Skocz do zawartości


Zdjęcie

[ARCH][Role Play] Compton Role Play


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
75 odpowiedzi w tym temacie

#1 Compton-RP.pl

Compton-RP.pl
 • Uzytkownik forum
 • 6 postów
 • MiejscowoścCompton

Napisano 27 July 2016 - 15:07

H3VJpZv.png


Compton RolePlay - strefa rozgrywki projektowana specjalnie dla Ciebie!


Wychodząc na przeciw oczekiwaniom graczy postanowiliśmy stworzyć projekt, który skupi się w większości na organizacjach przestępczych. Rzecz jasna nie zabraknie również wątków fabularnych dla normalnych graczy. Mamy nadzieję, że wraz z Wami uda nam się dojść do sukcesu, a projekt zostanie na długo w Waszej oraz naszej pamięci. Pragniemy również, aby to właśnie ten serwer był wyznacznikiem poziomu na polskiej scenie RolePlay. Ekipa została wybrana starannie i jest do waszej dyspozycji 24/7 na komunikatorze Discord.

Ijixamw.jpg


Grupy przestępcze zostały podzielone na cztery rodzaje tak by były od siebie zależne i mogły współpracować. Gangi, które rozprowadzą narkotyki, mafie zapewniające dostęp do broni, szajki zasilające broń w amunicję oraz ściganci, dbający o dostarczenie części do tuningu aut oraz dodatków jak nitro czy hydraulika. Zakładając organizację przestępczą, to jej lider omawia w aplikacji wszelkie założenia, uprawnienia i zasady. Nadano ogromne przywileje w związku wybranymi grupami z ciemnych sfer, dlatego też wymogi są znacznie większe, a błędy i wykroczenia zostaną surowo ukarane. Każda z grup ma oflagowane skiny, które nie pozwolą na to by szef restauracji biegał w ubraniu gangstera z Ganton. Freelancerzy także znajdą swoje miejsce wśród skryptu. Będą oni mieli możliwość wykonywania FCK na zlecenie po otrzymaniu stosownego ticket'u i obserwacji ofiary, a także zajmą się handlem rękawiczkami, które nie zostawią śladów biometrycznych po zabiciu. Zaopatrzą organizacje w linę, co pozwoli nadać przetrzymanie osobie porwanej, rozprowadzą trucizny, wbijające czasowe bądź całkowite CK. Postaramy się również o to, aby regulamin organizacji był możliwie jak najkrótszy, a interwencje opiekuna były czymś wyjątkowym.
Dla przyszłych przestępców tworzymy dodatkowe skrypty, które z pewnością urozmaicą grę. Pierwszym z nich są systemowe napady. W nich to grupa może napaść na jeden z czterech losowo wybranych budynków. Skradziony towar na chwilę obecną może sprzedać zleceniodawcom. Każdy z dostępnych w grze narkotyków ma inne działanie. W grze dostępne są również cornery, o które gangi stoczą niejedną potyczkę. Stworzony został także specjalny skrypt tagowania. W nim to osoba tagująca tworzy wedle własnego upodobania napis wraz z kolorem, w jakim ma być. W obiegu będą również łomy, jak i ładunki wybuchowe, bez których drzwi nie zostaną otworzone.
Dodatkowo przygotowany z myślą o organizacjach przestępczych system kanałów pod miastem na pewno posłuży nie raz jako szlak przemytu nielegalnych towarów. Przygotowane w nich miejsca mogą ulec przejęciu przez organizacje, w wyniku czego stanąć się mogą meliną, w której schronienie znajdzie nie jeden bandzior.

wVV2Jnn.jpg


Trudno by nazywany przez większość typowy Kowalski z piekarni zarabiał tyle samo co policjant narażający życie czy dziennikarz. Służbę można odbywać także poza budynkiem, jeśli jej przedstawiciel na to zezwoli. Organizacja urzędu nie będzie u nas tymczasowo działać jako grupa, ponieważ nie cieszy się ona zbyt wielką aktywnością i lepiej będzie zastąpić jej pracowników zwykłymi botami, wyręczającymi czynności urzędników. Co do samego rządu - burmistrz, który luźną ręką wraz z opiekunem organizacji porządkowych będzie organizował eventy czy też rozdawał dofinansowania dla potrzebujących przedsiębiorstw. Rezygnujemy z normalnego urzędu z różnych przyczyn - nijaczenie postaci przez wysoko postawione osoby, zaniedbywania, brak urzędników oraz niechęć do wspólnego odgrywania na linii polityk - cywil.


gtjP77A.png


Wiele dni zajęło dokładne przeanalizowanie oraz spisanie zasad funkcjonowania obiegu pieniądza w naszej wirtualnej społeczności. Ekipa podjęła pewne decyzje, które chcielibyśmy Wam dziś zaprezentować.
Obecnie na większości serwerów obowiązuje system tak zwanego /duty - jest to służba konieczna do otrzymania wypłaty. Sądzimy iż jest to koniecznością, gdyż rozwiązania sprzed kilku lat powodowały wiele naruszeń - brak aktywności w biznesach, a także odbieg od realiów. Nikt nikogo nie zmusi do pracy w biznesie, jednak chcąc coś osiągnąć należy także się poświęcać. Trzeba również wprowadzić podział dotacji - oczywistą sprawą jest, że redaktor powinien zarobić więcej niż przeciętny Kowalski stojący za ladą w barze.


 • Frakcja - 800$
 • Biznes - 500$
 • Organizacja - 200$


Członek danej grupy otrzyma pełną wypłatę po przepracowaniu 30 minut. Służba łączna 15-29 minut wiąże się z otrzymaniem połowy ustalonej pensji. Wychodząc na przeciw graczom, którzy notorycznie omijają system AFK wprowadzamy blokadę postaci za nieodegranie akcji RP. Jeżeli gracz poprosi przykładowo o zapiekankę i nie uzyska odpowiedzi do 3 minut, a osoba sprzedająca nie ma nad głową statusu AFK klient ma prawo złożyć raport na danego gracza, który zostanie odpowiednio ukarany.


o49efec.png


1. Gastronomia - chcąc napełnić swój pasek zdrowia, należy udać się na posiłek do pobliskiej restauracji, kawiarni, czy baru. Przedstawiany cennik będzie reprezentował listę dań wraz z opłatami za nie. Cena jest także wskazówką dotyczącą ilości punktów związanych z regeneracją hp. Dania dzielą się na trzy rodzaje:


 • posiłek mały (7$ w hurtowni)
 • posiłek średni (10$ w hurtowni)
 • posiłek duży (13$ w hurtowni)


Uprawniony członek, będzie zamawiał któryś z wyżej wymienionych kategorii jedzenia ustalając przy tym cenę minimum o dolara wyższą niżeli ta nałożona w hurtowni. Każdy pracownik otrzyma dziesięć procent od sprzedanego posiłku co napędzi gospodarkę serwera. Wyświetli się także pole do wpisania nazwy, sprzedawanego przez pracowników produktu - nie ma tutaj problemu z tym, że czegoś nie ma na magazynie, bo to Ty decydujesz co chcesz zjeść a pracownik wpisuje to w nazwę przedmiotu. Podczas wysyłania oferty, klient otrzyma również w nazwie informację dotyczącą rodzaju, np: Pączek [u][PM][/u] - posiłek mały.


Komenda:


 • /o posilek [gracz] [cena] [rodzaj (1 - mały, 2 - średni, 3 - duży)] [nazwa posiłku]


2. Siłownia - dotychczas odwiedzając budynek z salą do ćwiczeń, ilość przyrządów była nieograniczona - świadczyły o tym zakupione obiekty. Postanowiliśmy to zmienić, gdyż nawet w realnym życiu mamy siłownie mniej i bardziej rozbudowane. Lider tego typu biznesu musi za pewną sumę pieniędzy nabyć konkretne przedmioty, które rozstawi na strefie siłowni, aby klienci mogli z nich skorzystać. Rozwiązanie to spowoduje także normalizację pomiędzy innymi przedsiębiorstwami, gdyż do poprawnego funkcjonowania należy dać wkład własny, by później można było czerpać zyski. Gracz zakładający nową postać, startuje z wybraną ilością jednostek siły. Pomysł z procentami nie sprawdził się w poprzedniej odsłonie dlatego, że każdy nawet "umięśniony" człowiek może być silny lub silniejszy. Zakupując karnet, gracz może nabić maksymalnie pięć punktów dziennie, na obojętnie którym rodzaju sprzętu. Tutaj znowu zaskoczenie dla graczy używających botów! Przy podniesieniu sztangi czy też hantli trzeba będzie wciskać randomowe przyciski, które będą wyświetlały się na ekranie. Wprowadzamy również sztuki walk, które będą dostępne dla każdej postaci.


Komendy:


 • /o karnet [gracz] [cena]
 • /o styl [gracz] [rodzaj] [cena]


3. Warsztat - skrypt przedstawiający pracę mechanika nie jest odrębną kwestią, gdyż w większości serwerów występuje on w podobnej formie. Pracownik firmowego garażu korzysta z magazynu, wyciągając daną część, którą później montuje klientowi. Postanowiliśmy jednak ustanowić czas naprawy, w zależności od stanu i przebiegu pojazdu (dotyczy silnika), a także rodzaju wymienianej części (np. zderzak, maska, etc). Z pewnością denerwującym jest oczekiwać tyle samo sekund na montaż nowej lampy, co kilku drzwi.


Komendy:


 • /o naprawe [gracz] [cena robocizny]
 • /o tankowanie [gracz] [rodzaj - 1: benzyna; 2: diesel; 3: gaz] [ilość litrów]
 • /o malowanie [gracz] [kolor 1] [kolor 2] [cena]
 • /montuj [maska, bagaznik, lewedrzwi, prawedrzwi, swiatla, opony, panele, alarm, immobilizer, audio, szyby (przyciemniane), gaz (montaż gazu)]


4. Ochrona - chcąc usprawnić skrypt tego biznesu, postanowiliśmy wprowadzić dodatkowe komendy, umożliwiające zachęcenie graczy do korzystania z usług firm ochroniarskich. Lider biznesu może za cenę 1500$ zakupić drzwi antywłamaniowe, które automatycznie spowodują zablokowanie możliwości wyważenia. Tym samym, w ręce służb porządkowych trafił przedmiot jakim jest C2, pozwalający na otwarcie zamkniętych drzwi.
Drugą opcją dla tego typu firmy jest montaż systemu przeciwpożarowego - z pewnością wydanie 2500$ bardzo się opłaci, gdyż w przypadku podpalenia własności, wszelkie służby zostają automatycznie poinformowane o płonącym lokalu wraz z informacją o miejscu pobytu. Kolejnym podpunktem przypisanym pod w/w system, jest zwiększenie czasu potrzebnego do kompletnego spalenia. Ostatnim i chyba najważniejszym punktem jest nadawanie tygodniowej ochrony dla właściciela lokalu, a także montowanie kamer. By biznesy ochrony mogły śmiało zarabiać kwota minimalna za ochronę lokalu jest skryptowo ograniczona do nie mniej niż 500$.


Komendy:


 • /o sp (system przeciwpożarowy) [gracz] [cena robocizny]
 • /o sa (system antywłamaniowy) [gracz] [cena robocizny]


5. Taxi - taksówki nie cieszyły się dużą popularnością ze względu na system busów, funkcjonujących na przystankach pod komendą /bus. Chcąc zapobiec takowym działaniom, postanowiliśmy ograniczyć nieco możliwości tej opcji.
W przypadku, gdy na służbie biznesu będzie jakaś osoba, skrypt zabroni wpisywania wyżej wymienionego polecenia, z powodem o aktualnie przebywających w pobliżu kierowcach. Dzwoniąc po taksówkę, pracownik otrzyma odpowiednie zgłoszenie z informacjami o położeniu i numerem telefonu zamawiającego.


Komenda:


 • /o rachunek [gracz] [cena za 100m]


6. Apteka - straszna słaba aktywność medyków przekonała nas, że musimy wymyślić coś, co ominie tą frakcję. Postawiliśmy wszystko po raz kolejny na biznes prowadzony przez graczy. W aptece będzie można przejść etap hospitalizacji i będzie on dwa razy tańszy niż w szpitalu. To kolejny ukłon w stronę graczy z naszej strony i pomysł na robienie pieniędzy w naszym wirtualnym świecie.


Komenda:


 • /o hospitalizacja [gracz]
 • 7. Salon gier - chcąc urozmaicić biznes jakim była loteria tworzymy w jej miejscu salon gier. Będzie łączył on funkcje kasyna, loterii i tytułowego salonu gier hazardowych. Przed graczami stawiamy usprawniony skrypt loterii oraz automatów do gry. Wszystko to zostanie stworzone w odpowiedni sposób by osoba wygrywająca była jak najmniej narażona na to, że padnie ofiarą oszusta.


  Komenda:
 • /o kupon [gracz] [cena] [liczba]


Oto lista dotychczas stworzonych filmików przedstawiających skrypt i rozwój Compton RolePlay. Zachęcamy do oględzin:

https://www.youtube.com/watch?v=qs-Jgl5ya8U
https://www.youtube.com/watch?v=L1DEMtLPvPs
https://www.youtube.com/watch?v=lCsNZiIbcn0
https://www.youtube.com/watch?v=tsfCU8ekbao
https://www.youtube.com/watch?v=wFRBCi3w3N4
https://www.youtube.com/watch?v=RGzBUojz2CI
https://www.youtube.com/watch?v=Nud2YlBXpVk
https://www.youtube.com/watch?v=Qq9SSa6hqzo
https://www.youtube.com/watch?v=VIRQPYStOgg


Kanał Youtube: https://www.youtube....XfIXp4uoQKZuLg/
WWW: https://compton-rp.pl/

 

To tylko mały przedsmak tego co mamy Wam do zaoferowania. Zapraszamy do odwiedzania naszego forum, rejestracji, pisania swoich propozycji i brania udziału w życiu projektu! Na stronie ujrzycie najnowsze informacje, które na pewno zachęcą Was do rozgrywki. Pozdrawiamy!

[right]Ekipa Compton RolePlay[/right]

#2 MrLucas112

MrLucas112
 • Uzytkownik forum
 • 63 postów
 • MiejscowoścWrocław

Napisano 27 July 2016 - 18:33

No nareszcie, witamy z powrotem wśród żywych! :) Wiem, że na tej ekipie można w pełni polegać, polecam!


[u][color=#000000][b]International is coming![/b][/color][/u]


#3 CocoJumbo

CocoJumbo
 • Uzytkownik forum
 • 50 postów

Napisano 27 July 2016 - 19:35

nie byłbym tego taki pewien, myślę że padnie tak samo jak poprzednie odsłony...#4 Winekxd

Winekxd
 • Uzytkownik forum
 • 208 postów

Napisano 27 July 2016 - 21:30

Jakby nie patrzeć OurFarm trochę się trzymało, daj szansę projektowi. 


Jeśli planujesz odpowiedzieć na mój post argumentem: Idź robić pseudole etc. po prostu zjedz swoje odchody, wyjdzie to samo. :) 


#5 Admin

Admin
 • HeadAdmin
 • 715 postów

Napisano 27 July 2016 - 22:00

Stalker miał zawsze dobre pomysły- nie miał jednak dobrej ekipy, aby te jego dobre pomysły ktoś mógł w dużej liczbie oglądać.


- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.


#6 Frank

Frank
 • Uzytkownik forum
 • 57 postów

Napisano 28 July 2016 - 09:32

Jakby nie patrzeć OurFarm trochę się trzymało, daj szansę projektowi. 

 

Skoro znasz poprzednie odsłony to wiesz że wygasły ze względu na graczy, a nie zainteresowanie ekipy. Póki co to jeden z najlepszych zapowiadających się projektów i choć sam już nie gram to polecam grę innym.  :)#7 Stalker

Stalker
 • Uzytkownik forum
 • 15 postów

Napisano 28 July 2016 - 14:30

nie byłbym tego taki pewien, myślę że padnie tak samo jak poprzednie odsłony...

ourFarm się trzymał ponad trzy lata, więc nie byłbym tego taki pewny.

#8 qetsiyah

qetsiyah
 • Uzytkownik forum
 • 2 postów

Napisano 28 July 2016 - 14:31

9_logo2.png

 

 

 

Aktualność "#002 Kilka słów o organizacjach." jest już dostępna na naszym forum! Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://compton-rp.p...izacjach/page-1#9 0x1k

0x1k
 • Uzytkownik forum
 • 32 postów
 • MiejscowoścKraków

Napisano 30 July 2016 - 18:41

Ja myślę, że ten serwer utrzyma się jak OurFarm; grałem na poprzedniej odsłonie tego serwera, grało się jak grało czyli fajnie. ;)

 

Osobiście życzę powodzenia Stalkerowi jak i jego całej ekipie. Myślę, że odwiedzę ten serwer w tej odsłonie.


[img]http://i.imgur.com/StBytTr.gif[/img]

''Żyjesz po to aby umrzeć''


#10 Toffy.

Toffy.
 • Uzytkownik forum
 • 19 postów

Napisano 02 August 2016 - 13:08

b3Ji18R.png#11 Frank

Frank
 • Uzytkownik forum
 • 57 postów

Napisano 03 August 2016 - 22:55

Start.png#12 Toffy.

Toffy.
 • Uzytkownik forum
 • 19 postów

Napisano 05 August 2016 - 14:42

Daje ostatnie 24h na przystosowanie się do nowego regulaminu, podpunkt §7.1#13 Compton-RP.pl

Compton-RP.pl
 • Uzytkownik forum
 • 6 postów
 • MiejscowoścCompton

Napisano 06 August 2016 - 12:21

Gotowe.

#14 Admin

Admin
 • HeadAdmin
 • 715 postów

Napisano 06 August 2016 - 15:04

Dołączona grafika

 

 

 

Aktualność "#002 Kilka słów o organizacjach." jest już dostępna na naszym forum! Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://compton-rp.pl/topic/1292-002-kilka-słów-o-organizacjach/page-1


Moderatorowi chodzilo o to.

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.


#15 riemann

riemann
 • Uzytkownik forum
 • 6 postów

Napisano 07 August 2016 - 17:38

co w nazwie robi to niesławne amerykańskie miasto?#16 Soplica

Soplica
 • Uzytkownik forum
 • 37 postów

Napisano 07 August 2016 - 17:45

W Los Santos wam się nie uda. Macie bardzo małe szanse na to, że będzie grało tam nawet 30-50 osób po starcie. Przez ostatnie 3 lata żaden nowy projekt z los santos się nie wybił no chyba, że mighty-rp ale wiemy jak to się skończyło. Ja bym pomyślał nad jakąś wioską. Wiem, wiem w Palomino Creek i Fort Carson nie wyszło, ale możecie coś pokombinować

 

7+/10 bo Stalker dobry chłop, widać że się stara i jest sercem tego projektu.

 

*A tak apropo ourfarm.pl, od początku to był twój projekt?#17 Compton-RP.pl

Compton-RP.pl
 • Uzytkownik forum
 • 6 postów
 • MiejscowoścCompton

Napisano 09 August 2016 - 09:58

*A tak apropo ourfarm.pl, od początku to był twój projekt?

Nie był tylko mój, bo całej ekipy :) Ale Ja byłem głównym założycielem od początku do końca.

#18 Frank

Frank
 • Uzytkownik forum
 • 57 postów

Napisano 10 August 2016 - 20:19

Za kilka dni start serwera, a rekrutacje wciąż trwają. Wejdź i sprawdź. ;)#19 Toffy.

Toffy.
 • Uzytkownik forum
 • 19 postów

Napisano 11 August 2016 - 22:53

Z chęcią wbije i pogram coś,mam nadzieje ze poprawiliscie system siłowni, wystarczyl prosty autoclicker ustawiony na 16-18 ms zeby szybko wbic jotki.

#20 Mutaszi

Mutaszi
 • Uzytkownik forum
 • 9 postów

Napisano 12 August 2016 - 17:20

Coś czuje, ze pozamiata klimatem :)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników