Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reklama serwera


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Toffy.

Toffy.
 • Uzytkownik forum
 • 19 postów

Napisano 11 August 2016 - 23:09

Cześć, wychodze do was zapytaniem, jak dotrzec do gracza w odpowiedni sposób w zapowiedzi jak i reklamie serwera, probowalem już nie raz pisać reklamę no ale jakos specjalnie nie wychodzilo mi to, prosze o jakies rady, pozdrawiam cieplutko.
PS: Prosilbym was abyście rozwinęli swoja wypowiedz oraz w pewny sposób ją uzasadnili.

#2 Admin

Admin
 • HeadAdmin
 • 715 postów

Napisano 11 August 2016 - 23:53

Postaram się opisać to w taki sposób, abyś to zrozumiał jak najlepiej.

 

Aby zachęcić graczy do gry na swoim serwerze musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach:

 • pierwsze wrażenie (styl forum, logo)- człowiek z natury lubi rzucać "pierwsze spojrzenie",
 • elementy podstawowe (trzeba dopasować się w ówczesność. ludzie mają tendencję, że nie lubią zbytnio zmieniać swojego środowiska, np: podobny układ for, podobne udogodnienia- fakt, może to ktoś odebrać jako "odgapianie", lecz w ten sposób działa dobra reklama, prosty przykład: polski youtube).

Jeśli już masz przygotowane forum, wiesz że chcesz otworzyć projekt- stwórz stronę z zapowiedzią- nie otwierając forum. Walnij 'wielkie oczekiwanie' wraz z regularnymi informacjami o skrypcie, popularne jest teraz wstawianie info z fanpage.

 

Ogólny sposób tworzenia reklam na fora:

- stwórz sobie segmenty reklamy: wstęp, rozwinięcie i zakończenie (zaproszenie do gry). Każdy z tych segmentów rozwiń do podpunktów o których chcesz poinformować przyszłych, potencjalnych graczy. Pamiętaj o tym, że nadmiar treści wcale nie polepsza Twojej pozycji, czasami wręcz szkodzi, a jeśli już naprawdę masz tyle do napisania- podziel to na oddzielne newsy.

 

Reklama właściwa - utrwalenie logo/marki - w momencie przed startem

- zapewne wiesz, że każdy produkt/marka jakoś siebie reklamował. Zapewne pamiętasz do dziś stare reklamy polskich produktów, których obecnie nie ma- dlaczego je pamiętasz? Bo utkwiły Tobie w pamięci- zrób to samo ze swoim logo/marką. Wyznacz swój budżet i przeznacz go na samo promowanie logo/marki (udowodniono, że wyświetlanie nowego logo wśród nieświadomego środowiska każdego dnia przez jeden miesiąc [w apce telefonu], utwierdza ludzi przy wyborze najlepszej z marek i wybierali oni tę nową markę, choć jej nawet nie poznali). To utrwala Twoją markę/logo co pozwoli na lepszą identyfikację w przyszłości, gdy ktoś (chociażby) wpadnie na Twoje forum.

- przeznacz swój budżet w system smsowy lub maillingowy- to naprawdę działa,

 

Reklama końcowa - po starcie serwera

- wstaw na serwisy, na których przebywają potencjalni gracze bannery z zachęcającymi tekstami wraz z dobrze widocznym (wcześniej promowanym) logo.

- no i wstawienie wcześniej przygotowanej reklamy.

 

 

Jeśli chcesz ominąć to wszystko- znajdź osoby, które na większych projektach były swego rodzaju 'bosami w grze', mowa o liderach, gamemasterach lub zwykłych śmieszków, których każdy zna i ma ich w swoich komunikatorach. Jeśli będziesz miał ich- za nimi przyjdą inni- i to tak działa.

 

(pisane z telefonu)


- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.


#3 Winekxd

Winekxd
 • Uzytkownik forum
 • 208 postów

Napisano 12 August 2016 - 00:08

Jesus, warto to zapisać, utworzyć temat zamknąć go. Żeby została taka wiedza dla potomnych. 


Jeśli planujesz odpowiedzieć na mój post argumentem: Idź robić pseudole etc. po prostu zjedz swoje odchody, wyjdzie to samo. :) 


#4 Anonimowy Hejter

Anonimowy Hejter
 • Uzytkownik forum
 • 22 postów

Napisano 12 August 2016 - 15:48

Moim zdaniem podstawą jest buzz marketing, to, o czym pisał Jesus:

Jeśli chcesz ominąć to wszystko- znajdź osoby, które na większych projektach były swego rodzaju 'bosami w grze', mowa o liderach, gamemasterach lub zwykłych śmieszków, których każdy zna i ma ich w swoich komunikatorach. Jeśli będziesz miał ich- za nimi przyjdą inni- i to tak działa.

 

Wiele projektów dobrze się zapowiada, mogą mieć własny styl i reklamę graficzną, ale ludzie zupełnie inaczej przyjmą coś, co współtworzy (lub poleca) osoba, którą lubią, niż kolejny projekt pokroju GTD, niezależnie od stylu na forum czy języka w reklamie. No chyba, że mówimy o młodych graczach, to faktycznie, wystarczy taka reklama.#5 FanatixPL

FanatixPL
 • Uzytkownik forum
 • 28 postów
 • MiejscowoścCzłuchów

Napisano 12 August 2016 - 16:07

Jak dla mnie najważniejsze to wyczucie czasu, trzeba mieć już pomysł na to co chcemy zrobić i do jakiej grupy docelowej kierujemy słowa, ale musimy też zostawić czas dla przyszłych graczy na napisanie aplikacji/obsadzenie ważnych stołków.

 

Następną sprawą jest masowy marketing-oferuj jakieś bonusy za reklamowanie serwera-przykładowo za 10 zaproszonych osób ktoś dostaje rangę na forum czy jakieś konto vip.

 

Dobry opis serwera-jeśli napiszemy tylko "Zapraszamy na nowo powstały serwer rp którego akcja dzieje się w Los Santos", nie damy do tego żadnych screenów,faktów czy smaczków to na serwer wbiją tylko tacy jak ja-sprawdzający każdą opcję,nawet najgorszą.#6 rybaczebko

rybaczebko
 • Uzytkownik forum
 • 4 postów

Napisano 14 August 2016 - 13:27

Dobra reklama musi być na pewno czytena i dobrze poukładana. Informacje dobrze posortowane , wszystko odpowiednio podzielone żeby nie zrobiło się z tego masło maślane. Ważna też jest oprawa graficzna reklamy, na to też ludzie zwracają uwagę, im lepsza grafika tym potencjalny przyszły gracz widzi że jeżeli chciało Ci się wykonać tak dobrą grafike do reklamy to i o serwer dbać będziesz.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników