Skocz do zawartości

Zdjęcie

Social Role Play? Czasowa Bomba, W Wykonaniu Starej Ekipy?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 02 June 2016 - 19:20

P2NDyG3.png

Cześć! Z tej strony Pixor, i dziś porozmawiamy sobie na temat zbliżającego się dużymi krokami projektu, a mianowicie o Social Role Play, który już w tą niedziele otwiera swoje forum. Ów wyżej wymieniony serwer prowadzi nikt inny jak "Tazz", "Filip", oraz "Michał", którzy po raz kolejny niczym Feniks z popiołów pokazują na co ich stać. W sumie cenię ich wytrwałość w dążeniu do celu jednak mam kilka wątpliwości, ale to chyba nie tylko ja je mam. Social Role Play jest kolejnym z rzędu projektem wyżej wymienionych osób. Duża rzesza osób, która poświęcała swój czas na ich tworach odchodziła z niczym ponieważ spięcia, i ogólna strategia prowadzenia projektu przez "Michała" jest co najmniej do niczego. Co mogę powiedzieć? Pewnie spodziewasz się tutaj odpowiedzi na główne pytanie jakim jest: "Czy to postoi dłużej niż miesiąc?", ale jej tutaj nie usłyszysz, ale za to chętnie przedstawię wam moje osobiste spotkania z jednym z administratorów tego projektu, oraz całą resztą ekipy. Kilka dni temu napisałem prywatną wiadomość do Tazz'a, by udzielił mi odpowiedzi na kilka pytań, które miałem tutaj zamieścić, jednak odczytał wiadomość, i nigdy nie odpowiedział. Według mnie to już samo w sobie co najmniej dziwaczne, i okazanie braku szacunku drugiej osobie, nie ważne na jakim stopniu w hierarchii SA-MP się znajduje. Już na samym początku możemy dostrzec, że jeżeli nie posiadamy statusu większego niż szary użytkownik forum to nie mamy co liczyć na odpowiedź od takich osób. Powiecie mi, że to nic, pewnie nie miał czasu, ale skoro siedział jeszcze na forum przez dobrą godzinę, i następne dni robił to samo to czemuż nie mógł nawet napisać, że nie ma wolnego czasu na takie rzeczy? Mówcie mi, że się czepiam, ale skoro nasz portal jako jedyny w Polsce jest miejscem reklam, dzięki którym takie projekty dostają nowych graczy, bo znajdą tutaj właśnie takową reklamę, to dlaczego szanowany się, i znany projekt nie chciałbym się rozreklamować? Według mnie to jedynie gest, który nie różni się niczym od tego, jakby ktoś splunął Ci w twarz. Trudno. Wróćmy do pewnego etapu w historii projektów Role Play, na platformie SAMP. Michał słynął od zawsze od tego, że zamykał swoje projekty szybciej niż je stawiał. Troszkę to bez celowe, ale jego pieniążki to niech wybiera sobie sam na co chce je przepierdzielić. Może wyjdę troszkę na hipokrytę, ale po powstaniu HRV-RP, gdzie Michał był wysoko postawiony to przegrałem trochę czasu na każdej z kolejnych edycji. Mimo na każdej następnej nie było nic nowego oprócz co raz bardziej wkurwiającej, i prowokującej ekipy. Sam dostałem się raz na stanowisko moderatora forumowego. Cóż jak to przystało na nasze czasy dodano mnie do konferencji na Skype'ie gdzie powiedziano mi co mam robić. Oczywiście starałem się jak najbardziej sprawiedliwie podchodzić do mojego stanowiska. Kiedy na czacie konferencji padały słowa: "Ej, co sądzicie by zrobić tramwaje?" jako, że pierwszy odczytałem jego wiadomość (czyt. Michała) to jako pierwszy skomentowałem ją: "Według mnie to bez sensu, bo i tak ludzie pójdą na przystanek by pojechać busem". Oczywiście sądziłem, że taką radą wspomogę dalsze działania projektu jednak spotkała mnie tylko fala wulgaryzmów typu: "Jesteś tutaj gównem", "Po chuj się odzywasz - pizdo", "Jesteś tutaj kurwa nikim jeszcze raz się odezwij to Cię wypierdolę", "Ruchałem Ci matkę". Wszystkie wyżej wymienione zdania padły z ust, a może raczej z klawiatur wszystkich trzech administratorów, którzy teraz tworzą, i ten projekt. Cóż to was nie odpycha? Powiem wam o wiele więcej. Styczność z Michałem miałem wielokrotnie jeszcze z pozycji jako gracz. Rozmawiałem wtedy z Soczkiem na TeamSpeak'u, dostali się do naszego kanału Filip, Michał, Sharkmen, i kilku innych. Na początku byłem troszkę zaskoczony, że mogę rozmawiać z administracją jakiegoś projektu, i nawet głupio było mi się odezwać, ale w końcu też powiedziałem zdanie: "Ja do Maria nic tam nie mam" (czyt. konferencja polegała na próbie obalenie pierwszej edycji M-RP). Byłem światkiem jak Michał namawiał Sharkmena by ten dołączył do jego ekipy, że zapewni mu lepszy byt, a w zamian chcę by ten pisał głupoty na Mario. Cóż bardzo śmieszna próba wykończenia konkurencji drogi Michale. Może kiedyś zaczniesz grać w otwarte karty, i przestaniesz chować się w zakątkach swojego projektu. Jak już mowa o projekcie to chciałbym przypomnieć, że Michał miał dostęp do skryptu jakiegoś starego projektu - nie jestem pewny czy nie przypadkiem C-RP, którego po prostu zmodernizował. Michał jest człowiekiem pysznym. Skoro ma kolor woli go wykorzystać w sposób co najmniej wygodny tylko dla niego. Nie obchodzą go losy innych osób, a swoich graczy i to jeszcze w mojej obecności nazwał nikim innym jak stadem baranów, którzy mają kupować konto premium bo inaczej ich pobanuje. Michał jest jak taki agent, który skrywa się gdzieś w cieniu, i gdy najmniej się spodziewasz wbija Ci nóż w plecy i z uśmiechem mówi Ci, że zrobiłeś dla niego to co musiałeś zrobić, więc teraz nie jesteś mu już potrzebny. Cóż za głupota. Słyszałem pogłoski, że projekt Social Role Play, należy do Filipa, oraz Tazz'a. Cóż co za różnica, kto jest właścicielem skoro już jako ten sam squad próbujecie nam mydlić oczy po raz to już 6, czy 7? Michał jest jedną z czarnych owiec tego projektu. Ponieważ tam gdzie on się pojawia tam długo nic nie postoi, i mogę was zapewnić. Powiem wam teraz mechanikę działań Michała jako administratora. Będąc jeszcze moderatorem kiedy ktoś kogoś prowokował, lub zaczynał przesadzać, a nie reagował na moje ostrzeżenia słowne to dostał karę w wysokości kilku punktów ostrzeżeń. Wtedy pewne osoby, które dzisiejszy Role Play traktują jak zużytą dziwkę za przeproszeniem zaczęły mi grozić na publicznym forum. By nie robić im większego przypału na początku nie reagowałem. Potem na forum zaczęły się pojawiać moje zdjęcia, z przeróbkami. Z dobrych mi informatorów dowiedziałem się, że Michał, do którego na moderatora zgłaszałem się przez Facebook'a podał im wszystkim linka do mojego konta globalnego. Mogłem dobrowolnie pozwać cały projekt i wyciągnąć sporą ilość odszkodowania, mimo to tego nie zrobiłem, i pobanowałem każdą osobę, która wklejała moje zdjęcie. Michał wtedy zwał mnie od najgorszych, i pozwolicie, że zacytuje tutaj: "Odbanuj ich ty cwelu bo zaraz Ci wypierdolę, i wylecisz stąd na zbity pysk, te debile nabijają statystyki serwera, bo przyciągaja dużo innych debili" - więc po co prowadzić projekt, gdzie sensowny szary gracz dostanie bana przez system, i sprawdzanie jego apelacji trwa kilka tygodni, a debil co odwala, i jego gra przypomina GTA w postaci Singleplayer'a robi co mu się żywnie podoba bo wie, że nikt mu nic nie zrobi. I powiedziałem, że ich nie odbanuję. Wtedy on to zrobił. Kolejny minus? No chyba tak. Nie ma co ukrywać. Z ostatnich dyskusji na portalu można śmiało stwierdzić, że Michał osobom lub inaczej graczom, którzy przyszli na jego projekt pograć, poświęcić swój czas wyrządzał w pewnym rodzaju krzywdę w postaci usuwania kont, banowania za avatary, oszustwa i wiele innych. Nie ma co się oszukiwać - tworzenie czegoś nowego w tym starym składzie nic nie da, a tylko ponownie może nauczy graczy, że oni się do tego razem w tym gronie nie nadają! Ja nie będę nigdy więcej poświęcał czasu na taki projekt. Co sądzicie? Wyraźcie swoje opinie w postach niżej! Dziękuję! Amen.

#2 Tymoteor

Tymoteor
  • Uzytkownik forum
  • 15 postów

Napisano 02 June 2016 - 19:22

tl;dr: dwa miesiące i padnie

#3 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 02 June 2016 - 19:24

tl;dr: dwa miesiące i padnie

Ponieważ Michał nie potrafi nić zrobić - trochę pokory, i nauki z błędów, a może kiedyś mu się uda.

#4 Winekxd

Winekxd
  • Uzytkownik forum
  • 208 postów

Napisano 02 June 2016 - 19:46

Ja może napiszę tak, mają Oni potencjał. Naprawdę znają się na rzeczy, jednakże Michał jest Nieokrzesanym [CENZURA], pokroju Rolplejowych płaczków którzy chcą zakładać serwer bo dostali bana na n4g tylko że większego formatu. Nie życzę im źle, może w końcu uda się zrobić projekt który przywróci wiarę w Role-Play. Pamiętajcie im większe zainteresowanie tym większą mamy społeczność! A przecież o to chodzi.

Użytkownik SolarisXPompa edytował ten post 02 June 2016 - 22:11
Nie wyzywamy, ostrzeżenie

Jeśli planujesz odpowiedzieć na mój post argumentem: Idź robić pseudole etc. po prostu zjedz swoje odchody, wyjdzie to samo. :) 

#5 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 02 June 2016 - 19:47

Ja może napiszę tak, mają Oni potencjał. Naprawdę znają się na rzeczy, jednakże Michał jest Nieokrzesanym Idiotą, pokroju Rolplejowych płaczków którzy chcą zakładać serwer bo dostali bana na n4g tylko że większego formatu. Nie życzę im źle, może w końcu uda się zrobić projekt który przywróci wiarę w Role-Play. Pamiętajcie im większe zainteresowanie tym większą mamy społeczność! A przecież o to chodzi.

Masz rację, ale czy zainteresowanie nowych graczy czymś co może źle wpłynąć na ich późniejsze pojęcie Role Playingu jest czymś właściwym?

#6 Winekxd

Winekxd
  • Uzytkownik forum
  • 208 postów

Napisano 02 June 2016 - 21:00

Generalnie ludzie powinni już dawno zdać sobie sprawę że Role-play ewoluował i nie oznacza już tego samego co kiedyś. Przede wszystkim jest bardzo szerokim określeniem.
Na dobrą sprawę role-play możnaby podzielić na kilka rodzajów
1.simpleRolePlay- Wszystko zautomatyzowane i proste.
2. FunRolePlay- opierający się o interakcje z innymi graczami jednakże nie stosujący się ściśle do regulaminu
3. ClassicRolePlay- ten oryginlny rp graniczący z Ojcem Chrzestnym.. Geneza samego pojęcia, skupiający się na interakcji z graczami nie określając niczego skryptowo (bądź baardzo ograniczone funkcje skryptowe)
4. HardRolePlay- ściśle przestrzeganie zasad panujących w społeczności RP, rozgrywka z innymi graczami ponad skrypt i dobra materialne

Oczywiście jest to moja luźna interpretacja, jednakże warto mieć ją na uwadze zanim ktoś napisze że coś jest bądź nie jest RP... Pamiętajcie że ewolucja to nic złego i czeka każdego

Jeśli planujesz odpowiedzieć na mój post argumentem: Idź robić pseudole etc. po prostu zjedz swoje odchody, wyjdzie to samo. :) 

#7 VeSteQ

VeSteQ
  • Uzytkownik forum
  • 75 postów

Napisano 02 June 2016 - 21:06

Jestem jasnowidzem i  opowiem wam co widziałem.. XDD Będzie tak, forum wystartuje, będą pojawiać się kolejne newsy, na forum będzie ponad 200 osób, ekipa nie będzie odpisywać na PW bo to ważniaki i oni jebią szaraczków. UWAGA! TRZYMAJCIE KRZESŁA! SERWER WYSTARTUJE! Minie miesiąc GTD zacznie płakać, pokazywać humorki i wchodząc na forum zobaczymy wiadomość pożegnalną. Historia z każdej odsłon HRV/Socialu w skrócie, a jak mówią historia lubi się powtarzać więc ten social też poleci na dno jak titanic.

Nie polecam tracić czasu na socialu, zróbcie coś pożytecznego zamiast gry tam, umyjcie psa lub pozamiatajcie pod łóżkiem.

Jeśli jesteś zainteresowany funkcją Moderatora i masz powyżej 50 postów napisz do mnie na PW!

#8 Mario

Mario
  • Uzytkownik forum
  • 83 postów

Napisano 02 June 2016 - 21:11

Ostre słowa i o ile mają pokrycie śmiało mogę rzec, że nie spodziewałem się tego po osobach jakże "dorosłych".

#9 Tymoteor

Tymoteor
  • Uzytkownik forum
  • 15 postów

Napisano 02 June 2016 - 21:24

Wystartują 30 czerwca a 1 lipca zawieszą serwer na czas wakacji.

#10 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 02 June 2016 - 21:24

Gdybym miał dojście lub mógłbym cofnąć się w czasie to bym od razu dokumentował takie zdarzenia.

#11 Winekxd

Winekxd
  • Uzytkownik forum
  • 208 postów

Napisano 02 June 2016 - 22:06

Ja gdybym mógł cofnąć czas to zapewne zrobiłbym coś bardziej Ambitnego.. No Ale 'Wszystko ma swoje priorytety' :D

#12 Tymoteor

Tymoteor
  • Uzytkownik forum
  • 15 postów

Napisano 02 June 2016 - 22:27

wehikuł czasu to byłby cud

#13 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 02 June 2016 - 22:29

Mam nadzieję, że zarząd S-RP, w końcu przejrzy na oczy dzięki mojemu artykułowi.

#14 Tymoteor

Tymoteor
  • Uzytkownik forum
  • 15 postów

Napisano 02 June 2016 - 22:31

I co, Gotodark ma przestać robić serwer, wyrzucić się z własnego projektu, zmienić nick i nazwę serwera, czy co? Kości zostały rzucone, teraz czekamy aż padnie.

#15 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 02 June 2016 - 22:38

Tak jak pisał ktoś więcej, mają potencjał (czyt. inaczej skill), jednak to właśnie powoduje, że zachowują się strasznie chamsko, i okrutnie do innych bo wiedzą, że ich umiejętności są tutaj najważniejsze - po prostu czują się bezkarnie w tym co robią. Potrafią wytknąć komuś drzazgę w oku, a u siebie deski nie potrafią dostrzec :) Chodzi o to, że tym artykułem ostrzegam ludzi by byli bardziej uważni w tym gdzie zamierzają grać, oraz pokazać taki ostrzegający wykrzyknik, że coś jest nie tak całej ekipie Social.

#16 Admin

Admin
  • Administrator
  • 714 postów

Napisano 03 June 2016 - 01:10

Generalnie ludzie powinni już dawno zdać sobie sprawę że Role-play ewoluował i nie oznacza już tego samego co kiedyś. Przede wszystkim jest bardzo szerokim określeniem.
Na dobrą sprawę role-play możnaby podzielić na kilka rodzajów
1.simpleRolePlay- Wszystko zautomatyzowane i proste.
2. FunRolePlay- opierający się o interakcje z innymi graczami jednakże nie stosujący się ściśle do regulaminu
3. ClassicRolePlay- ten oryginlny rp graniczący z Ojcem Chrzestnym.. Geneza samego pojęcia, skupiający się na interakcji z graczami nie określając niczego skryptowo (bądź baardzo ograniczone funkcje skryptowe)
4. HardRolePlay- ściśle przestrzeganie zasad panujących w społeczności RP, rozgrywka z innymi graczami ponad skrypt i dobra materialne

Oczywiście jest to moja luźna interpretacja, jednakże warto mieć ją na uwadze zanim ktoś napisze że coś jest bądź nie jest RP... Pamiętajcie że ewolucja to nic złego i czeka każdego

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, to wszystko :)

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

#17 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 03 June 2016 - 10:58

Masz rację Jesus :) 

#18 Tazz

Tazz
  • Uzytkownik forum
  • 14 postów

Napisano 03 June 2016 - 14:39

Wzruszające jak ballady o złamanych sercach. Tak samo równie wyimaginowane i podkolorowane. :)

#19 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 03 June 2016 - 14:42

Wzruszające jak ballady o złamanych sercach. Tak samo równie wyimaginowane i podkolorowane. :)

Twierdź sobie jak tylko sobie życzysz drogi kolego :) Po prostu piszę artykuł na temat tego jakie opinie o was krążą po świecie Role Playingowym :) 

#20 Tazz

Tazz
  • Uzytkownik forum
  • 14 postów

Napisano 03 June 2016 - 14:45

Twierdź sobie jak tylko sobie życzysz drogi kolego :) Po prostu piszę artykuł na temat tego jakie opinie o was krążą po świecie Role Playingowym :)

Mniej niż połowa tego artykułu zasługuje na miano obiektywizmu, reszta jest treścią sugerowaną indywidualnie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników