Skocz do zawartości

Zdjęcie

Role Play teraz - dyskusja

• Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 qetsiyah

qetsiyah
  • Uzytkownik forum
  • 2 postów

Napisano 13 June 2016 - 15:21

Cześć.

Chcę dziś poruszyć dość ważny temat - czyli RolePlay w 2016 roku. Widać to już od jakiegoś czasu, że większość serwerów nie stawia na rozrywkę, próbują przenieść rzeczywistość do świata wirtualnego i najwidoczniej źle interpretują znaczenie pojęcia "Role Play". Miałam okazję grać na prawie wszystkich większych projektach, na niektórych z nich grupa Support (co po angielsku oznacza wsparcie) karała nawet za niestawianie przecinków czy za złą składnie zdania. Czy aktualne serwery są wyłącznie nastawione na grę ze samym sobą i zarabianie? Dam tutaj przykład serwera - chociażby projekt net4game, na którym ludzie kupują Usługi Premium za prawdziwe pieniądze, a później te usługi są sprzedawane w grze za wirtualne pieniążki. I nie, nie jest to w żaden sposób karane. Czasami sprzedają po pięć takich usług (najpopularniejszą usługą jest Konto Premium Gold), czyli wydają nawet po sto złoty po to, aby sobie pojeździć wyższej klasy samochodem lub postrzelać w ludzi w grze. Jeśli chodzi o graczy - większość z nich spędza około 70% swojej rozgrywki bijąc tak zwane duty, aby dostać dzienną wypłatę. Frajda z gry to nie jest żadna. Co Wy możecie powiedzieć na ten temat? Zapraszam do dyskusji.

#2 superpartia

superpartia
  • Uzytkownik forum
  • 14 postów
  • MiejscowoścZamość

Napisano 13 June 2016 - 15:43

Właśnie na social-rp.pl chcemy odbiegnąć od tego grindowania hajsu poprzez wprowadzenie innej gospodarki, gra ma dawać przyjemność. Ale czy spędzenie czasu w grze na duty dla $500 jest przyjemne? No i tak codziennie, żeby w koncu uzbierać wymarzone 10k. A broń Cię Panie Boże żeby ktoś okradł, bo stracę 3 dni gry!! Dlatego Social wychodzi z nieco inną propozycją gospodarki.

#3 barteczekbojarek

barteczekbojarek
  • Uzytkownik forum
  • 1 postów

Napisano 13 June 2016 - 15:49

Właśnie na social-rp.pl chcemy odbiegnąć od tego grindowania hajsu poprzez wprowadzenie innej gospodarki, gra ma dawać przyjemność. Ale czy spędzenie czasu w grze na duty dla $500 jest przyjemne? No i tak codziennie, żeby w koncu uzbierać wymarzone 10k. A broń Cię Panie Boże żeby ktoś okradł, bo stracę 3 dni gry!! Dlatego Social wychodzi z nieco inną propozycją gospodarki.

tak chcecie zmienic grindowanie hajsu, ze sadler kosztuje 40k xD

#4 Winekxd

Winekxd
  • Uzytkownik forum
  • 208 postów

Napisano 13 June 2016 - 15:54

Powiedz mi tylko jedno, za każdą edycją czy to Sociala, HRV kryła się 'Odmienność rozgrywki, gospodarki' Tylko dlaczego grając tam za każdym razem skrypt był ten sam, rozgrywka była taka... Gospodarka? Zawsze taka sama. 
Nosz kurde blaszka za każdym razem super obietnice, prowadzące do tego samego punktu kulminacyjnego. Kto mi napisze jakiego? ;>

Jeśli planujesz odpowiedzieć na mój post argumentem: Idź robić pseudole etc. po prostu zjedz swoje odchody, wyjdzie to samo. :) 

#5 seks

seks
  • Uzytkownik forum
  • 52 postów

Napisano 13 June 2016 - 16:10

mhm, niby jaka? zasilki czy darmowe pojazdy na start? beka. akurat po social-rp nie spodziewalbym sie zadnych zmian w kwestiach rozgrywki, zobaczymy co tam na cmta bedzie.

Sygnatura usunięta na mocy §4 pkt. 1

#6 HYPE

HYPE
  • Uzytkownik forum
  • 18 postów

Napisano 13 June 2016 - 17:43

[cenzura], ile jeszcze takich tematów powstanie? 70% graczy, NOWYCH graczy role play którzy powinni być śmietanką i nową krwią tej sceny, to 11-13 letnie dzieciaki, które zaczynają na takim n4g, albo .devgaming mającychnajwiększe przebicie aktualnie i są od startu przyzwyczajani do grania gówna i traktowania tej gry jak jakiegoś mmorpg w gta, gdzie liczy się grind, skrypt i komendy, a kwintesencja gierki role play odchodzi do lamusa, albo na drugi czy nawet trzeci plan, bo przecież bullet sam się nie kupi

ruszcie głowami, doświadczeni ludzie, którzy te kilka lat temu tworzyli role play i po prostu cieszyli się z gry, bez m-shopów(pozdro marian xD), czy innego gówna p2w (w role play, parodia), DOROŚLI i przestali grać w tą grę bo poszli po rozum do głowy i stwierdzili, że urok tej gierki prysnął dłuższy czas temu, a oni mają tyle lat na karku, że wypadałoby wyruchać dziewczynę, znaleźć robotę i zacząć zarabiać na żywo stojąc za ladą, a nie spędzać 30 minut bijąc /duty w dzisiejszym role play, bo nie oszukujmy się, na tym on teraz polega, bo jest robiony pod tych nowych graczy przyzwyczajonych do grindu i /opieraj przy elegy, a te stare niedobitki którzy jeszcze próbują coś ugrać muszą się albo wpasować, albo sobie odpuścić, role play zdycha z dnia na dzień, deal with it (przynajmniej na platofmie samp, elo)

#7 seks

seks
  • Uzytkownik forum
  • 52 postów

Napisano 13 June 2016 - 17:59

chyba cie [cenzura], jak lata temu tworzylismy role play na gta to bylismy gimbami w wieku 14 lat. stare graty grają nadal, ale na serwach typu mrucznik, ls-rp, i to tylko z sentymentu do nich. resztę zaczela meczyc rozgrywka i [cenzura] stąd w długą, ile lat mozna robic to samo? nowi nadal wbijaja, ale na n4g albo devgaming, bo te twory oferuja cos innego. od 2006 do dzis poza paroma szczegolami na rp w pl zmienil sie tylko nieco skrypt za sprawa misiaka, od ktorego sim00ny, mariony i inne zwierzeta [cenzura] na potege. chociaz mozliwe ze bartek mis zwijal z kolei pomysly zza granicy. swoja droga chyba tylko taki niedorozwoj intelektualny jak ty dalby rade to robic (czyt. cieszyc sie od 10 lat rozgrywka bez m-shopow, p2w pozdro marian xD), choc wiem ze i tak tego nie robisz tylko wyglaszasz tu jakies populizmy uslyszane od najwiekszych rakow na scenie typku. tyle na razie w twojej sprawie.

co do tego zdychaniu roleplayu. co ty wygadajesz gościu? no [cenzura], skąd ty takie bzdury bierzesz, chemioterapie to musisz 24/7 przyjmować, boże co za typ masakryczny. kiedyś ls-rp 100 graczy, rp-pl 80 graczy, net4game, 400 graczy; dzisiaj devgaming 300 graczy, net4game 400 graczy, sezonowo jakies pseudole maria do 100 graczy, niedlugo miejmy nadzieje dojdzie jakis ciekawy serw ktory uzupelni brak i gdzie widzisz ten upadek? kolejna beka. nie moge tego czytać, admin usuń mi konto, tylko zostaw ten post nie dam rady obcować z takim czymś.

upadek sa-mp, http://sa-mp.com/. 45k graczy, 4 lata temu było to maksymalnie 30k. nic nie upada, sa-mp jest unikatowy jak tibia, cs czy inne [cenzura]. jeszcze dużo minie zanim to wszystko [cenzura]

druga sprawa, na ls-rp.com ktory podales jako przyklad idealnego serwera grywales chyba tylko na youtube, beka. akurat ten serw w [cenzura] przypomina net4game i dev, ktory tak bardzo szkalujesz.

#8 seks

seks
  • Uzytkownik forum
  • 52 postów

Napisano 13 June 2016 - 18:06

no prosze czyzby jakis mrucznik z kompleksem małego [cenzura] ? http://mrucznik-rp.p...in/#entry174160. wes idz stad blagam cie.

#9 Admin

Admin
  • HeadAdmin
  • 715 postów

Napisano 13 June 2016 - 20:01

Jakby nie patrzec, nie bez celu zwieksza sie ciagle liczba slotow na multi. Pamieta ktos max 20? potem max 50?

Glownym targetem decydujacym o popularnosci byla liczba slotow na serwie. Nazwy reklam: SERWER 24/7 50slotow! - ktos kto dostawal malo kieszonkowego i kupil 23sloty byl besztany i rownany z ziemia. A teraz co? - ten serwer ma inny kolor /me - to jest innowacja! - ten serwer ma system dynamicznych... jezu od ilu lat wszystko jest dynamiczne? a nadal o tym w zapowiedziach sie bebni :D

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

#10 HYPE

HYPE
  • Uzytkownik forum
  • 18 postów

Napisano 13 June 2016 - 20:08

najpierw się kurwa podczłowieku naucz jakiejś ortografii w tym internecie, a potem pisania w miarę zrozumiałego 'masakryczny typie' xD [cenzura], ej mam jeszcze konto na social-rp i chyba mk na mruczniku, we skocz mi je podlinkuj, bo widać sporo na mruku siedzisz skoro odkopałeś ten post 

@IMO rp zdycha, bo te "twory oferują coś innego" czym jest [cenzura] grind hajsu, nic innego, no i coraz bardziej rozbudowany skrypt, bez którego coraz więcej graczy nie potrafi się obejść (a gdy MY jako te 14 letnie gimby tworzyliśmy role play, to założenia były inne, czasy były inne i skrypt był inny, GRA była inna), każdy serwer [cenzura] i oferuje czego to nie wprowadzi, a wprowadza tylko to samo powielające się [cenzura] z misiakowni, devgaming czy innego syfu, tylko gorzej xD "innowacje" "dynamika" "coś nowego" [cenzura], liczysz tych graczy i rosnącą ich liczbę, ale to są kurwa gracze którzy traktują tą grę jak mmorpg do grindowania hajsu i opierania się przy elegy, faktycznie [cenzura] KWINTESENCJA ROLE PLAY 2K16, ale nie dziwię się, że tobie to pasuje skoro wczoraj pewnie [cenzura] kilka stówek z portfela ojca na premki dla misiaka żeby kupić sobie bulleta i [cenzura] jakiegoś chłopa ooc na /me

gdzie podałem tutaj ls-rp.com jako przykład idealnego serwera, czy już masz [cenzura] umysłowe na poziomie wykraczającym normy n4g? akurat spędziłem na com długi czas i wiem jak to [cenzura] wygląda, ale przede wszystkim serwer tworzą ludzie którzy potrafią się wczuć i grać, a nie grindować hajs, bo tam gospodarka jest tak [cenzura] i luźna, że nie jest to potrzebne, idź tam [cenzura] the life of tomek obejrzyj sobie i powiedz mi jeszcze coś na temat gry na ls-rp.com gosteczku

ps weź*

#11 HYPE

HYPE
  • Uzytkownik forum
  • 18 postów

Napisano 13 June 2016 - 20:11

i w sumie [cenzura] mnie twoja riposta na ten post, idź tam linkuj jeszcze coś, o może moją forumową apelację na mruczniku, szkoda mi cennego czasu w życiu na wykłócanie się z jakąś [cenzura] która dopiero wydostała się z onkologii, bo lekarz zafałszował wyniki żeby pozbyć się takiego [cenzura] z oddziału, elo 

polak z polakiem nie wygra, w sumie nikt z nikim nie wygra przez internet kek

#12 AmfetaminaFajnaDziewczyna

AmfetaminaFajnaDziewczyna
  • Uzytkownik forum
  • 42 postów
  • MiejscowoścSochaczew

Napisano 13 June 2016 - 20:14

Ja powiem krótko i na temat, eleska była dla mnie najlepszym serwerem, tam może liczyło się nabijanie duty, ale dobra rozgrywka in game nie była nigdy na poboczu. Z żadnego serwera nie byłem tak zadowolony jak ze starej dobrej eleski.

#13 seks

seks
  • Uzytkownik forum
  • 52 postów

Napisano 13 June 2016 - 20:44

najpierw się kurwa podczłowieku naucz jakiejś ortografii w tym internecie, a potem pisania w miarę zrozumiałego 'masakryczny typie' xD ja pierdole, ej mam jeszcze konto na social-rp i chyba mk na mruczniku, we skocz mi je podlinkuj, bo widać sporo na mruku siedzisz skoro odkopałeś ten post 

@IMO rp zdycha, bo te "twory oferują coś innego" czym jest kurwa grind hajsu, nic innego, no i coraz bardziej rozbudowany skrypt, bez którego coraz więcej graczy nie potrafi się obejść (a gdy MY jako te 14 letnie gimby tworzyliśmy role play, to założenia były inne, czasy były inne i skrypt był inny, GRA była inna), każdy serwer pierdoli i oferuje czego to nie wprowadzi, a wprowadza tylko to samo powielające się gówno z misiakowni, devgaming czy innego syfu, tylko gorzej xD "innowacje" "dynamika" "coś nowego" ja pierdole, liczysz tych graczy i rosnącą ich liczbę, ale to są kurwa gracze którzy traktują tą grę jak mmorpg do grindowania hajsu i opierania się przy elegy, faktycznie kurwa KWINTESENCJA ROLE PLAY 2K16, ale nie dziwię się, że tobie to pasuje skoro wczoraj pewnie wypierdoliłeś kilka stówek z portfela ojca na premki dla misiaka żeby kupić sobie bulleta i jebnąć jakiegoś chłopa ooc na /me

gdzie podałem tutaj ls-rp.com jako przykład idealnego serwera, czy już masz spierdolenie umysłowe na poziomie wykraczającym normy n4g? akurat spędziłem na com długi czas i wiem jak to kurwa wygląda, ale przede wszystkim serwer tworzą ludzie którzy potrafią się wczuć i grać, a nie grindować hajs, bo tam gospodarka jest tak wyjebana i luźna, że nie jest to potrzebne, idź tam kurwa the life of tomek obejrzyj sobie i powiedz mi jeszcze coś na temat gry na ls-rp.com gosteczku

ps weź*

ale kogo to obchodzi czy ktoś gra biznesmena robiąc kase i trzepiac miliony na koncie czy ktos ma to w [cenzura]i gra menela albo czarnoskorego gangstera. [cenzura] typie, kazdy gra jak lubi, od zawsze tak było. wiesz jak wygladaly pierwsze serwy rp na samp? masa statystyk i innego [cenzura], dzisiaj jest tego mniej i w wiekszosci interakcja graczy jest o [cenzura] wyzsza. ale widze ze twoje pojecie nt. rp zamknelo sie na mruczniku wiec co ja ci tam bede tlumaczyl pewnie 30 minut rozpisujesz akcje zdrapywania brudu z [cenzura], to jest dla ciebie ta kwintesencja xD swiat sie rozwija, technologia sie rozwija, role play sie rozwija i tyle. jeszcze pare lat temu dwoch calujacych sie mezczyzn to byl skandal, dzis to nic dziwnego, ale pewnie dla cb narodowski lbie taka akcja to upadek obyczajow i zdychanie europy xD ograniczony mozg 

#14 seks

seks
  • Uzytkownik forum
  • 52 postów

Napisano 13 June 2016 - 20:50

tak raku przyznaje wylozylem w [cenzura] kasy na misiaka kiedy byl to wyznacznik prawidlowego serwera bo mnie na to stać, w zamian za to dostalem jakies [cenzura] typu gra w bilarda i pare obiektow do interioru. w tym czasie ty grales na zbugowanym skrypcie z milionem cziterow, atakami ddos i idiotami w administracji a ja pławiłem sie w [cenzura] krecac bezustanna beke z takich pajacow jak ty ktorzy w tamtym czasie mogli sie przyczepic do tego serwa jedynie za sprawa blokad za bieganie xD pzdr

wyobraz sobie sytuacje w ktorej grasz w rpg na papierze, twoim ulubionym momentem jest scena w ktorej za pomoca kostki kroisz typa z hajsu i dopisujesz sobie na papier +50. i co to juz nie role play bo kwintesencja rpg jest rozbudowywanie opisu lasu na pol kartki xD wez gosciu jak czytam takie wywody jak twoj to mi sie slabo robi, najchetniej wylozylbym ci blache na ryj i na tym zakonczyl dyskusje.

#15 Admin

Admin
  • HeadAdmin
  • 715 postów

Napisano 13 June 2016 - 21:21

A potrafi każdy z Was wyrazić swoją opinię bez wjeżdzania w czyjąś sferę poglądową? "Ja uwazam tak, mam takie dowody i takie" bez rzucania mięsem typu "jesteś chory" :D

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

#16 seks

seks
  • Uzytkownik forum
  • 52 postów

Napisano 13 June 2016 - 23:12

hype, zachowujesz sie jak jakis moher żalacy sie na wplyw technologii w obecnym swiecie. jeśli jest więcej chetnych na obecna od lat rozgrywke niz na to co bylo na poczatku to znaczy ze to obecne jest lepsze. sa-mp ma wieksze mozliwosci, mta i role play gosciu. nie wyobrazam sobie zebym mial dzisiaj grac na czystym GFie. to byloby dobre na 2 tygodnie, za chwile by znurzylo. twoj tok myslenia byl juz wprowadzany przez wiele serwerow, niestety najczesciej wiadomo jak sie to konczylo. lska skonczyla sie wlasnie przez to, balon odszedl, przyszedl rak no i chuj to strzelil. 20 graczy w szczycie, czasami jakies przeblyski czyli w granicach do 150 xD. nie mowie ze te 150 to malo, ale gdyby bylo tyle stale to mozna byloby mowic o "Znamy ich przede wszystkim z legendarnego LS-RP.net, czyli eleski. Przyznaj sam, czy przy takiej ekipie coś się może nie udać?". no kurwa ludzie, sorry ze wjezdzam na takie tematy, ale gosc ktory wypisuje takie bzdury cierpi na jakas nieuzasadniona manie wielkosci.

najwiekszym kotem jest tutaj wlasnie misiak - ze starych czasow wprowadzil serwer w nowe, przy czym nic na tym nie ucierpialo, oprocz poziomu rozgrywki w centrum (z tym ze trudno byloby zachowac tam poziom przy 500 osobach xD). mu nalezy sie najwiekszy props, a nie jakims rosomakom ktorzy doprowadzili do poziomu dna piekny serwer jakim byla ls-rp gdy jeszcze balon sie udzielal. bartek - jesli to czytasz to wiedz ze mozesz sie do mnie zglosic, zrobie ci gale za to wszyskto.

#17 Admin

Admin
  • HeadAdmin
  • 715 postów

Napisano 13 June 2016 - 23:27

da się? da.

#18 Winekxd

Winekxd
  • Uzytkownik forum
  • 208 postów

Napisano 14 June 2016 - 01:08

Dlaczego masz siedzieć w domu przy świecach skoro są żarówki? Totalnie nie rozumiem osób które narzekają na rozwój, komunistyczne myślenie (Pozdrowionka dla kumatych- Za komuny było lepiej)  
Fajnie jest posiedzieć czasem od czasu do czasu przy Świecach, klimatycznie. Ale na dłuższą metę każdy wróci do realiów. (No chyba że komuś prąd odcięli :D )

Jeśli planujesz odpowiedzieć na mój post argumentem: Idź robić pseudole etc. po prostu zjedz swoje odchody, wyjdzie to samo. :) 

#19 Mario

Mario
  • Uzytkownik forum
  • 83 postów

Napisano 14 June 2016 - 07:35

@seks, tak widzę cały czas się [cenzura] do Mrucznika, ale to tam ludzie zaczynali kiedy dostawali bana na tydzien na h-rp by nauczyli sie RP XD sam piszesz o roznych pogladach tak wiec nie szufladkuj serwerow hard-powaznie i easy-dla zabawy xd

#20 seks

seks
  • Uzytkownik forum
  • 52 postów

Napisano 14 June 2016 - 07:53

nie szufladkuje, sam tam wchodziłem swego czasu dosc czesto porobic driveby z ziomami, ale z rp to nie ma nic wspolnego. ten serv to bagno, wystarczy poczytac posty administratorów ktorych tam jest okolo 100 xD tak w ogole. choc do poszczególnych graczy nic nie mam, oceniam to jako calosc.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników