Skocz do zawartości

Zdjęcie

Vice City Roleplay Na Platformie Samp'a?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Vice City RolePlay (72 użytkowników oddało głos)

Czy zagrałbyś na RolePlay osadzonym w ViceCity na platformie SAMP?

1. Tak (46 głosów [63.89%])

Procent z głosów: 63.89%

2. Nie (26 głosów [36.11%])

Procent z głosów: 36.11%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Admin

Admin
  • Administrator
  • 714 postów

Napisano 06 June 2016 - 08:42

news7.png

Cześć Wam, małe wyjadacze zeszłorocznych konserw! Dziś zadamy sobie pytanie, jak też stwierdzimy czy rzeczywiście warto tworzyć projekt RolePlay osadzony w Vice City, nigdzie indziej jak na sampowskiej platformie multiplayer.

Cóż. Część z nas, graczy San Andreas doskonale pamięta klimat tworzony przez Vice City- jeśli nie w oryginalnym wydaniu kilka lat temu to możliwe, że z mobilnych doświadczeń, które zaoferował Rockstar na 10'lecie tej gry.

Na przestrzeni sampowskiej ekspansji, przez którą przewinęło się pierdylion serwerów, projektów- tylko nieliczne przetrwały do dziś- o ile jakieś przetrwały. Doskonale pamiętacie serwery z pierwszymi mapami LS/LV/SF, na których biegało się razem z innymi, kupowało domki, siedziało pod garażami i odgrywało prymitywne realne życie. Wtedy też wprowadzono skrypt początkujący całe RolePlay- godfather. Od tego momentu wszystkie możliwe hostingi zaczęły osiągać niewyobrażalne zyski z utrzymywania serwerów, na których i tak grało zaledwie po 20osób.

Pamiętamy także projekty, których dewizą było ViceCity. Dlaczego one spalały się na panewce? Możliwe, że były to jednak zbyt wielkie oczekiwania, które przeważały nad możliwościami twórców. Niemniej jednak- dzięki za zachętę, bo doskonale wiem jak większość z Was oderwałaby się od monotonii, którą oferuje Los Santos i rzeczywiście wcieliłaby się w postać mieszkającą na Miami. Piaszczyste plaże, motele, dobrze prosperujące burdele, kasyna, prywatne firmy, wiele prac dorywczych a chociażby; rybak, praca w stoczni, elektryk, budowlaniec, sprzątacz, dostawca pizzy, dostawca czegoś tam..

Jak wielka musi być wyobraźnia graczy, którzy chociaż ze zwykłej ciekawości wchodzili na ów projekty tylko po to, aby zasmakować rozgrywki, o której opowiadali inni, bądź po prostu przypomnieć sobie jak to było w tym ViceCity.

Oczywiście projekty te cechowały się przede wszystkim dezorganizacją, za którą odpowiedzialny był przede wszystkim zarząd (główna administracja). Doskonale pamiętamy InterRolePlay, tworzone przez Ownede, która trzymało swoje forum jeszcze grubo przez ponad rok po ostatnim newsie, ogłoszonym na ich portalu- słuch po nich zaginął. Tak samo z resztą jak po samym ownede, gdyż nieliczni zapewne pamiętają- bądź skorygują me wspomnienia, gdy ownede po współce z nertownym odpalił własnego harvesta i bodajże razem z Łysym i inną chmarą osób tworzyli coś- później ten i drugi rozeszli się, powstał projekt w Vice City- miesiąc/dwa - cisza.

Co teraz? Mamy rok 2016, erę GTA Online, wypalające się projekty SAMP, które oferują nie wiele więcej niż ich poprzednicy z wyjątkiem zmiany ekip- ta sama treść jeno okładka inna. Jak według Was, mógłby wyglądać Vice City Role Play na Polskim gruncie?

Odpowiedź już znam. Zajęło mi to grubo ponad tydzień aby znaleźć jakikolwiek kontakt do autora polskiego projektu, plus drugi tydzień oczekiwań na jego odpowiedź- było warto!

Czym będzie Vice City RolePlay, masz jakieś większe plany?

Nie chcę się przedstawiać, mam swoje zalety i wady. Większość kojarzyć mnie będzie z PLRP, zaś inni zapewne z niewypalonego x-rp. Koncentruje swoje umiejętności programistyczne właśnie na Vice City. Wiele osób chciało czegoś takiego już dawno, ale nikt się tego nie podjął. Myślałem o aranżacji MTA do tego celu, lecz wydaję mi się, że na platformie sampa jest więcej graczy, a instalowanie dodatkowego oprogramowania może zniechęcić wielu graczy- może się mylę, ale dla mnie nie jest straszny żaden język programowania. Może nie stworzę potężnego serwera, na którym będzie grało +200osób, chociażby ze względu na to, że nie mam tak wielkiej armii parobków, którzy za mnie mogliby reklamować i ściągać ludzi. Wydaje mi się, że nawet 20osób online przy projekcie bez żadnych reklam i nagłaśniań to będzie duży sukces. Z czasem tych graczy przybędzie- wiem to z doświadczenia. Dodając do tego mój skrypt (tak wiem, samozachwyt) gracze pokochają grę właśnie w Miami bez instalacji Vice City. To chyba tyle, zdrówka!

Cóż, zadałem kilka pytań- skleiłem wypowiedzi i wyszła całkiem niezła wiązanka, no powiedziałbym nawet, że w formie zapowiedzi! Cóż, czekamy na reakcję czytelników. Udostępniam także ankietę, w której możecie głosować: "Czy zagrałbyś na RolePlay osadzonym w ViceCity na platformie SAMP?"
Czekamy na Wasze komentarze!

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

#2 Winekxd

Winekxd
  • Uzytkownik forum
  • 208 postów

Napisano 06 June 2016 - 09:02

Nie wiem jak inni ale ja na sam nagłówek miałem w głowie miliony wizji gry Role-Play w Vice City... *.*
Oczywiście pomysł znakomity, co do parobków to Osoba która tworzy ów projekt musi zapamiętać jedno: Samemu nic nie zdziała, musi zebrać ekipę której może zaufać i powierzyć współpracę nad serwerem. Wiele osób już gryzło się po piętach bo niestety ale nie dawali rady samemu.

Oczywiście czekam na więcej informacji o projekcie!
Fajnie jakby zrobił Custom'a z autami właśnie z gry VC :D

Jeśli planujesz odpowiedzieć na mój post argumentem: Idź robić pseudole etc. po prostu zjedz swoje odchody, wyjdzie to samo. :) 

#3 Admin

Admin
  • Administrator
  • 714 postów

Napisano 06 June 2016 - 09:04

Nie wiem jak inni ale ja na sam nagłówek miałem w głowie miliony wizji gry Role-Play w Vice City... *.*
Oczywiście pomysł znakomity, co do parobków to Osoba która tworzy ów projekt musi zapamiętać jedno: Samemu nic nie zdziała, musi zebrać ekipę której może zaufać i powierzyć współpracę nad serwerem. Wiele osób już gryzło się po piętach bo niestety ale nie dawali rady samemu.

Oczywiście czekam na więcej informacji o projekcie!

Ta 'ekipa zaufanych' wygląda tak. Każdy ma pod sobą te 10/15 osób, które ściągnie. Oni sami biegają od projektu do projektu przymilając się- wiem to z autospsji, a jak coś nie gra- spadają zabierając ze sobą ściągniętych graczy, którzy dodatkowo plują na zawołanie. Dlatego też lepiej jest mieć 10 neutralnych graczy, niż 10graczy których ściągnęła jedna osoba jako znajomych- takie jest też moje zdanie.

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

#4 Winekxd

Winekxd
  • Uzytkownik forum
  • 208 postów

Napisano 06 June 2016 - 09:15

Mówię tutaj o ludziach którzy pomogą tworzyć projekt, to nie jest tak że trzeba robić wszystko samemu. Jak to mówi mój Tata 'Jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego' Nie da się robić wszystkiego samemu. Potrzebny jest Skrypter, Webmaster etc. Co do ekipy: Ludzie z którymi tworzyłem pierwszy projekt wciąż są na mojej konwersacji i mamy ze sobą bardzo dobry kontakt. Wiadomo kilka osób odeszło ale generalnie wszyscy są gotowi na postawienie czegoś nowego, a jakby nie patrzeć minęło już kilka lat.

Zaufanie to pojęcie względne, wiadomo nie można komuś dać zbyt dużego 'pakietu zaufania' bo to wykorzysta ale też jak można wszystkim nie ufać? No nie da się :D

Jeśli planujesz odpowiedzieć na mój post argumentem: Idź robić pseudole etc. po prostu zjedz swoje odchody, wyjdzie to samo. :) 

#5 Admin

Admin
  • Administrator
  • 714 postów

Napisano 06 June 2016 - 09:20

Mówię tutaj o ludziach którzy pomogą tworzyć projekt, to nie jest tak że trzeba robić wszystko samemu. Jak to mówi mój Tata 'Jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego' Nie da się robić wszystkiego samemu. Potrzebny jest Skrypter, Webmaster etc. Co do ekipy: Ludzie z którymi tworzyłem pierwszy projekt wciąż są na mojej konwersacji i mamy ze sobą bardzo dobry kontakt. Wiadomo kilka osób odeszło ale generalnie wszyscy są gotowi na postawienie czegoś nowego, a jakby nie patrzeć minęło już kilka lat.

Zaufanie to pojęcie względne, wiadomo nie można komuś dać zbyt dużego 'pakietu zaufania' bo to wykorzysta ale też jak można wszystkim nie ufać? No nie da się :D

Nadal nie wiesz o co mi chodzi- źle patrzysz. Tak, ekipa jest ważna- z tego co wyczytałem to już ona istnieje, ale to może za dwa/trzy tygodnie coś napiszemy jak nam dadzą jakieś obrazki czy więcej informacji.

Chodzi o to, że 'ekipa', która nie jest lojalna a która jedynie zachęca się na stanowisko ze względu na znajomość x osób nie jest wartościowym materiałem na chociażby leadera. Bo tak to wszystko działa. Nie trzeba daleko szukać. Projekty się zmieniają- administracja również, lecz takie jednostki jak 'moderator globalny, support, moderator itd' - zostają! Przechodzą tylko z projektu na projekt ciągnąć za sobą graczy. Odchodzi jeden- odchodzi wraz z nim kilku/kilkunastu graczy. To jest przesłanie, o to tutaj chodzi. Sama ekipa to ekipa- fakt, ktoś lubi danego typka- zagra "aha, bo on tam jest w zarządzie, robi dobre rzeczy to zagram"- to rozumiem. Lecz osoby, które ściągają ludzi a potem je zabierają to jest co najwyżej śmieszne a zarazem paskudne. Mało serwerów tak poupadało?

#6 Vertolio

Vertolio
  • Uzytkownik forum
  • 62 postów
  • MiejscowoścRoztocze

Napisano 06 June 2016 - 17:44

z pewnością zagram, doki i villa vercettiego ma swój klimat..  :wub:

a tak btw. przecież jest VC:MP.

#7 Admin

Admin
  • Administrator
  • 714 postów

Napisano 06 June 2016 - 19:48

z pewnością zagram, doki i villa vercettiego ma swój klimat..  :wub:

a tak btw. przecież jest VC:MP.

Grałem!! Pewnie jak każdy z Was :D ale uważam że nieliczni pobrali by vice city :D chyba ze nie trzeba itd itd nie wiem, nie znam sie

#8 FanatixPL

FanatixPL
  • Uzytkownik forum
  • 28 postów
  • MiejscowoścCzłuchów

Napisano 06 June 2016 - 20:41

Grałem!! Pewnie jak każdy z Was :D ale uważam że nieliczni pobrali by vice city :D chyba ze nie trzeba itd itd nie wiem, nie znam sie

Myślę że większość niestety nie grała, wiem że staramy się przymykać oczy na młodszych graczy ale smutnym faktem jest że w czasach świetności vc duża część forumowiczów raczkowała.

Z chęcią pobrałbym vc jeśli tylko dowiedziałbym się że istnieje szansa na pogranie klimatycznego roleplayu.

#9 Admin

Admin
  • Administrator
  • 714 postów

Napisano 06 June 2016 - 22:43

Zobaczymy, może coś z tego wyniknie. Sam pewnie też wrócę do gry :P

#10 Mario

Mario
  • Uzytkownik forum
  • 83 postów

Napisano 06 June 2016 - 22:59

Przed chwilą pobrałem byle jaką modyfikację obiektu na Vice City i twierdzę, że teoretycznie dałoby radę upchnąć obiekty z Vice City do customa tworząc dzięki temu większe pole manewru. 

#11 HYPE

HYPE
  • Uzytkownik forum
  • 18 postów

Napisano 13 June 2016 - 20:15

kavinsky.png

ja jestem zawsze gotowy, a odpowiednie ciuszki czekają w szafie, niech ktoś to wreszcie zrobi

#12 NygusLazar

NygusLazar
  • Uzytkownik forum
  • 4 postów
  • MiejscowoścLublin

Napisano 24 June 2016 - 10:00

Tłukłbym RP w VC jak głupi, w końcu byłby to jakiś powiew świeżości na tym GTA, a nie kolejne Los Santos skatowane przez ostatnie 9 lat z każdej możliwej strony.

CIKkhCZ.png

#13 Admin

Admin
  • Administrator
  • 714 postów

Napisano 24 June 2016 - 13:00

Zero informacji (odezwu) od twórcy projektu, wiec albo projekt porzucił albo wyjechał na wakacje :D

#14 HYPE

HYPE
  • Uzytkownik forum
  • 18 postów

Napisano 24 June 2016 - 15:10

kurwa mać, szkoda

#15 Admin

Admin
  • Administrator
  • 714 postów

Napisano 24 June 2016 - 15:14

kurwa mać, szkoda

Będę się dobijał! Sam z chęcią zagrałbym na Vice City :P

#16 Toretore

Toretore
  • Uzytkownik forum
  • 1 postów

Napisano 28 July 2016 - 19:33

Dobijaj sie dobijaj, to by było coś.

#17 Dawid.

Dawid.
  • Uzytkownik forum
  • 9 postów

Napisano 04 August 2016 - 22:34

super spoko temat, ale kradziony ss z vicecity które budował raydex na mrp to jest żenada z waszej strony, mogliście ogarnąc coś swojego

#18 Admin

Admin
  • Administrator
  • 714 postów

Napisano 05 August 2016 - 08:43

super spoko temat, ale kradziony ss z vicecity które budował raydex na mrp to jest żenada z waszej strony, mogliście ogarnąc coś swojego

Zdjęcia pochodzą z google - sam je znalazłem na potrzeby artykułu. Po drugie nie są polskiego pochodzenia, tym bardziej raydexowego.

#19 Dawid.

Dawid.
  • Uzytkownik forum
  • 9 postów

Napisano 26 August 2016 - 15:25

Zdjęcia pochodzą z google - sam je znalazłem na potrzeby artykułu. Po drugie nie są polskiego pochodzenia, tym bardziej raydexowego.

no są w google bo je tam wrzucaliśmy, całe obiekty należa do nas, bo byly tworzone na potrzeby projektu

#20 belendzior

belendzior
  • Uzytkownik forum
  • 61 postów

Napisano 27 August 2016 - 00:39

Obiekty czy ich ułożenie? Bo obiekty należą do Rockstar i zostały podjebane z gry GTA VC.

Co do tematu - w SA-MP bym nie zagrał, bo brak downloadera wyklucza dobrego prosperowanie takiego serwera. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników