Skocz do zawartości


Zdjęcie

International RolePlay? - nowy pomysł z zagraniczną obsadą


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin

Admin
 • Administrator
 • 713 postów

Napisano 09 September 2016 - 10:57

news--1470824866-U1.png


Cześć! Ostatnio było o Vice City w San Andreas i proszę! Projekt rozwija się pełną parą, o czym możecie poczytać tutaj - jak na razie Administrator Jullew kompletuje ekipę lecz trzymamy kciuki i czekamy na dalsze postępy!
 
Niemniej jednak nie o tym będzie dzisiejszy artykuł. Przyjrzymy się powstającemu projektowi, którego teraz nazwałbym dobrze zapowiadającym się serwerem RolePlay chociażby na fakt, że pracują przy nim nie tylko polscy programiści, lecz także jeden towarzysz z Anglii- co według mnie wpłynie na rozwój serwera troszeczkę w inną stronę niż dotychczasowe polskie projekty.
 
Twórcy planują anglojęzyczną wersję gry, gdzie oczywiście językiem przednim będzie język angielski, lecz nie zapominając o większości, którą będą polscy gracze, twórcy nie zamykają się na nich i to właśnie pod nich będą tworzone specjalne tłumaczenia ułatwiające im rozgrywkę z zagranicznymi gośćmi. Jak twierdzą sami twórcy "[...] język angielski dominuje i łączy większość populacji grających w SAMP'a. Bowiem łatwiej jest komunikować w jednym, oficjalnym języku, niżeli mięliby oni pisać w swoich ojczystych językach, z których nikt by nic nie zrozumiał. [...]"
 
Pomysł wydaje się być śmiałym i odważnym posunięciem, lecz czy tym konkretnym? Według mnie to dobre rozwiązanie, ponieważ łączenie kultury gry z zagranicznymi graczami może okazać się całkiem budujące- zarówno pod względem samego RolePlay jak i nauki języka. Doskonale wiemy jak wygląda ówczesny poziom nauki języka angielskiego w szkołach i doskonale wiemy, jak najłatwiej nauczyć się tego języka- w praktyce. Cóż- nie mnie przyjdzie to ocenić a Wam, potencjalnym graczom. Moim zdaniem projekt ma szanse, lecz nie ze względu na tą (ostatnio głośną) 'multikulti' lecz na sam fakt, że w końcu będzie można pograć swoją postać wśród 'różnych' ludzi...

 
news--1470824889-U1.png
 

Twórcy projektu stawiają przede wszystkim na różnorodność w skrypcie, która będzie doskonałym łącznikiem wszystkich wymagań graczy w jednym. Kilkadziesiąt dobrze rozwiniętych prac (dotychczas nazywanych dorywczymi), których zwykli gracze będą mogli się przyczepić i zbijać fortunę, awansując wraz ze zdobywanymi osiągnięciami w konkretnej dziedzinie. "[...] ponieważ szablonowość nie wchodzi w grę. Tworzymy różne od siebie prace, zarówno pod względem zarobkowym jak i samego jej wykonywania. Chcemy dać gwarancję, że żaden gracz, który nie posiada własnego biznesu- u nas nie będzie się nudził i będzie go stać na wszystko.[...]"
 
Twórcy stają przed bardzo trudnym- pod względem merytorycznym i technicznym wyzwaniem, a mianowicie mentalność dzisiejszego gracza. Jest pewne gro osób, które po zdobyciu jakiegoś tam majątku rozpoczyna freewolną grę, którą zapewne każdy z Was niejednokrotnie widział- loguje się do gry, respi się w swoim wypasionym domku, nad budową którego spędził pewnie z 50h samej gry, następnie wsiada do swojego auta i szybciutko przez miasto goni do miejsca pracy- powiedzmy jako policjant. Rozpoczyna służbę przeklepując jedynie komendę, zmienia auto na służbowe i wyrusza w miasto szaleć za "przestępcami".
 
Twórcy projektu chcą "zatrzymać" graczy, tak aby zaczęli oni grać i nie musięli skupiać się przede wszystkim na pracy a na interackji. Fakt, w służbach interakcja jest spotykana dosyć często, lecz dla zwykłego szarego gracza, którego nie stać na zakup biznesu i auta nie trzeba zmuszać do pracy "ponieważ, każdy ma równe prawa wobec wszystkich" ~ dodaje jeden z autorów projektu.
 
Czym więc będzie wyróżniał się projekt? Jak twierdzą sami twórcy- "wolnością wyboru; tego gdzie się chce grać, dotyczy to zarówno miejsca gry, miejsca pracy jak także kariery zawodowej".
 
"Na tę chwilę utworzone zostały sektory przemysłowe, w których można znaleźć kilkanaście form zatrudnienia. Od zwykłego strażnika po laboranta, z pełnym uposażeniem, tj. pensja, mieszkanie firmowe". Z tego co udało się ustalić wspomiane przez autorów "sektory przemysłowe" będą kierowane przez systemy, które automatycznie będą weryfikować, zliczać, odbierać towary i dystrybować dalej, zaś "gracz będzie czynnikiem, który te wszystkie elementy spoi w jedną całość."

 
news--1470824909-U1.png
 

Pozostało nam jedynie czekać na więcej informacji. Mamy nadzieję, że projekt chociaż opublikuej swoje forum dla zwykłych użytkowników a nie spadnie jak cała reszta sezonówek. Tak czy siak- trzymamy kciuki i czekamy na więcej informacji od Administracji projektu.
 
A Wam, jak podoba się wschodzący projekt RolePlay w takim wydaniu?


- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.


#2 Vertolio

Vertolio
 • Uzytkownik forum
 • 62 postów
 • MiejscowoścRoztocze

Napisano 09 September 2016 - 11:54

pierwszy, a po za tym fajne.#3 Vertolio

Vertolio
 • Uzytkownik forum
 • 62 postów
 • MiejscowoścRoztocze

Napisano 09 September 2016 - 15:35

ale ls'ka wystartowała z forum, będzie małe zainteresowanie :)#4 Frank

Frank
 • Uzytkownik forum
 • 57 postów

Napisano 09 September 2016 - 20:18

To ten twój projekt? xD

 

Czekam na wiecej ustawianych recenzji :D#5 Kuczi

Kuczi
 • Uzytkownik forum
 • 150 postów
 • MiejscowoścDobrów

Napisano 09 September 2016 - 23:11

ale ls'ka wystartowała z forum, będzie małe zainteresowanie :)

LS-RP spoczywa  w pokoju od 2012 :) To co teraz jest i było to jedynie gra słów, która przenosi się na serwer: "Kurwa nie umiemy nic, więc dajmy byle co niech się cieszą".#6 belendzior

belendzior
 • Uzytkownik forum
 • 61 postów

Napisano 10 September 2016 - 00:57

lsrp z racji wieku, nazwy i zagranicznego skojarzenia ma dosc spora widownie, niestety realnych graczy bardzo malo. na international bym pogral misiak probowal ale odpuscil i chyba nigdy na powaznie sie za to nie wzial zobaczymy.

#7 Admin

Admin
 • Administrator
 • 713 postów

Napisano 15 September 2016 - 21:23

lsrp z racji wieku, nazwy i zagranicznego skojarzenia ma dosc spora widownie, niestety realnych graczy bardzo malo. na international bym pogral misiak probowal ale odpuscil i chyba nigdy na powaznie sie za to nie wzial zobaczymy.

On spróbował, zrobił swego rodzaju 'sample'- a że była bardzo mała aktywność (jak na taki projekt) to po prostu zrezygnował z tego- aby działać na poważnie.


- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników