Skocz do zawartości


Zdjęcie

[ARCH][Role Play] GTA-RP


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kuczi

Kuczi
 • Uzytkownik forum
 • 150 postów
 • MiejscowoścDobrów

Napisano 03 September 2016 - 15:38

żebyś ty się kurwo o życie zaraz nie zaczęła bać

Pan pożegna się z dostępem do forum ;) Już o to zadbam.#22 WujekBenny

WujekBenny
 • Uzytkownik forum
 • 3 postów

Napisano 07 September 2016 - 12:34

pisałem do chłopaków, chyba się dogadaliśmy, przejme fbi możliwe na tym serwerze (zgodzili się na ecu w bulletach i wgrają skiny żołnierzy z nadrukami FBi do specjalnych akcji). Rzecz jasna okulary z nagrywaniem i satelity też oskryptują, ups miałem nie zdradzać, ale nie mogłem się powstrzymać#23 CocoJumbo

CocoJumbo
 • Uzytkownik forum
 • 50 postów

Napisano 07 September 2016 - 14:15

pisałem do chłopaków, chyba się dogadaliśmy, przejme fbi możliwe na tym serwerze (zgodzili się na ecu w bulletach i wgrają skiny żołnierzy z nadrukami FBi do specjalnych akcji). Rzecz jasna okulary z nagrywaniem i satelity też oskryptują, ups miałem nie zdradzać, ale nie mogłem się powstrzymać


Kiepski z ciebie troll a teraz wyjdź.

#24 gtarp

gtarp
 • Uzytkownik forum
 • 7 postów

Napisano 13 September 2016 - 18:32

8SKNdfe.png

 

1.Pieniądze

 

wCLd9bk.png

 

Pieniądze i sposób zarabiania ich na Role Play to od zawsze temat kontrowersyjny. Albo było ich za dużo, przez co ceny rosły do kosmicznych rozmiarów, albo za mało, przez co nikt nie mógł sobie pozwolić na większe zakupy. Zdajemy sobie sprawę, że denerwującym mogło być to, że nie mogliście kreować własnej postaci taką jaką chcieliście bo po prostu nie było was stać na odpowiedni samochód czy mieszkanie, dlatego znaleźliśmy odpowiedź na ten problem. Jak wiecie, na naszym serwerze będzie funkcjonował system poziomów postaci, któremu towarzyszyć będą Paychecki, czyli cogodzinne wypłaty dla każdej postaci. System ten pozwoli w końcu skupić się na samej rozgrywce w której pieniądze będą kwestią drugoplanową. Początki rozgrywki na naszych postaciach będą bardzo proste i każdy gracz będzie mógł zakupić pojazd już w pierwszych godzinach gry, jednak jest to system który będzie formował tak zwaną 'śnieżną kulę' - zarobek i dostęp do ekskluzywnych dóbr z czasem stanie się coraz trudniejszy. 

 

HARvWir.png

 

Nowo stworzona postać na starcie posiada w gotówce $2000. Na pierwszym poziomie cogodzinna wypłata też wynosi $2000, dzięki temu już po kilku godzinach będziecie mogli zaopatrzyć swoją postać we wszystko czego potrzebujecie. Z każdym następnym poziomem kwota paychecka zmniejsza się, aż do 10 poziomu. Chcemy tym sposobem powoli uniezależnić gracza od "wypłaty z nieba", a zmusić do znalezienia alternatywnych sposobów zarabiania pieniędzy. Nie wspominam tu o oczywistych frakcjach porządkowych, które mają zapewniony dodatek do paychecka, czy przestępczych, które znają własne sposoby na zarabianie dolarów.

 

Do tego systemu dostosowaliśmy wszystkie ceny na serwerze, z tego względu samochody są stosunkowo tanie, a nieruchomości typu dom czy biznes są już o wiele droższe, ale wciąż w zasięgu każdej postaci. Również zoptymalizowaliśmy pod to ceny zamawiania broni i narkotyków, a przy okazji liczymy na to, że ceny na czarnym rynku też dosyć szybko się ustabilizują.

 

2. Biznesy

 

qmfukUg.png

Lb1SOyZ.png

 

Założenie własnej działalności na serwerze GTA-RP nie wiąże się z niczym skomplikowanym, odchodzimy od standardowych aplikacji które musiały uzyskać zgodę opiekuna. Na samym początku gracz będzie zmuszony zainwestować pewną sumę w nieruchomość, a następnie ustawić odpowiadający mu interior. Sam fakt wyłożenia większej ilości pieniędzy na otwarcie biznesu ma zmusić graczy do przemyślenia swojej decyzji. Właściciel musi pamiętać o tym, żeby budynek spełniał warunki tego rodzaju biznesu, który chce prowadzić, żeby nie doprowadzić do sytuacji, kiedy pizzeria działa w budynku pod szyldem wypożyczalni płyt DVD. 

 

Zarobki z biznesu do właściciela wpływają w postaci dodatku do cogodzinnego paychecka. Ilość gotówki, którą generuje biznes może w każdej chwili zmienić administrator, a zależeć będzie od ruchu w interesie. W kwestii właściciela leży reklama własnego biznesu. Nieobowiązkową opcją jest założenie odpowiedniego tematu w tym dziale który jest w stanie zapewnić większą popularność interesu. Cały dział jest czysto In Character, więc temat biznesu również musi być w formie In Character, z możliwością dodatkowego ale nie obowiązkowego wpisu OOC. Ze względu na specyfikę naszego serwera, Mistrzowie Gry będą nagradzać dobrze prosperujące i rozwijające się przedsiębiorstwa. Pamiętajcie, w Role Play liczy się kreatywność. 

 

 

3. Mieszkania / domy

 

hjfIdpL.png

 

Każda postać może posiadać swoje mieszkanie i jest to bardzo prosta sprawa. Wystarczy podejść do gotowego pickupa i go kupić, albo poprosić administratora o wstawienie i wycenę nieruchomości. Właściciel posiadłości może samemu ustawić interior, a także ustalić wysokość kosztów wynajmu. Opłata jest jednorazowa, więc przemyślcie wszystko dwa razy. Ceny zależą głównie od rodzaju nieruchomości jak i usytuowania w mieście, poniżej znajdziecie mapkę. Pamiętajcie również, że ceny mogą się różnić od podanych, jeżeli administrator uzna to za stosowne.

 

DQjZpgK.jpg

 

 

WIhiBbH.png

 

4. Broń i narkotyki

 

KNF8tqE.png

 

Dostęp do broni oraz narkotyków to odwieczny problem i walka z aktualnym stanem ekonomii na serwerze oraz organizacjami które trzymają odpowiedzialność rozprowadzania tych przedmiotów. Na GTA-RP ograniczamy frakcje przestępcze w jeden sposób i jest to zamawianie dostępne tylko dla oficjalnych frakcji przestępczych. Stworzyliśmy taki system aby bardziej kontrolować dostęp do broni dla indywidualnych przestępców oraz aby zminimalizować szansę na chaotyczną rozgrywkę. Jeżeli chodzi o narkotyki to zamawianie będzie dostępne również tylko dla frakcji oficjalnych których zadaniem będzie odpowiedzialność nad rozprowadzaniem przypisanych im przedmiotów do zamawiania. Dostęp do zamawiania i typ broni oraz narkotyków dostępnych do zamówienia przez frakcje będzie oscylować wraz z stanem rozgrywki ów frakcji. Jeżeli któraś z frakcji oficjalnych stanie się nieaktywna, zabrane zostanie jej zamawianie a na końcu status oficjalny. Chcemy zagwarantować równowagę rynku narkotykowego oraz broni, które są absolutnie centralne do rozgrywki frakcji przestępczych oraz publicznych.

 

Chcemy aby każdy mógł mieć dostęp do broni oraz narkotyków, lecz nie chcemy aby był on zbyt prosty dla indywidualnych przestępców oraz frakcji bez racji bytu. Każdy będzie musiał zapracować sobie na dobre relacje z frakcjami oficjalnymi; będą frakcje jednostronne, neutralne oraz takie które pozwolą na dostęp każdej napotkanej frakcji. W skrócie ma być dobrze.

 

SfHui6G.png

AWxbiyQ.png

 

Zamawianie broni będzie bardzo prostym procesem. W ustalonym przez frakcje oficjalną interiorze ustawiony zostanie marker z możliwością zamawiania, a raczej wyciągania broni. Po wybraniu danego przedmiotu, gotówka którą posiada przy sobie postać zniknie a w ekwipunku znajdziemy wszystkie zamówione przedmioty. Każdy członek posiadający grupę danej organizacji z dostępem do markera będzie mógł również kupić broń bez potrzeby czekania na osoby z 'panelu'. Bronie z reguły będą tanie pojedynczo, niektóre bronie będą posiadały o wiele większe ceny lecz tyczy się to sprzętu typowo wojskowego/rządowego i będą dostępne tylko i wyłącznie dla specjalnego typu frakcji oficjalnej jak już wyżej napisaliśmy, za bardzo ekskluzywną cenę. Specjalny typ frakcji oficjalnych będzie nadawany frakcją które zasłużyły sobie poprzez długoterminową rozgrywkę.

 

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że po śmierci postaci, czyli PK, wszystkie przedmioty broni oraz narkotyków znikają z naszego ekwipunku. Alternatywnym wydarzeniem jest BW, po którym nasze przedmioty nie znikają i będzie to szansa na ewentualną interakcję (kradzież przedmiotów).

 

Wiem co myślicie - "ale jak będzie wyglądać sytuacja z bronią kiedy wystartuje serwer?" Przecież "zamawianie będą miały tylko frakcje oficjalne". Na samym początku puścimy jakiś ładunek większym frakcjom nieoficjalnym oraz w gronie Game Masterów stworzymy odłam syndykatu z Liberty City który będzie absolutnie neutralny do organizacji. Chcemy aby któraś z silniejszych frakcji zaczęła walczyć o miano syndykatu z naszą drobną ekipę i jeżeli będzie to możliwe w przyszłości, przejmą nasze zamawianie.

 

9tF1v5K.png

 

Zamawianie narkotyków nieco różni się od zamawiania broni, ponieważ w grę wchodzą procentowe zniżki cen zależne od ilości zamawianych narkotyków. Działa to w dość prosty sposób - im więcej zamówionego produktu, tym większy procent zniżki od ceny co równa się z większym zarobkiem. 

 

Dla przykładu: zamawiając 50 gram jakiegoś narkotyku którego wartość w detalu wynosi $1000, czyli cena powinna wynosić $50000 a zniżka wynosi 20% to zaoszczędzamy $10000 bo narkotyk finalnie będzie kosztował $40000. Im większą ilość kupimy tym większy procent i dla przykładu kupując 250 gram gdzie cena powinna wynosić $250000 z 30% zaoszczędzamy aż $75000. W wielkim uproszczeniu, im więcej zainwestujemy tym więcej zyskamy lecz najpierw trzeba będzie mieć pieniądze na inwestycje.

 

Krystofer, Łest, Niemcu#25 gtarp

gtarp
 • Uzytkownik forum
 • 7 postów

Napisano 28 September 2016 - 15:57

SN4p9Mw.png

 

Witajcie, w momencie kiedy to czytacie nasz serwer jest już w 100% gotowy do rozgrywki, a nam nie pozostaje nic innego niż zaprosić was do wspólnej zabawy. Start serwera zaplanowaliśmy na 02/10/2016. Nie będziemy się więcej rozwodzić, bo sami zobaczycie jak to wszystko wygląda, ale na każde pytanie chętnie odpowiemy.
 
Dane serwera oraz panelu zostaną udostępnione w dniu otwarcia, możecie za to skorzystać już z serwerowego Teamspeaka: http://grandtheftauto-rp.pl#26 Admin

Admin
 • Administrator
 • 714 postów

Napisano 28 September 2016 - 20:58

Namiastka phpbyprzema potencjalnie skusi starszych graczy :P o ile jeszcze tacy istnieją, powodzenia!


- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.


#27 gtarp

gtarp
 • Uzytkownik forum
 • 7 postów

Napisano 06 October 2016 - 12:47

serwer jest już otwarty! Zapraszamy do zakładania postaci w panelu http://www.game.grandtheftauto-rp.pl/ oraz do gry.#28 Admin

Admin
 • Administrator
 • 714 postów

Napisano 06 October 2016 - 14:32

serwer jest już otwarty! Zapraszamy do zakładania postaci w panelu http://www.game.grandtheftauto-rp.pl/ oraz do gry.

Tego brakowało! Pozbądzcie się całkiem forum, wprowadzcie panele firm, panele giełd, przenieście gospodarkę na ów portal a od razu zobaczycie wzrost liczby graczy :P


- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.


#29 Frank

Frank
 • Uzytkownik forum
 • 57 postów

Napisano 06 October 2016 - 16:03

Przecież mają forum :X#30 Firana

Firana

  Zasłużony

 • Administrator
 • 127 postów

Napisano 06 October 2016 - 23:47

No, spawn na lotnisku to dramat. Widok pustej autostrady, równie szerokiej co pas startowy nieopodal to kiepska sprawa na start. Tym bardziej, że waszymi rekordami są niskie kwoty zalogowanych graczy.#31 belendzior

belendzior
 • Uzytkownik forum
 • 61 postów

Napisano 09 October 2016 - 19:27

nie polecam#32 gtarp

gtarp
 • Uzytkownik forum
 • 7 postów

Napisano 30 October 2016 - 11:49

cały czas wprowadzamy updaty, gramy z wami od samego startu i rozwijamy się. przedstawiamy grafikę wykonaną przez gracza gta-rp Leeav

 

gtarp.jpg#33 CocoJumbo

CocoJumbo
 • Uzytkownik forum
 • 50 postów

Napisano 23 December 2016 - 18:42

padło?#34 KuniK

KuniK
 • Moderator Globalny
 • 131 postów

Napisano 11 January 2017 - 00:07

Temat zostaje przeniesiony do Kosza. Jeżeli uważasz, że Twój temat nie powinien tutaj wylądować- skontaktuj się ze mną, uwzględniając link do tematu oraz krótkie wyjaśnienie.#35 Admin

Admin
 • Administrator
 • 714 postów

Napisano 16 January 2017 - 10:09

Temat zostaje zarchiwizowany ze względu na brak aktywności w temacie. W przypadku chęci przywrócenia tematu proszę o kontakt na PW.


- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników