Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce.. - Star Wars: Galactic Conflict


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuczi

Kuczi
 • Uzytkownik forum
 • 150 postów
 • MiejscowoścDobrów

Napisano 21 August 2016 - 23:00

AXM7gMc.png

 

Witaj podróżniku! Ja jestem Pixor, a to jest mój pierwszy artykuł po kilku miesięcznej przerwie. Dziś postanowiłem oderwać was od standardowego schematu projektów Role Play tworzonych na platformach "San Andreas Multiplayer" czy "Multi Theft Auto". Dzisiejszego wieczoru, a już raczej nocy odbędziemy podróż do przyszłości. Znajdujemy się właśnie w środku galaktyki. Nie zamieszkujemy już "Ziemi", a odbywamy podróże międzygwiezdne. To chyba najbardziej odpowiednia pora by przywitać Cię drogi czytelniku w świecie Gwiezdnych Wojen, którym jest poświęcony właśnie ten artykuł. "Star Wars" bo taką nazwę nosi pierwotnie uniwersum, którego twórca to nikt inny jak George Lucas. Uniwersum tej świetnej sagi jest przedstawieniem poczynań losów galaktyki, które wyprzedzają naszą o wiele miliardów, albo nawet bilardów lat. Nie będę odnosił się tutaj do filmowej sagi, czy innych gadżetów związanych z tą marką. Jestem tutaj dziś po to by przedstawić wam jedną z gier, która nawiązuje do uniwersum Lucasa, ma w sobie umieszczone żelazne zasady Role Play, a odbywa się w 80% na forum. Tak na stronie internetowej. Dobrze przeczytałeś, mój padawnie. Wybaczcie mi to określenie! Zawsze chciałem to powiedzieć, albo napisać do kogoś. Wracając. Pomyślałeś sobie pewnie jakim prawem gra, która jest czystą forumówką może zawierać w sobie zasady gry Role Play, prawda? Skąd to wiem? Moc jest we mnie silna! - wybaczcie mi to ponownie! - może część z was słyszała o grach PBF, a może i nie. "PBF" to skrót, który po rozwinięciu oznacza: "Play By Forum", co znowu w wolnym tłumaczeniu na nasz ojczysty język znaczy: "Gra na forum". Gry PBF mimo tak małego odzewu cieszą się niemałą społecznością. Możemy spotkać wiele takich gier poświęconych filmom, książkom lub nawet opisują autorskie wydarzenia. By zagrać w taką grę wystarczy się zapoznać z zasadami, które określa zarząd projektu - dlaczego o tym napisałem skoro to takie oczywiste? Dlatego, że każdy projekt posiada swoją mechanikę i zasady, których się trzyma. Tym się różni to od standardowego projektu na serwerach, że każdy posiada swój styl. Potem wystarczy w prosty sposób stworzyć postać i zacząć przygodę. Oczywiście odnosić się będę tutaj do "Gwiezdno Wojennych" gier ponieważ to im poświęcam dzisiejszy artykuł. Mam nadzieję, że was zaciekawię! Niech moc będzie z wami!

 
 

 

mWMXawB.png

 

 

Gra, którą ujrzysz niżej w opisie jest obsadzona wiele lat po wydarzeniach z filmowej sagi. Nie spotkasz w niej żadnego wcześniej Ci znanego bohatera takiego jak np. "Han Solo". Panuje całkowicie nowa era w galaktyce. Oczywiście autorzy projektu wykluczają dzieło J.J Abramsa z kanonu i w czasach gry nigdy nie było mowy o czymś takim jak "Najwyższy Porządek". Ta krótka notatka ma na celu sprostować czytelnika i uprzedzić go przed błędną późniejszą interpretacją owego projektu.

 
 

 

nBl7zHP.png

 

 

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...
 
 

 

Chaos - to krótkie, ale nadzwyczaj treściwe słowo idealnie ilustruje to co aktualnie dzieje się w galaktyce. Dawne wartości uznawane są dziś jedynie za relikwie przeszłości, o których trzeba po prostu zapomnieć. Świat jaki znaliśmy wcześniej został po raz kolejny pochłonięty przez konflikt i brutalną wojnę, która ponownie doprowadziła do rozłamu wcześniej dobrze prosperującej pokojowej społeczności. Nowa Republika legła w gruzach tak jak i jej bliźniacza siostra wiele lat temu. To co kiedyś nazywaliśmy wolnością dziś jest jedynie odległym wspomnieniem. Sto dwadzieścia dwa lata temu zniszczono Imperium Galaktyczne, którego przywódcy okazali się być okrutnymi wyznawcami kultu Sith. Na zgliszczach wybudowano Nową Republikę, która chociaż w ułamku swojej egzystencji próbowała dorównać swojej starszej siostrze. Nie ma mroku bez światła i nie ma światła bez mroku. Sztandary Imperium mimo, że osłabionego i pozbawionego dowódców nadal powiewały w najdalszych zakamarkach galaktyki. Obywatele Nowej Republiki z dnia na dzień zaczęli tracić wiarę, że kiedyś nadejdzie pokój i tak bardzo upragniona wolność. W czasach mroku i nieprzerwanej walki nie ma co liczyć na spokojne życie. Odłamki Imperium spierały się między sobą o wpływy i władzę. Kto by nie  chciał zasiąść na tronie dawnej pięści Imperium. Po przeminięciu wielu lat kiedy to władze Republiki były zajęte odbudowywaniem zaufania w społeczności jak i samego sytemu nowej demokracji, cząstki imperium nie próżnowały. Zamiast bez sensu wybijać samych siebie postanowili zjednoczyć się i zawładnąć galaktyką po raz kolejny. Chodzą pogłoski, że w swoich szeregach mają nie tylko żołnierzy i admirałów flot - podobno pomoc nadeszła z zapomnianej części galaktyki, która emanuje silnym poziomem tej całej mistycznej mocy. Nie wiadomo jednak kim jest ta persona. W końcu pod nieuwagę swoich przeciwników, Imperium wdrążyło swój plan w życie. Powoli i skrupulatnie doprowadzili do rozpadu Nowej Republiki Galaktycznej. Zaczęła się otwarta wojna. Republika została odsunięta na inny tor. By znów obronić ją przez najeźdźcami stworzono frakcję "Odrodzonego Sojuszu Wolnych Systemów", który ponownie stanie twarzą w twarz z Imperium. Jesteś ostatnią nadzieją. Czy zdołasz ujarzmić potęgę dążąc do ocalenia Republiki? Czy dasz się zwieść Ciemnej Stronie? Bohater czy złoczyńca, obrońca czy zdobywca... Ty i tylko Ty zdecydujesz o dalszym losie całej galaktyki.  Niech moc będzie z Tobą! 

 

 

[....]Ciąg dalszy nastąpi.. 

***

zzz5y0A.png

Akcję gry szacuje się na lata 158ABY (czyt. ABY - After Battle of Yavin). Dawne frakcje, gildie, zrzeszenia i grupy odeszły w daleką przeszłość. Akcja toczy się na nowo. Po raz kolejny galaktyce grozi ogromne niebezpieczeństwo. Obie strony konfliktu oferują wiele. Jednak, którą stronę poprzesz Ty? W tej wojnie nie ma dobrych i złych jak mogłeś sądzić. Ty tworzysz historię, a nie ona Ciebie. Mimo, iż nie ma podziału na stronę dobrą i złą to nie jesteśmy w stanie stwierdzić, która ze stron konfliktu walczy o pokój, a która o dominację. Czasy świetności przeminęły i są jedynie odległym wspomnieniem. Galaktyka czeka na swojego nowego przywódce. Dopiero wtedy pojmiesz to wszytko kiedy sam dotrwasz do końca swojej przygody. Którą stronę poprzesz? A może całkowicie odizolujesz się od dźwięków blastera i wszem obecnego strachu? Może będziesz zwyczajnym kupcem? Łowcą Nagród? Sam wybierasz swoje przeznaczenie.

 

 

 

 

edCtm19.png
 • Odrodzony Sojusz Wolnych Systemów - frakcja powołana do walki z odrodzonym Imperium. W skład frakcji wchodzą głównodowodzące siły Nowej Republiki Galaktycznej oraz Nowego Zakonu Jedi. Za stolicę owego ugrupowania wybrano Coruscant, które mieści się w samym środku galaktyki. Frakcja stanowi ostatnią linię obrony przeciwko odrodzeniu się Imperium. Mimo heroicznych starć lata temu nie cieszą się tak ogromną popularnością nawet wśród swoich obywateli, którzy już od wieków powtarzają, że wojna to nie droga do wolności. Mimo sprzeciwu społeczności ugrupowanie posiada bardzo dobrze zmobilizowaną armię oraz ogromną flotę, która przerasta odpadki Imperialne. Zakon Jedi już dawno przereklamowany również wspiera siły Nowej Republiki i usilnie stara się odbudować szacunek jakiego doświadczał przed upadkiem. Siły przeciw-imperialne bo tak sami siebie nazywają mają pod swoją kontrolą większość systemów, które należą do Wolnej Republiki. Jednak niektóre z nich kiedy dowiedziały się o ponownym uruchomieniu ruchu oporu postanowiły odsunąć się od walki i pozostać neutralne w stosunku do obu stron konfliktu. Nowo powstały senat, który został zamknięty za czasów Imperium Galaktycznego również wspiera ugrupowanie i namawia senatorów innych systemów do dołączenia się do oporu przeciw wrogowi. 

 

 

 

 

 

W2RB3tr.png

 

 • Konfederacja Legionów Imperialnych - po rozpadzie wcześniej panującego Imperium Galaktycznego, jego szczątki odeszły w niepamięć. Admirałowie flot spokojnie cieszyli się swoimi bogactwami, które zyskali w czasie okupacji galaktyki. W końcu doszły wieści o rozbitych odłamkach i grupach Imperium, które działają dalej. Bez swoich dowódców Imperium było niczym co mogło stawić zagrożenie. Toczyła się wojna domowa, która pochłonęła wiele istnień. W końcu każdej ważniejszej osobistości ze szczątków Imperium ukazał się hologram, a na nim zakapturzona postać, która nawoływała do powrotu każdej flocie w wyznaczone miejsce. Był to Korriban. Dawne świątynie Sithów i ich grobowce wywierały strach szturmowców już na samej orbicie, a co dopiero na lądzie. Stawili się wszyscy. Na horyzoncie otworzył się portal nadprzestrzenny, z którego wyłonił się mały myśliwiec podobny do tego, którego dawniej używali Jedi. Zakapturzona postać ponownie skontaktowała się z przedstawicielami Imperium i kazała im wylądować w danym miejscu, następnie rozłączyła się i wysłała współrzędne celu. Po całej akcji wszyscy stawili się w ciemnym pokoju, w którym siedziała zakapturzona postać. Kazała wszystkim zasiąść do stołu, który ich dzielił. Nikt tak naprawdę nie wie o czym rozmawiano w środku ponieważ jest to objęte ścisłą tajemnicą, ale od tamtej pory Imperium odżyło. Nosiło od tamtej pory nazwę: "Konfederacja Legionów Imperialnych". Zaczęła się wojna. Konfederacja posiada rozbudowaną technicznie flotę, co daje jej ogromną przewagę nad wrogiem, jednak kontrolują całkowicie mniejszą cześć galaktyki. Cze to się zmieni? Czy nowy przywódca ponownie zasieje strach w sercach wrogów i doprowadzi do pogrążenia galaktyki w ciemności?

 

 

 

LPvGKVY.png

 • Neutralni - do tej kasty zalicza się osoby, które nie zamierzają brać udziału lub nie widzą sensu owego konfliktu. Wolą zająć się swoimi osobistymi sprawami, a to kto i jak dojdzie do władzy jest dla nich całkowicie obojętne. Do tej frakcji można zaliczyć łowców nagród, organizacje przestępcze różnej maści oraz zwykłych obywateli oraz kupców. Chociaż zdarzają się wyjątki i ktoś poczuje ten wewnętrzny zew i postanowi poprzeć, którąś ze stron konfliktu. Owa frakcja cechuje się dowolnym przelotem po całej galaktyce oraz tym, że nie musi utożsamiać się z jakąś większą ideologią. Życie takich osób jest proste. Wstać - zarobić - spać. Jeżeli uważasz, że wojna nie jest dla Ciebie i wolisz zająć się swoim życiem prywatnym to ta frakcja powstała idealnie dla Ciebie. ((Osoby należące do tej frakcji muszą liczyć się z władzą, która panuje na ich planecie lub na tej, na której aktualnie przebywają - to że nie dopisują się do żadnej ze stron walki nie znaczy, że mogą podejść i napluć imperatorowi lub kanclerzowi w twarz bo są neutralni - na forum więcej wyjaśnimy na ten temat))

 

BPIul2H.png

 

Nie możemy zapomnieć o ważnych personach, która piastują wysokie lub wręcz mistyczne stanowiska po obu stronach konfliktu. Może i Tobie drogi poszukiwaczu będzie dane spotkać się, z którą z nich w cztery oczy - twarzą w twarz. Kto to wie. Mimo, że galaktyka jest tak rozległa to w rzeczywistości łatwo tam o spotkanie z kimś wyższym rangą. Na naszym projekcie możesz Tego doświadczyć. Liderzy grup to nie bezmyślne boty, które dają jedynie zadania. U nas każda postać to żywy gracz po drugiej stronie. Jedynie do ważniejszych spraw administracja sama będzie kontrolować jakiegoś bota, ale to nie jest nic dziwnego. Ja sam ogółem postarałem się wam określić początek gry, dałem wam coś nowego - ciekawe miejsce do gry. Wy będziecie go sami eksplorować i podbijać. Czym różnimy się od innych projektów? U nas nie musisz szukać mistrza gry przez kilka godzin by kontrolował akcję wykupienia miecza świetlnego od handlarza. Czasami po obu stronach konfliktu będą organizowane eventy, które mają na celu wpisanie dalszej części historii losów konfliktu i galaktyki. Nie będzie to oczywiście nic małego, ani również ogromnego bo na to jest co najmniej za wcześnie, ale sami osobiście doczekacie się również linii fabularnej waszej postaci więc każda klasa, którą zagracie będzie posiadać osobną linie fabularną, która będzie jeszcze modernizowana i dopasowywana do rasy, którą gracie, do jej charakteru - tak więc nic nie będzie toczyć się tak samo. Jeden z was może grać Jedi i już pierwszego dnia gry spotkać się z samym Mistrzem Zakonu Jedi, a drugi również grający Jedi może tego zaszczytu nie dostąpić przez całą swoją gre. Więc wszystko dzieję się tutaj jakby miało to miejsce w rzeczywistości. Twoje wybory, ścieżka, którą zaczniesz podążać będzie efekty lub konsekwencje później. Tego nie mogło tutaj zabraknąć. Mimo, że gry PBF są grami storytelingowymi to postanowiliśmy wyjść na przód z samą grą. Ciężko jest zagrać na forum z mistrzem gry jakąś większą bitwę prawda? To tez z pomocą przychodzi nam gra: "Jedi Academy", która wraz z rozszerzeniem w postaci moda "Knights Of The Force" daje nam wiele możliwości. Ogromną ilość oryginalnych lokacji filmowych. Wszystkich filmowych bohaterów. Fani samej sagi również nam pomogli. Tworząc nowe ciekawe i bardzo interesujące mapy, skiny postaci, rękojeści mieczy. Czemu nie możemy z tego skorzystać. Kiedy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik uruchomimy serwer na owym modzie, który będzie dostępny do sesji dla mistrzów gry i dla was. Oczywiście nie można zapomnieć o kontrolowaniu gry na forum. Grywalne sesje to tylko dodatek dla was moi mili, ale główna gra toczy się na forum projektu i o tym nie zapominajcie. Nie pozwolę na sytuacje gdzie jakaś postać na projekcie jest na odległej planecie, a nagle bierze udział w sesji, która dotyczy bitwy na całkowicie innej planecie - piszę to by was po prostu z tym uświadomić, że nie będziemy tolerować takiej totalnej głupoty.

 

 

 

PSKOcHc.png

 

Dobrze przeczytałeś. Dodatki do gry. Jak to ma wyglądać w grze PBF? Całkiem prosto. Raz na jakiś czas przygotujemy dla was dodatek, który będzie przynosił wam świeże zadania (zawsze ok. 1.000 zadań!), nowe lokacje, grywalne rasy, klasy czy nawet przeciwników! Nie ma w naszym słowniku takiego słowa jak: "nuda" - to nie będzie zwyczajny PBF, który znudzi się wam po kilku dniach z braku nowych zadań! Razem tworzymy tą historię i dlatego dodatki będą wprowadzać również spore treści fabularne oraz staną się częścią historii!

 

 

caAiqNX.png

 

GCshop - będzie to mały sklep, który będziemy prowadzić. Gra, którą tworzę jest zrobiona całkowicie za darmo - od gracza dla graczy - mimo to utrzymanie strony i domeny jest ciężkie dla osoby, która nie pracuje, a w całości poświęca się swojej pasji. Liczę więc na graczy, którzy przez jedno proste doładowanie przez SMS'a będą mogli wesprzeć nas w dalszych działaniach. Oczywiście za doładowanie dostaniecie na miesiąc dostęp do nazwijmy to "Konto Premium", które da mu kilka ciekawych funkcji jednak nie będzie w znaczącym stopniu przerastać zwyczajnego gracza. Co dostaniesz po takowym doładowaniu?

 

 • Szybszy dostęp do dodatków (2 dni przed wejściem na projekt).
 • Zamknięte lokacje, w których czeka na Ciebie kilka ciekawych zadań - (1 lokacja = 1 doładowanie)
 • Większa szansa na wygranie jakiegoś ciekawego przedmiotu z loot'u. (Gracz = 0.50%, Premium= 1.00%)
 • Szybsze nabijanie punktów doświadczenia, o 10%.
 • Możliwość uśmiercenia swojego bohatera po 1 godzinie gry.
 • Kredyty z zadań zostają zwiększone.

Teraz omówimy mniejsze sprawy:

 

 

 • Transport prywatny lub publiczny - chcesz podróżować z jednej planety na drugą, a nie masz czym? Przychodzimy Ci z pomocą. Na każdej planecie znajdziesz "Space-Bus", który za opłatą, która będzie odpowiednia i sprawiedliwa co do odległości od planety A do planety B zawiezie Cię gdzie tylko chcesz. Oczywiście wykluczamy tutaj transport między-frakcyjne. Możecie się poruszać takowym transportem jedynie po planetach frakcji, w których jesteście. Gracze neutralni mogą się natomiast poruszać po każdej z nich. Uzbierałeś sobie kilka kredytów? Chcesz kupić statek? Nie ma sprawy! Uruchomimy również astro-port, gdzie będziecie mogli kupić, sprzedać lub wymienić się statkami! Wtedy możesz sobie latać gdzie tylko chcesz, ale nie zapomnij, że musisz dbać o maszynę i jej zasoby paliwowe - nie ma tak dobrze.

 

 • Crafting - tutaj za dużo wam powiedzieć jeszcze nie mogę ponieważ nakładam jeszcze korektę na tą rzecz, ale co wam mogę powiedzieć? W galaktyce możecie znaleźć wiele, naprawdę wiele rzeczy, które są bardzo interesujące, i po zebraniu kilku z nich możecie coś sobie z nimi zrobić. Oczywiście jeżeli chcecie zbudować blaster z części zamiennych to albo wyćwiczycie sobie profesję - "złota rączka", albo musicie kupić schemat takowego blasteru i wtedy go złożyć. Ceny takich schematów tanie nie są. Jeżeli chcecie szybciej i sprawniej znajdywać takowe rzeczy w galaktyce również radzimy zastanowić się nad profesją "Archeolog" smile.png

 

 

0CBgREt.png

 

 

To już na tyle moi mili! Zapewniam was o następnych artykułach poświęconych postępom w pracach autora projektu! Liczę na wasze ciepłe komentarze! Widząc i bacznie przyglądając się innym projektom takiego typu to właśnie "Star Wars: Galactic Conflict" ma szanse stać się prawdziwym gigantem wśród reszty! A wy co sądzicie o czymś takim? Może to fajna odskocznia od wiecznego wałkowania Los Santos?  :) Liczę na wasze komentarze i sugestię lub nawet ciekawe propozycje co do tego! Ze strony autora projektu wiem, że poszukuje on kilka osób by powiększyć grono swojej ekipy. Jeżeli czujesz się na siłach to pisz na moje PW!  :) Trzymajmy kciuki! Miłej nocy wam życzę i oby już dzisiejszy poniedziałek był dla was łaskawy! Niech moc będzie z wami czytelnicy centrum-rp.eu!  :)


#2 Max

Max
 • Uzytkownik forum
 • 68 postów

Napisano 29 August 2016 - 11:11

Przecież to jest piękne  :wub:#3 Kuczi

Kuczi
 • Uzytkownik forum
 • 150 postów
 • MiejscowoścDobrów

Napisano 29 August 2016 - 11:52

Przecież to jest piękne  :wub:

Miło mi słyszeć takie słowa :)#4 Nabilis

Nabilis
 • Uzytkownik forum
 • 10 postów

Napisano 02 September 2016 - 18:06

Jak tak można napisać "Moc" z małej litery? :D

 

Ciekawa sprawa, życzę szczęścia. #5 Kuczi

Kuczi
 • Uzytkownik forum
 • 150 postów
 • MiejscowoścDobrów

Napisano 03 September 2016 - 13:58

Jak tak można napisać "Moc" z małej litery? :D

 

Ciekawa sprawa, życzę szczęścia. 

Nie ogarniam.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników