżer pakietów zwany "NuGet" sam dba o wszelkie potrzebne pliki.

aMSuZXg.png

#Podstawowe komendy

Nie przedstawialiśmy Wam również działania naprawdę podstawowych komend. One też są bardzo ważnym aspektem gry. Dzięki tym komendom możemy porozumiewać się na kanałach IC, czy OOC. Możemy również przekazywać sobie gotówkę. Jesteśmy w stanie poinformować aktywnych członków ekipy o niedozwolonych działaniach na serwerze gry.

jo1HNFN.jpg

#Logowanie i kilka słów o grafice

Jesteśmy z Wami tutaj już od pewnego czasu. Pokazywaliśmy Wam już kilka ważnych systemów, które nadal są w rozbudowie, ale ich rdzeń, podstawa już jest w pełni sprawna. Jednak zdaliśmy sobie sprawę z tego, że nie widzieliście logowania na serwer gry. Tak więc i to chcemy Wam pokazać, zawrzeć w jednym z tematów informacyjnych. Tak jak informowaliśmy Was wcześniej, wygląd, czy to logowania, czy to statystyk, które przedstawiliśmy Wam powyżej będzie jeszcze dostosowywany poprzez CEF. Nie macie więc się czym martwić, tym zajmiemy się po ukończeniu całej podstawy. Gwarantujemy Wam, że dostosowanie "okienek" i wszelkiej grafiki nie potrwa długo :)

LdYyyBq.jpg

GBMeek2.jpg

#Animacje

Animacje są kolejną podstawową rzeczą, która powinna być dostępna na serwerze typu Role Play. Do tej pory korzystaliśmy tylko z animacji dostępnych w GTA San Andreas, bo to dzięki tej grze mogliśmy cieszyć się rozrywką. Jednak animacje dostępne w tamtej części serii gry były jakby to ująć... kwadratowe? Tak, tego słowa szukaliśmy. Na szczęście najnowsza odsłona serii, czyli GTA V daje o wiele więcej możliwości. Wszystkie ruchy, które przedstawia nam postać są niezwykle płynne i realistyczne. Oczywiście wszelkiej maści animacje są u nas dostępne. Dzięki temu będziecie mogli bez skrępowania przedstawiać emocje swojej postaci za pomocą naprawdę realistycznych ruchów.

FfqgjkA.jpg


#Statystyki

Wszyscy dobrze wiemy, że statystyki odgrywają niezwykle ważną rolę. Pojawiają się w każdym aspekcie naszego życia. Również w grach komputerowych, zwłaszcza w rozgrywce online. Oczywiście tryb Role Play obecny za pośrednictwem, czy to GTA San Andreas, czy teraz GTA V również korzystał z takich informacji. Nie odbiegamy od tego trendu i również u nas, na LSVRP.pl takie statystyki są dostępne. Jak na razie są to statystyki ogólne, w przyszłości zostaną rozbudowane o kolejne informacje o Waszych postaciach. W każdym razie już teraz znajduje się tam to, co najważniejsze.

ULE2zPj.jpg

#Pojazdy

W jednym z poprzednich newsów, jak i również na blogu pokazywaliśmy Wam początki działania systemu pojazdów. Wraz z tworzeniem i rozwijaniem kolejnych systemów, ten też załapał się do kolejnych rozszerzeń. Poprzednio mogliśmy sprawdzić listę swoich pojazdów oraz spawnować lub unspawnować jeden z nich. Ostatnio możliwości te zostały rozszerzone o otwieranie/zamykanie pojazdu oraz zaparkowanie go w innym miejscu. Tak więc jak widzicie, kroczymy cały czas do przodu, aby dać Wam solidne podstawy do gry.

1FksKnB.jpg

VVyCTud.jpg

8Yffxi0.jpg

XVBGK8u.jpg

AJT3UOd.jpg

BjeW6Ha.jpg

#Grupy

Kolejnym, niezwykle ważnym elementem w trybie Role Play jest system grup. Bez niego nie byłoby możliwości gry w jakiejkolwiek z organizacji porządkowych. Nikt nie byłby w stanie prowadzić własnego biznesu. Nie byłoby możliwe to, aby stworzyć i prowadzić własną grupę przestępczą. Udało nam się dokończyć ten system, dzięki czemu kolejna część podstawy jest już gotowa. My nie zatrzymujemy się, nabieramy pędu i działamy cały czas!

545yIfm.jpg


xuPjglR.jpg

Fx08XvB.jpg


Kolejny duży krok za nami. My wracamy do pracy, a Was zapraszamy do śledzenia forum, nie tylko względem newsów, ale różnych dyskusji, które mają u nas miejsce. Cieszymy się niezmiernie, że jesteście z nami. To sama przyjemność pracować dla Was, dla społeczności, która docenia naszą pracę, wspiera nas, a przy tym jest pomocna w każdym aspekcie. Dziękujemy Wam!

Pozdrawiamy,
ekipa LSVRP.pl

#16 Max

Max
 • Uzytkownik forum
 • 68 postów

Napisano 18 January 2017 - 20:27

Jak chcecie rozwiązać sprawę z hotelami? Nie chcecie wprowadzić jakiś mieszkań czy coś w tym stylu, które znikają po X godzinach gry? Nudzi mnie przejazd przez miasto, spawny i widok graczy, którzy parkują pojazdy przy spawnie bo szkoda im ekasy.

#17 Kubas

Kubas
 • Uzytkownik forum
 • 1 postów

Napisano 19 January 2017 - 02:13

A może by tak poczekać aż CEF będzie naprawiony, a nie srać głupimi komendami.

CEF może zawieść, komendy - nie. Cóż za problem stworzyć komendę? A myślisz, że jak niby wykonują się funkcje wywoływane przez GUI, inaczej? W momencie dorzucania GUI nie będzie nic przepisywane, a jedynie nowe rzeczy będą podpinane pod istniejące już funkcje. Stworzenie podstawy to ważna rzecz i według mnie należałoby zawsze zaczynać od napisania solidnej podstawy każdego z modułów, tylko i wyłącznie na komendach + CRUD administratorski do każdego modułu. GUI to tylko i wyłącznie dodatek, który, patrząc od strony technicznej, jest całkowicie zbędny do prawidłowego funkcjonowania całego systemu.

 

Więc, @StayHere, zamiast siać ferment i, delikatnie mówiąc, głupio gadać - zapraszam do śledzenia losów projektu! :)#18 LSVRP.pl

LSVRP.pl
 • Uzytkownik forum
 • 10 postów

Napisano 19 January 2017 - 14:01

Jak chcecie rozwiązać sprawę z hotelami? Nie chcecie wprowadzić jakiś mieszkań czy coś w tym stylu, które znikają po X godzinach gry? Nudzi mnie przejazd przez miasto, spawny i widok graczy, którzy parkują pojazdy przy spawnie bo szkoda im ekasy.


Jesteśmy otwarci na propozycje. Na pewno przemyślimy tę sprawę! :)

#19 LSVRP.pl

LSVRP.pl
 • Uzytkownik forum
 • 10 postów

Napisano 07 February 2017 - 13:26

h8uKEqE.png
 
Witajcie!
Na naszym blogu pojawił się króciutki wpis. Przygotowaliśmy dla Was nowy styl, który jest bardziej nowoczesny i co bardzo ważne - przejrzysty. Nadal nad nim pracujemy, zostały pomniejsze rzeczy do zrobienia, ale ogółem jest lepiej niż było. Jeśli macie jakieś sugestie, znaleźliście jakiś błąd lub po prostu podoba Wam się nowy wygląd, to zapraszamy do komentowania! smile.png
 
Ps. nie, nie umarliśmy. Sesja i sprawy prywatne uniemożliwiły nam tak szybki rozwój jaki miał miejsce wcześniej. Jednak nie martwcie się, wracamy do pracy, rodacy! smile.png


#20 #Comandosik

#Comandosik
 • Uzytkownik forum
 • 38 postów
 • MiejscowoścBiałystok

Napisano 10 February 2017 - 21:12

RolePlay na GTA V? :o O kurde chyba będzie trzeba odwiedzić ten serwer. Powodzenia życzę i oby wypaliło! 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników